MyGearVault - uporządkuj i zabezpiecz sprzęt fotograficzny

0
Maciej Luśtyk
24 Styczeń 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Mówi się, że organizacja to klucz do sukcesu. Jednak będąc fotografem nie zawsze łatwo jest rozeznać się w sprzęcie, który zebraliśmy na przestrzeni lat. W uporządkowaniu akcesoriów i ich zabezpieczeniu pomoże Wam nowa aplikacja stworzona przez Jareda Polina.

Praca fotografa często wiąże się z akumulacją sprzętu, która choć powolna, na pewno nie ułatwia organizacji pracy. Oprócz kwestii właściwego rozeznania się w posiadanych akcesoriach, osobnym problemem jest kompletowanie odpowiedniego sprzętu na dane zlecenie - w pośpiechu niekiedy zdarza się coś przeoczyć. Aby raz na zawsze dobrze uporządkować fotograficzny arsenał, dobrze znany wszystkim w środowisku fotograficznym Jared Polin stworzył aplikację MyGearVault, która dodatkowo pozwoli ubezpieczyć sprzęt i łatwiej odnaleźć go w razie kradzieży.

 

Choć większość z funkcji aplikacji moglibyśmy zastąpić dobrze skonstruowanym arkuszem w Excelu, trudno programowi odmówić funkcjonalności. Za pomocą kilku kliknięć będziemy w stanie dodać do bazy cały posiadany przez siebie sprzęt, wraz z dodatkowymi informacjami w postaci ceny, numeru seryjnego czy zdjęć paragonów, które jak wiemy lubią się gubić, lub blaknąć. Informacje te pomóc mają także w odzyskaniu skradzionego sprzętu. Bez problemu można je wyeksportować do osobnego pliku CSV, co ułatwi przekazanie ich organom ścigania, a aplikacja poinformuje nas w razie gdy ktokolwiek inny będzie próbował zarejestrować utracony przez nas produkt.

W odpowiednim katalogowaniu sprzętu pomogą nam także zakładki, które pomogą nam posegregować go według jego rodzaju. Dużą pomocą może okazać się także funkcja tworzenia zestawów sprzętu na konkretne typy zleceń. Dzięki niej, krótkie porównanie zawartości torby z checklistą w aplikacji pomoże upewnić się, że mamy wszystko, czego nam potrzeba.

 

Na koniec kwestia dla niektórych być może najważniejsza, czyli możliwość łatwego ubezpieczenia sprzętu. Udostępniając informacje o sprzęcie największym ubezpieczycielom, możemy dowiedzieć się ile taka usługa by nas kosztowała. Na razie jednak nie należy spodziewać się, że funkcja ta będzie dostępna poza terenem USA.

Możliwości aplikacji możecie przetestować za darmo pobierając ją na urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem sklepu iTunes App Store. Niedługo pojawić ma się także wersja przeznaczona na system Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem froknowsphoto.com oraz  na dedykowanym kanale w serwisie Youtube.

 

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
3
0
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)