Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM

0
Michal Grzegorczyk
13 Maj 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM to niewielki zoom szerokokątny przeznaczony do lustrzanek EOS wyposażonych w matryce APS-C. Obiektyw ma cichy silnik autofokusa STM i optyczną stabilizację obrazu.
Canon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM to ultraszerokokątny zoom do niepełnoklatkowych lustrzanek EOS, na których daje kąt widzenia jak obiektyw 16-29 milimetrów na pełnej klatce. Został wyposażony w stabilizację obrazu i cichy napęd autofokusa STM. Jego budowa optyczna obejmuje 14 elementów ustawionych w 11 grup. Jeden element powstał ze szkła UD, a soczewki zostały pokryte powłokami Super Spectra Coating. Minimalna odległość ostrzenia to 22 centymetry.


Na razie nie znamy polskiej ceny tego modelu. W USA ma kosztować stosunkowo niewiele - około 300 dolarów. Więcej informacji na temat tego obiektywu można znaleźć w specyfikacji i informacji prasowej.

NazwaCanon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM
Typzoom szerokokątny do lustrzanek typu APS-C
Konstrukcja14 soczewek w 11 grupach (soczewka UD (Ultra-Low Dispersion), powłoki Super Spectra Coating)
Stabilizacja obrazutak
Autofokussilnik krokowy STM
Ogniskowa10 mm - 18 mm (16 - 28,8 mm dla aparatu pełnoklatkowego)
Otwór maksymalnyF4.5 - F5.6
Dystans min.0,22 m
Przesłona7 listków, okrągły otwór, F4.5 - F5.6
MocowanieCanon EF-S
Filtr67 mm
Osłonaopcjonana EW-82
Obudowaplastikowa
Wymiary72 mm x 75 mm
Waga240 g
Artykuł na FotopolisCanon EF-S 10-18 mm f/4,5-5,6 IS STM


Zobacz i uwiecznij więcej - EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
Nowy EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM to idealny obiektyw dla każdego, kto chce poszerzyć możliwości swojego zestawu fotograficznego i zmieścić więcej w każdym kadrze. Imponujący zakres ogniskowych 10-18 mm pozwala fotografować szeroką gamę scen, od rozległych krajobrazów i panoramy miasta do zdjęć grupowych w ograniczonej przestrzeni podczas przyjęć i uroczystości. Wiedza firmy Canon w dziedzinie optyki pozwoliła uzyskać szeroki zakres ogniskowych w kompaktowej i lekkiej obudowie, która łatwo mieści się w torbie fotograficznej czy w plecaku podczas podróży.

Zawsze ostre, nieporuszone zdjęcia są zasługą optycznego stabilizatora obrazu, który pozwala wydłużyć czas naświetlania o cztery stopnie. Ponadto technologia STM firmy Canon umożliwia szybkie ustawianie ostrości podczas robienia zdjęć i niemal bezgłośną pracę autofokusa w trakcie kręcenia filmów. W połączeniu z lustrzankami cyfrowymi EOS, które obsługują autofokus w trybie filmowania, technologia STM zapewnia ciągłą regulację ostrości, idealną do śledzenia ruchomych obiektów oraz płynne przejścia w miarę ogniskowania obiektywu na różnych obiektach. Cicha regulacja ostrości zapobiega też zakłócaniu filmowej ścieżki audio, dzięki czemu zarejestrowany dźwięk jest wyraźny i wierny filmowanej scenie. EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM jest wyposażony w soczewkę UD i szereg zoptymalizowanych powłok, które zapewniają wysoką jakość obrazu przy wszystkich długościach ogniskowej.


EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM - kluczowe cechy:
- Ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy do lustrzanek cyfrowych EOS z matrycą APS-C
- Lekki i kompaktowy
- Płynne, niemal bezgłośne ostrzenie STM
- Optyczny stabilizator obrazu, który pozwala wydłużyć czas naświetlania o cztery stopnie
- Doskonała jakość obrazu
- Warstwa Super Spectra Coating
- Minimalna odległość ogniskowania: 0,22 m
- Ręczny pierścień ostrości
- Okrągła przysłona
- Opcjonalna osłona obiektywu

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Powitajcie serię obiektywów...
40
0
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Samyang XEEN CF - kompaktowe i lekkie obiektywy filmowe z włókna węglowego
Nowa linia kinematograficznych szkieł Samyanga doskonale wpisywać ma się w najnowszy trend kompaktowego i lekkiego sprzętu wideo.
4
0
Irix Cine 11 mm T4.3 - ultraszerokokątny obiektyw filmowy dołącza do rodziny
Irix Cine 11 mm T4.3 - ultraszerokokątny obiektyw filmowy dołącza do rodziny
Irix rozszerza ofertę szkieł o drugi model kierowany do filmowców. Choć ogólna specyfikacja przypomina jego fotograficzny odpowiednik, producent obiecuje że zarówno...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)