Olympus zapowiada premierę 3 nowych obiektywów serii PRO

Olympus zapowiada premierę 3 nowych obiektywów serii PRO
Olympus poinformował, że w 2015 poszerzy ofertę obiektywów skierowanych do profesjonalistów do 5 modeli. Obiektywy, które zostaną zaprezentowane w tym roku to M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO, M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO i M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO.
Pierwszym obiektywem, który ujrzy światło dzienne będzie M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO bedący najjaśniejszym na świecie obiektywem typu rybie oko. Ogniskowa 8mm zapewni ultra szeroki kąt widzenia, a odporna na kurz i zachlapania obudowa pozwoli na pracę w wymagających warunkach atmosferycznych. Makieta obiektywu zostanie zaprezentowana podczas targów CP+ 2015, natomiast do sprzedaży model ma trafić latem 2015 roku. W przygotowaniu jest również podwodna obudowa, z czego z pewnością ucieszą się entuzjaści fotografii podwodnej.
M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO
Kolejny obiektyw, który ma trafić do sprzedaży latem tego roku to jasny zoom M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO, charakteryzujący się stałą światłosiłą f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Tak jak i inne obiektywy z serii PRO, zostanie wyposażony w uszczelnianą obudowę. Trzeci obiektyw, którego premiery możemy spodziewać się w tym roku to stałoogniskowy teleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO. Lekka, odporna obudowa ma zapewnić bezkompromisową wydajność i jakość zdjęc, czyniąc go doskonałym wyborem dla profesjonalistów. Obiektyw jest na razie w fazie rozwojowej, a producent nie podaje przybliżonej daty premiery.

Nie znamy jeszcze przybliżonej ceny obiektywów.

Informacja prasowa:

Uwaga! Już wkrótce pięć obiektywów M.ZUIKO Pro!

Warszawa, 5 lutego 2015 – wszystko wskazuje na to, że w 2015 nagradzana seria M.ZUIKO PRO powiększy się do 5 obiektywów. Jasny M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO dołączy do innych obiektywów serii PRO, które pojawią się na rynku w tym roku – będą to szerokokątny zoom i stałoogniskowy teleobiektyw, nad którym prace obecnie trwają. W tym momencie prestiżowa linia PRO Olympusa oferuje dwa obiektywy. Pierwszy pojawił się wydajny model 12-40mm 1:2.8, który był spektakularnym debiutem serii, a członkowie EISA w 2014 roku nagrodzili go tytułem „Najlepszy kompaktowy obiektyw systemowy”. Po tym sukcesie, jesienią 2014 dołączył do niego teleobiektyw M.ZUIKO PRO. Wszystkie obiektywy tej serii zostały zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami, po to, aby zaoferować najlepszą jakość zdjęć, jaką kiedykolwiek oferował sprzęt optyczny Olympus. Niewielkie wymiary zapewniają im niezwykłą mobilność i sprawiają, że obiektywy te idealnie nadają się do szybkich, spontanicznych sesji. Pomaga w tym także wytrzymała, odporna na warunki atmosferyczne budowa i błyskawiczne praca autofokusa. Makieta M.ZUIKO DIGITAL ED 8mm Fisheye 1:1.8 PRO zostanie zaprezentowana publicznie w czasie CP PLUS Show w Yokohamie w połowie lutego. W sprzedaży obiektyw pojawi się latem 2015 roku.

Ultrajasny Fisheye PRO (8mm)
Mimo, że dokładne wymiary tego superjasnego (1:1.8) obiektywu klasy PRO nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, mamy pewność, że będzie on niezwykle lekki i kompaktowy, szczególnie w zestawieniu z porównywalnymi obiektywami przeznaczonymi do cyfrowych lustrzanek. Jakość wykonania również będzie wyśmienita. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii, obiektyw ten ma szansę stać się najjaśniejszym na świecie obiektywem typu Rybie Oko, zapewniając doskonałą jakość optyczną w każdych warunkach. Zarówno profesjonaliści jak i amatorzy mogą dzięki niemu otrzymać niezwykłe, ekstremalnie szerokie ujęcia z dynamicznym, abstrakcyjnym klimatem. Idealny do pejzaży i zdjęć nieba, doskonale sprawdzi się także przy szybkich zdjęciach sportowych lub bliskich ujęciach, zarówno przy fotografowaniu dużych grup ludzi jak i wnętrz czy architektury. W przygotowaniu jest także port do fotografii podwodnej, więc entuzjaści podwodnych sesji również będą mogli cieszyć się możliwościami tego obiektywu.

Nagradzany PRO (12-40mm)
Siłą z jaką pierwszy M.ZUIKO PRO wszedł na rynek, może być podsumowana tytułem, który przyznała mu EISA : „Najlepszy Kompaktowy Obiektyw Zoom 2014 roku”. Jury EISA swój wybór uzasadniło następująco:
„Ten jasny, odporny na warunki atmosferyczne standardowy zoom, ma imponującą jakość optyczną, solidną budowę i doskonałą kontrolę ostrości, która łączy ze sobą ostrzenie ręczne z szybkim i cichym autofokusem. Jest też zaskakująco kompaktowy, biorąc pod uwagę jego jasną maksymalną wartość przysłony 1:2.8“. Z zakresem ogniskowych 12-40mm, obiektyw ten nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań, od pejzaży, przez architekturę i portrety do ogólnych, uniwersalnych tematów, za każdym razem oferując jakość i efekty najwyższej klasy.


Wydajny teleobiektyw PRO (40-150mm)
Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8 PRO zoom wyróżnia się tym, że nie rzuca się w oczy. Dużo lżejszy i bardzie kompaktowy od typowych obiektywów APS-C czy obiektywów pełnoklatkowych, oferuje porównywalną charakterystykę oraz zakres wydajności. Jego bezkonkurencyjny system ustawiania ostrości DUAL VCM czyni z niego niekwestionowanego rekordzistę świata w tej dziedzinie. Pierwszy tego rodzaju system napędza dwa, najwyższej jakości zespoły optyczne wykorzystując podwójny silnik liniowy. Dzięki temu obiektyw pracuje błyskawicznie i cicho, co przydaje się szczególnie kiedy fotografujemy dziką przyrodę, ludzi lub inne obiekty, które mogą reagować na dźwięki aparatu. Model ten posiada szeroki zakres zoom, z maksymalną wartością przysłony 1:2.8 i minimalną odległością nastawienia ostrości 70 cm – dla wszystkich ogniskowych. Dla jeszcze większej wygody, wyposażono go w dedykowany przycisk Fn, sprzęgło manualnego ostrzenia oraz, wysuwaną osłonę

Szerokokątny zoom PRO (7-14mm)
M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO będzie posiadał maksymalną wartość przysłony 1:2.8 dla wszystkich ogniskowych, oraz wszystkie cechy charakterystyczne dla kategorii PRO – będzie lekki i kompaktowy, odporny na kurz i zachlapania. W sprzedaży należy się go spodziewać latem 2015 roku.

Superteleobiektyw PRO (300mm)
Superteleobiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 300mm 1:4 PRO jest obecnie w fazie rozwojowej. Jego odporna na warunki atmosferyczne, lekka i mobilna konstrukcja będzie tak zaprojektowana, aby zapewnić bezkompromisową jakości zdjęć, oraz jego wydajność, czyniąc z niego perfekcyjny obiektyw do profesjonalnych zastosowań.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8