Olympus zapowiada premierę 3 nowych obiektywów serii PRO

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Olympus poinformował, że w 2015 poszerzy ofertę obiektywów skierowanych do profesjonalistów do 5 modeli. Obiektywy, które zostaną zaprezentowane w tym roku to M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO, M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO i M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO.

Pierwszym obiektywem, który ujrzy światło dzienne będzie M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO bedący najjaśniejszym na świecie obiektywem typu rybie oko. Ogniskowa 8mm zapewni ultra szeroki kąt widzenia, a odporna na kurz i zachlapania obudowa pozwoli na pracę w wymagających warunkach atmosferycznych. Makieta obiektywu zostanie zaprezentowana podczas targów CP+ 2015, natomiast do sprzedaży model ma trafić latem 2015 roku. W przygotowaniu jest również podwodna obudowa, z czego z pewnością ucieszą się entuzjaści fotografii podwodnej.

Kolejny obiektyw, który ma trafić do sprzedaży latem tego roku to jasny zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO, charakteryzujący się stałą światłosiłą f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Tak jak i inne obiektywy z serii PRO, zostanie wyposażony w uszczelnianą obudowę. Trzeci obiektyw, którego premiery możemy spodziewać się w tym roku to stałoogniskowy teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO. Lekka, odporna obudowa ma zapewnić bezkompromisową wydajność i jakość zdjęc, czyniąc go doskonałym wyborem dla profesjonalistów. Obiektyw jest na razie w fazie rozwojowej, a producent nie podaje przybliżonej daty premiery.

Nie znamy jeszcze przybliżonej ceny obiektywów.

Informacja prasowa:

Uwaga! Już wkrótce pięć obiektywów M.ZUIKO Pro!

Warszawa, 5 lutego 2015 – wszystko wskazuje na to, że w 2015 nagradzana seria M.ZUIKO PRO powiększy się do 5 obiektywów. Jasny M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO dołączy do innych obiektywów serii PRO, które pojawią się na rynku w tym roku – będą to szerokokątny zoom i stałoogniskowy teleobiektyw, nad którym prace obecnie trwają. W tym momencie prestiżowa linia PRO Olympusa oferuje dwa obiektywy. Pierwszy pojawił się wydajny model 12-40mm 1:2.8, który był spektakularnym debiutem serii, a członkowie EISA w 2014 roku nagrodzili go tytułem „Najlepszy kompaktowy obiektyw systemowy”. Po tym sukcesie, jesienią 2014 dołączył do niego teleobiektyw M.ZUIKO PRO. Wszystkie obiektywy tej serii zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami, po to, aby zaoferować najlepszą jakość zdjęć, jaką kiedykolwiek oferował sprzęt optyczny Olympus. Niewielkie wymiary zapewniają im niezwykłą mobilność i sprawiają, że obiektywy te idealnie nadają się do szybkich, spontanicznych sesji. Pomaga w tym także wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne budowa i błyskawiczne praca autofokusa. Makieta M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO zostanie zaprezentowana publicznie w czasie CP PLUS Show w Yokohamie w połowie lutego. W sprzedaży obiektyw pojawi się latem 2015 roku.

Ultrajasny Fisheye PRO (8mm)

Mimo, że dokładne wymiary tego superjasnego (1:1.8) obiektywu klasy PRO nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, mamy pewność, że będzie on niezwykle lekki i kompaktowy, szczególnie w zestawieniu z porównywalnymi obiektywami przeznaczonymi do cyfrowych lustrzanek. Jakość wykonania również będzie wyśmienita. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii, obiektyw ten ma szansę stać się najjaśniejszym na świecie obiektywem typu Rybie Oko, zapewniając doskonałą jakość optyczną w każdych warunkach. Zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mogą dzięki niemu otrzymać niezwykłe, ekstremalnie szerokie ujęcia z dynamicznym, abstrakcyjnym klimatem. Idealny do pejzaży i zdjęć nieba, doskonale sprawdzi się także przy szybkich zdjęciach sportowych lub bliskich ujęciach, zarówno przy fotografowaniu dużych grup ludzi jak i wnętrz czy architektury. W przygotowaniu jest także port do fotografii podwodnej, więc entuzjaści podwodnych sesji również będą mogli cieszyć się możliwościami tego obiektywu.

Nagradzany PRO (12-40mm)

Siłą z jaką pierwszy M.ZUIKO PRO wszedł na rynek, może być podsumowana tytułem, który przyznała mu EISA : „Najlepszy Kompaktowy Obiektyw Zoom 2014 roku”. Jury EISA swój wybór uzasadniło następująco:
„Ten jasny, odporny na warunki atmosferyczne standardowy zoom, ma imponującą jakość optyczną, solidną budowę i doskonałą kontrolę ostrości, która łączy ze sobą ostrzenie ręczne z szybkim i cichym autofokusem. Jest też zaskakująco kompaktowy, biorąc pod uwagę jego jasną maksymalną wartość przysłony 1:2.8“. Z zakresem ogniskowych 12-40mm, obiektyw ten nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań, od pejzaży, przez architekturę i portrety do ogólnych, uniwersalnych tematów, za każdym razem oferując jakość i efekty najwyższej klasy.

Wydajny teleobiektyw PRO (40-150mm)

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO zoom wyróżnia się tym, że nie rzuca się w oczy. Dużo lżejszy i bardzie kompaktowy od typowych obiektywów APS-C czy obiektywów pełnoklatkowych, oferuje porównywalną charakterystykę oraz zakres wydajności. Jego bezkonkurencyjny system ustawiania ostrości DUAL VCM czyni z niego niekwestionowanego rekordzistę świata w tej dziedzinie. Pierwszy tego rodzaju system napędza dwa, najwyższej jakości zespoły optyczne wykorzystując podwójny silnik liniowy. Dzięki temu obiektyw pracuje błyskawicznie i cicho, co przydaje się szczególnie kiedy fotografujemy dziką przyrodę, ludzi lub inne obiekty, które mogą reagować na dźwięki aparatu. Model ten posiada szeroki zakres zoom, z maksymalną wartością przysłony 1:2.8 i minimalną odległością nastawienia ostrości 70 cm – dla wszystkich ogniskowych. Dla jeszcze większej wygody, wyposażono go w dedykowany przycisk Fn, sprzęgło manualnego ostrzenia oraz, wysuwaną osłonę

Szerokokątny zoom PRO (7-14mm)

M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO będzie posiadał maksymalną wartość przysłony 1:2.8 dla wszystkich ogniskowych, oraz wszystkie cechy charakterystyczne dla kategorii PRO – będzie lekki i kompaktowy, odporny na kurz i zachlapania. W sprzedaży należy się go spodziewać latem 2015 roku.

Superteleobiektyw PRO (300mm)

Superteleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO jest obecnie w fazie rozwojowej. Jego odporna na warunki atmosferyczne, lekka i mobilna konstrukcja będzie tak zaprojektowana, aby zapewnić bezkompromisową jakości zdjęć, oraz jego wydajność, czyniąc z niego perfekcyjny obiektyw do profesjonalnych zastosowań.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF - Venus Optics prezentuje swój pierwszy obiektyw z autofokusem
Mały, lekki, ultraszeroki i bez dystorsji - teraz także z autofokusem. Nowy obiektyw Laowa 10 mm f/2.8 Zero-D FF to przełomowa konstrukcja dla Venus Optics, ale AF nie będzie dostępny dla każdego...
8
Powiązane artykuły