Sigma udostępnia usługę zmiany mocowania obiektywu

0
Michal Grzegorczyk
1 Sierpień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Koncern Sigma udostępnia usługę zmiany mocowania obiektywu. Oferta jest płatna i dotyczy obiektywów z nowych linii produktowych (Art, Contemporary, Sports). Zmian można dokonywać między systemami Sigma, Sony, Nikon, Canon i Pentax, a w przypadku obiektywów do bezlusterkowców - Sony NEX i Mikro Cztery Trzecie.
"Rewolucja" zapowiadana na stronie Sigmy zacznie się 1 września. Wtedy zostanie uruchomiona usługa zmiany mocowania obiektywu. Oferta dotyczy obiektywów z nowych linii produktowych: Art, Contemporary, Sports, a zmian można dokonywać między systemami Sigma, Sony, Nikon, Canon i Pentax, a w przypadku obiektywów do bezlusterkowców - Sony NEX i Mikro Cztery Trzecie. Usługa jest płatna. Sigma podzieliła swoje produkty na trzy kategorie:
  • obiektywy z serii DN - 299 złotych
  • obiektywy standardowe - 599 złotych
  • super tele-zoomy - 999 złotych
Przy zgłoszeniu serwis poda informacje do której grupy zalicza się obiektyw klienta. Do tego należy dodać jeszcze koszty wysyłki obiektywów do fabryki, jednak Firma K-Consult Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki Sigma w Polsce dołoży wszelkich starań, aby w konkretnym przypadku znacząco obniżyć lub anulować ten koszt dodając obiektyw Klienta do innych przesyłek - czytamy w informacji prasowej.


Obiektyw wymaga dostrajania i optymalizacji w fabryce Aizu w Japonii. Producent wymieni w nim niezbędne elementy mechaniczne, elektroniczne i dostosuje do współpracy z wybranym mocowaniem. Na koniec obiektyw zostanie poddany procedurze kontroli jakości, identycznej do tej stosowanej przy produkcji obiektywów z trzech nowych linii produktowych. Maksymalny czas wykonania usługi to dwa tygodnie (do tego trzeba doliczyć czas potrzebny na transport). Na usługę jest udzielana 6-miesięczna gwarancja. Więcej informacji na temat usługi można znaleźć na stronie www.rewolucja.sigma-foto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Yasuhara ANTHY 35 mm f/1.8 - niedrogi manualny obiektyw do pełnoklatkowych bezlusterkowców
Na rynku optyki jak grzyby po deszczu wyrastają nowe przystępne cenowo konstrukcje. Do grona budżetowych manualnych stałek dołącza Yasuhara 35 mm f/1.8, która wedle...
8
0
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART będzie prawie dwa razy tańsza od systemowego obiektywu Sony
Przed tygodniem Sigma pokazała nowy reporterski zoom do systemu Sony E, który według zapowiedzi ma być najlepszym szkłem w swojej klasie. Okazuje się, że 
20
5
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)