MyGearVault - uporządkuj i zabezpiecz sprzęt fotograficzny

Autor: Maciej Luśtyk

24 Styczeń 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Mówi się, że organizacja to klucz do sukcesu. Jednak będąc fotografem nie zawsze łatwo jest rozeznać się w sprzęcie, który zebraliśmy na przestrzeni lat. W uporządkowaniu akcesoriów i ich zabezpieczeniu pomoże Wam nowa aplikacja stworzona przez Jareda Polina.

Praca fotografa często wiąże się z akumulacją sprzętu, która choć powolna, na pewno nie ułatwia organizacji pracy. Oprócz kwestii właściwego rozeznania się w posiadanych akcesoriach, osobnym problemem jest kompletowanie odpowiedniego sprzętu na dane zlecenie - w pośpiechu niekiedy zdarza się coś przeoczyć. Aby raz na zawsze dobrze uporządkować fotograficzny arsenał, dobrze znany wszystkim w środowisku fotograficznym Jared Polin stworzył aplikację MyGearVault, która dodatkowo pozwoli ubezpieczyć sprzęt i łatwiej odnaleźć go w razie kradzieży.

 

Choć większość z funkcji aplikacji moglibyśmy zastąpić dobrze skonstruowanym arkuszem w Excelu, trudno programowi odmówić funkcjonalności. Za pomocą kilku kliknięć będziemy w stanie dodać do bazy cały posiadany przez siebie sprzęt, wraz z dodatkowymi informacjami w postaci ceny, numeru seryjnego czy zdjęć paragonów, które jak wiemy lubią się gubić, lub blaknąć. Informacje te pomóc mają także w odzyskaniu skradzionego sprzętu. Bez problemu można je wyeksportować do osobnego pliku CSV, co ułatwi przekazanie ich organom ścigania, a aplikacja poinformuje nas w razie gdy ktokolwiek inny będzie próbował zarejestrować utracony przez nas produkt.

W odpowiednim katalogowaniu sprzętu pomogą nam także zakładki, które pomogą nam posegregować go według jego rodzaju. Dużą pomocą może okazać się także funkcja tworzenia zestawów sprzętu na konkretne typy zleceń. Dzięki niej, krótkie porównanie zawartości torby z checklistą w aplikacji pomoże upewnić się, że mamy wszystko, czego nam potrzeba.

 

Na koniec kwestia dla niektórych być może najważniejsza, czyli możliwość łatwego ubezpieczenia sprzętu. Udostępniając informacje o sprzęcie największym ubezpieczycielom, możemy dowiedzieć się ile taka usługa by nas kosztowała. Na razie jednak nie należy spodziewać się, że funkcja ta będzie dostępna poza terenem USA.

Możliwości aplikacji możecie przetestować za darmo pobierając ją na urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem sklepu iTunes App Store. Niedługo pojawić ma się także wersja przeznaczona na system Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem froknowsphoto.com oraz  na dedykowanym kanale w serwisie Youtube.

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)