Huawei Mate 50 Pro - bez Google’a, ale za to ze świetnym aparatem

Autor: Maciej Luśtyk

28 Wrzesień 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Po 10 latach od premiery serii Huawei powraca z nowym modelem Mate. Smartfon nie oferuje usług Google, ale za to kusi świetną specyfikacją fotograficzną, która obejmuje m.in. główny aparat z fizyczną, w pełni regulowaną przysłoną.

Niegdysiejszy lider segmentu fotograficznych smartfonów, po aferze szpiegowskiej i wpadnięciu w niełaskę Google powoli wraca na salony. Na polskim rynku zaprezentowano właśnie najnowszego reprezentanta wagi ciężkiej - flagowy model Huawei Mate 50 Pro.

Regulowana przysłona i dedykowany układ obrazowania

Jak zwykle w przypadku serii Mate mamy do czynienia z imponującą specyfikacją aparatu. Ta w dużej mierze odpowiada pokazanemu w lipcu modelowi P50 Pro, jednak z pewną istotną różnicą. Huawei Mate 50 Pro w głównym 50-megapikselowym aparacie XMAGE zamyka bowiem obiektyw 24 mm z tradycyjną regulowaną przysłoną w zakresie f/1.4-f/4. Niestety nie wiemy z jaką wielkością matrycy mamy tu do czynienia, ale producent obiecuje, że funkcja ta pozwoli w widoczny sposób regulować głębię ostrości i pozytywnie wpłynie na jakość zdjęć.

Moduł przysłony głównego aparatu

Oprócz tego, otrzymujemy także 64-megapikselowy moduł teleobiektywu (90 mm f/3.5) oraz 13-megapikselowy moduł superszerokokątny (13 mm f/2.2). Co ważne wszystkie moduły wspierane są fazowymi układami AF, a moduł standardowy i tele oferują ponadto optyczną stabilizację. Mamy też 13-megapikselowy aparat do selfie i sensor 3D ToF do mapowania przestrzeni i skutecznej realizacji takich efektów jak np. symulacja rozmycia tła.

Wspomniany zestaw na tle dzisiejszej konkurencji nie robi być może piorunującego wrażenia, ale producent jak zwykle obiecuje wiele po stronie software’u. Producent obiecuje, że dzięki nowemu silnikowi obrazu XD Fusion Pro aparat zaoferuje nam m.in. oszałamiające efekty w zakresie trybu nocnego, zoomu, możliwości makro czy portretowego, który według zapewnień najlepiej na rynku radzić ma sobie z segmentacją tła i aplikowaniem efektu rozmycia.

W kwestii filmowania  otrzymujemy możliwości rejestracji 4K z prędkością do 60 kl./s i Full HD do 480 kl./s. Producent niespecjalnie chwali się funkcjonalnością trybu wideo toteż należy uznać, że prawdopodobnie nie rzuci nas na kolana pod względem swoich możliwości.

Huawei Mate 50 Pro to także topowa specyfikacja. Choć aparat nie oferuje wsparcia usług Google (w tym możliwości pobieranie aplikacji z Google Play) z pewnością nie brakuje mu siły. Smartfon bazuje na układzie Qualcomm Snapdragon 8+, oferuje 8-rdzeniowy procesor i układ grafiki Adreno 730. Ponadto oferuje 8 GB RAM-u, do 512 GB przestrzeni dyskowej i baterię o pojemności 4700 mAh, z funkcją szybkiego bezprzewodowego łądowania.. Mamy też 10-bitowy ekran OLED o rozdzielczości 1212 x 2616 px.

Cena i dostępność

Huawei Mate 50 Pro trafi do sprzedaży 31 października w cenie 5999 zł za wersję 256 GB i 6499 zł za wersję 512 GB. Jeśli zdecydujemy się zakupić telefon w przedsprzedaży, otrzymamy także bezprzewodowe słuchawki Freebuds Pro 2 za 1 zł oraz 50 GB przestrzeni w chmurze Huawei.

Więcej informacji znajdziecie na stornie huawei.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na rynku?
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na...
Wyposażony w topowe podzespoły takie jak moduł fotograficzny Hasselblad z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie...
16
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Najnowszy smartfon Oppo N2 Flip ma pokazać, że technologia składanych ekranów w pełni dojrzała. Będzie miał też mocną specyfikację i aparat Hasselblada. Premiera już...
9
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo zaprezentowało najnowszą serię flagowych smartfonów. Modele X90 i X90 Pro otrzymują zaawansowany układ aparatów opracowany we współpracy z Zeissem, który bazuje...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)