PacSafe, czyli kilka sposobów na zabezpieczenie sprzętu przed kradzieżą

Produkty PacSafe pomagające w ochronie przenoszonego sprzętu przed kradzieżą, trafiły niedawno na polski rynek. W ofercie znalazły się wzmacniane torby i paski. Specjalna konstrukcja ma uniemożliwić przecięcie materiału nożem, a system zapięć przeszkodzi złodziejowi w szybkiej kradzieży zostawionego na chwilę sprzętu.
PacSafe we wszystkich swoich produktach stosuje kilka ciekawych, opatentowanych technologii. Podstawą jest panel {ITL|eXomesh, czyli metalowa siatka zalaminowana pomiędzy dwiema warstwami materiału. Producent używa jej w bocznych i frontowych częściach toreb. Równie istotne są odporne na przecięcie nożem paski, które można regulować i szybko przypinać do elementów otoczenia (krzesła czy półki w pociągu). Ostatni element warty podkreślenie to ukryte zamki błyskawiczne, które po spięciu utrudniają dyskretne dostanie się do aparatu. Pomysły PacSafe chronią sprzęt przed złodziejami czyhającymi na okazję - odłożoną "na chwilę" torbę czy tłum i hałas.

CamSafe

Na polskim rynku dostępnych jest kilka produktów marki PacSafe. Największa (i najbardziej "pancerna") jest torba DuffelSafe 100, której każdy bok to panel eXomesh, czyli zalaminowana stalowa siatka. Torba ma wbudowaną stalową linkę, za pomocą której można ją szczelnie zamknąć i przypiąć w hotelu czy lotnisku. CamSafe 200 i CamSafe 100 to torby zdecydowanie mniejsze - pierwsza z nich mieści lustrzankę, dwa obiektywy, lampę błyskową i drobne akcesoria, do drugiej wejdzie lustrzanka z jednym obiektywem i akcesoria. Jak pisze polski dystrybutor, dostęp do środka jest wyłącznie "od strony fotografa" - przewieszona na plecy nie pozwala dostać się do środka złodziejowi. (...) Zamki można spiąć klipsami, a komorę główną zamknąć opatentowaną szyfrową kłódką, którą jest zakończony pasek torby. Paskiem można przypiąć torbę w samochodzie do fotela lub kratki i pozostawić sprzęt.

CarrySafe
]
Poniżej publikujemy informację prasową firmy:

Łódź, 9 marca 2009

PSTRYK - i sprzęt znikł
Pilnuj swojego aparatu - nie daj się okraść


Jeśli aparat to twoje narzędzie pracy lub nieodłączny towarzysz podróży,to za nic w świecie nie chciałbyś go stracić. Kiedy szukasz najlepszego ujęcia, skupiasz się na widokach i ludziach których fotografujesz. Niemożliwe jest równoczesne pilnowanie sprzętu zostawionego w torbie. To idealny moment dla złodzieja - moment nieuwagi.

Wszystkim, którzy nie chcą rozstać się ze swoim sprzętem z pomocą przychodzą akcesoria PacSafe dedykowane dla sprzętu foto.

Wszystkie akcesoria posiadają innowacyjne zabezpieczenia przeciw kradzieży opatentowane przez PacSafe.
- Panele eXomesh - lekka, elastyczna, wytrzymała siatka stalowa zalaminowana między dwoma warstwami materiału w przedniej, bocznej i dolnej części torby - uniemożliwiają złodziejom przecięcie materiału i oskubanie nas z cennych przedmiotów.
- Przepinane, regulowane paski toreb można przypiąć do dowolnego elementu stałego nie tylko w plenerze, ale także do oparcia krzesła podczas wizyty w restauracji czy jazdy pociągiem.
- Paski odporne na przecięcia - nie musimy obawiać się, że ktoś szybkim cięciem noża przetnie pasek i ucieknie ze sprzętem.
- Sprytnie chowane suwaki, które można spiąć, nie dadzą szansy kieszonkowcom na ciche otwarcie zamków.

Dla amatorów fotografowania
DigiSafe 100 - bezpieczna smyczka z linką stalową wewnątrz. Na specjalnym metalowym klipsie można zawiesić komórkę lub mały aparat cyfrowy i nosić na szyi bez obaw, że się zerwie lub ktoś przetnie smyczkę i stracimy sprzęt, a wraz z nim wszystkie cenne zdjęcia i dane.

CarrySafe100 - wzmocniony stalową linką pasek do aparatu z miękką poduszką na ramię z oddychającej tkaniny. Nie "piłuje" szyi nawet przy ciężkiej lustrzance, ponieważ pasek swobodnie przesuwa się wewnątrz poduszki. Uniwersalne mocowanie pasuje do każdego aparatu. Dzięki umieszczonym na końcach karabinkom można pasek w kilka sekund odpiąć robiąc zdjęcia z ręki lub cały aparat przypiąć np. do oparcia krzesła, kiedy musimy go na chwilę odłożyć.

CamSafe 100 - poręczna mała torba na sprzęt fotograficzny. Zaprojektowana tak, że dostęp do środka jest wyłącznie "od strony fotografa" - przewieszona na plecy nie pozwala dostać się do środka złodziejowi. Mieści lustrzankę z jednym obiektywem lub małą kamerę. W licznych przegródkach jest miejsce na kable, baterie, karty pamięci etc. Zamki można spiąć klipsami, a komorę główną zamknąć opatentowaną szyfrową kłódką, którą jest zakończony pasek torby. Paskiem można przypiąć torbę w samochodzie do fotela lub kratki i pozostawić sprzęt.

Dla zaawansowanych
CamSafe 200 to większa kopia modelu 100. Dzięki unikalnym zabezpieczeniom PacSafe nawet w bardzo zatłoczonym miejscu spokojnie można poświęcić swoją uwagę fotografowaniu. Do torby mieści się lustrzanka SLR z obiektywem, drugi obiektyw, lampa błyskowa,filtry, osłony, nakładki. Liczne przegródki organizują wnętrze - jest miejsce na kable, baterie, karty pamięci SD, komórkę i inne niezbędne drobiazgi.

Dla profesjonalistów
DuffelSafe 100 z systemem "leave & lock" - "zamknij i zostaw" - to wielofunkcyjna torba wykonana w technologii eXomesh; cała z zalaminowanej między dwiema warstwami materiału stalowej siatki tworzy klatkę trudną do sforsowania. Wkładkę fotograficzną ze sprzętem można wyjąć - po wyjęciu wkładki torba może służyć jako niewielka torba podróżna. Siatka z nierozciągliwej oraz nierdzewnej stali ochroni cały cenny ekwipunek. W pokoju hotelowym czy na dworcu szczelnie zamknięta torba przypięta wbudowaną stalową linką z polikarbonowym zapięciem uniemożliwi dostanie się złodziejowi nawet przy pomocy noża do jej wnętrza.

Produkty PacSafe cieszą się uznaniem na całym świecie. Sam pomysł zrodził się ponad 10 lat temu, w głowach założycieli firmy Outpac Designs Ltd. W Polsce na wyłączność dystrybuuje je firma Red Bird. Na stronie www.pacsafe.pl znajdziemy adresy sklepów w których można dokonać zakupu.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4