Leica Lux - magia Leiki na twoim iPhonie

Autor: Maciej Luśtyk

6 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Po co ci Leica jak masz iPhone’a? Aplikacja aparatu Leica Lux symuluje kultowe obiektywy producenta, oferuje szereg filtrów i manualną kontrolę parametrów ekspozycji.

Dawno już nie pisaliśmy o żadnej zewnętrznej aplikacji aparatu w iPhonie. Z prostego względu - mało która współczesna apka zasługuje na większą uwagę i wyróżnia się czymś, co mogłoby skłonić do przesiadki ze standardowej apki Apple’a. Gdy jednak ze swoją propozycją wychodzi Leica, możemy spodziewać się, że otrzymamy produkt przynajmniej interesujący.

Dzięki Leica Lux zdjęcia z iPhone'a mają wyglądać tak, jak te wykonane konstrukcjami Leiki

Leica Lux to nowa aplikacja aparatu na iPhone’a, która spełniać ma kilka różnych zadań. W ramach podstawowych możliwości, robi za całkiem rozbudowaną aplikację do kontroli aparatu, która pozwoli nam na manualne sterowanie parametrami naświetlania w ramach eleganckiego, spójnego wizualnie z aparatami Leiki interfejsu. To jednak widzieliśmy już wielokrotnie.

Prawdziwie unikalną funkcją jest natomiast opcja symulacji charakterystyki popularnych, klasycznych obiektywów producenta, takich jak Noctilux-M 50 mm f/1.2, Summilux-M 28mm f/1.4 and Summilux-M 35 mm f/1.4. Możemy więc liczyć na „lejkowe” kolory oraz rozmycie i ogniskowe charakterystyczne dla danych szkieł.

Co chyba najważniejsze, apka Leica Lux jest w pełni zintegrowana z możliwościami iPhone’a, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa trybu portretowego czy też oferując opcję zapisu zdjęć w formatach RAW i Pro RAW. W końcu, nasze zdjęcia szybko także przetworzymy za pomocą 11 presetów, które pozwolą nadać im nieco bardziej filmowy look.

Cena i dostępność

To wszystko za darmo, choć dostęp do pełnej listy presetów i symulacji obiektywów trzeba niestety wykupić i to dodatkowo w formie subskrypcji (6,99 dolarów miesięcznie lub 69 dolarów rocznie). Fakt ten z pewnością zniechęci wielu użytkowników, którzy byliby skłonni za podobną apkę zapłacić, ale jednorazowo. Z drugiej strony producent obiecuje rozwijanie programu o kolejne symulacje i filtry kolorystyczne.

Aplikacja Leica Lux dostępna jest do pobrania ze sklepu App Store na wszystkie urządzenia działające pod systemem iOS 17 (choć dla najlepszych efektów producent rekomenduje użycie przynajmniej iPhone’a 12).

Więcej informacji znajdziecie na stronie leica-camera.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Kino - nowa rozbudowana apka do filmowania iPhonem
Kino - nowa rozbudowana apka do filmowania iPhonem
Twórcy Halide prezentuję aplikację Kino, która pozwolić ma na profesjonalną realizację materiałów wideo za pomocą iPhone’a. Poza manualną kontrolą parametrów, funkcjami pomocniczymi i...
5
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony prezentuje kolejną generację swojego flagowego smartfona. Xperia 1 VI nie prowadza rewolucji, ale rozbudowuje konstrukcje o jeszcze większa funkcjonalność aparatu i naprawia błędy...
8
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)