Voigtlander Nokton 10,5 mm f/0,95 w sprzedaży w pierwszej połowie 2015 roku

Voigtlander Nokton 10,5 mm f/0,95 w sprzedaży w pierwszej połowie 2015 roku
Producent poinformował na swojej stronie na facebooku, że obiektyw Voigtlander Nokton 10,5 mm f/0,95 trafi do sprzedaży w pierwszym półroczu 2015.
Zaprezentowany podczas targów Photokina 2014 ultraszerokokątny obiektyw Voigtlander Nokton 10,5 mm f/0,95 ma trafić do sprzeaży w pierwszym lub drugim kwartale 2015 roku. Nadal nie znana jest cena urządzenia.
Voigtlander Nokton 10,5 mm f/0,95
Obiektyw przeznaczony jest do aparatów w systemie Mikro Cztery Trzecie. Konstrukcja optyczna tego wyjątkowo jasnego obiektywu obejmuje 13 elementów ustawionych w 10 grupach, w tym jeden element asferyczny, który ma gwarantować uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet przy szeroko otwartej przysłonie. Przysłona ma 10 listków, minimalna odległość ostrzenia to 17 centymetrów, a średnica filtra to 72 milimetrów.

Na stronie facebookowej firmy Voigtlander znajdziemy również przykładowe zdjęcie wykonane za pomocą obiektywu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1