PacSafe - ochrona sprzętu fotograficznego przed kradzieżą

Autor: Paweł Ryczkowski

14 Maj 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Australijska firma PacSafe wprowadza na polski rynek akcesoria do ochrony sprzętu fotograficznego przed kradzieżą. Zastosowane technologie sprawiają wrażenie skutecznych. Na razie dostępny będzie pasek na szyję do aparatów o nazwie CarrySafe 100 oraz torba fotograficzna z wyjmowanym wkładem na sprzęt DuffelSafe.

Problem kradzieży sprzętu fotograficznego to sprawa bez wątpienia poważna, która nie dotyczy tylko naszego kraju. Wybierając się na zagraniczne wojaże (nawet do rozwiniętych gospodarczo krajów) także trzeba mieć się na baczności. Charakterystyczna torba fotograficzna kusi złodziei, a tym bardziej profesjonalna lustrzanka zawieszona na szyi fotografa. Na przeciw tym problemom wyszła firma PacSafe wprowadzając na rynek polski dwa produkty służące ochronie aparatów i akcesoriów. Pierwszym jest torba z wkładem na sprzęt DuffelSafe, drugim pas CarrySafe 100 służący do zawieszenia aparatu na szyi.

pasek do aparatu CarrySafe 100

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to nic wielkiego. Ale należy zwrócić uwagę na budowę tych produktów. Zacznijmy od paska. Rzuca się w oczy duża i dobrze wyprofilowana poduszka na szyję. Niejedna osoba używająca aparatu latem narzeka na odparzenia od takich poduszek. W wypadku CarrySafe 100 o narzekaniu można będzie zapomnieć, gdyż została wykonana z materiału oddychającego. Wewnątrz pasa umieszczono linki stalowe wykonane w technologii eXomesh, które mają na celu uniemożliwienie przecięcia go nożem. Uniwersalne zaczepy pozwolą na szybkie przypięcie sprzętu do stałych elementów, na przykład fotela autobusu czy pociągu.

Torba fotograficzna DuffelSafe ma oczywiście bardziej skomplikowaną budowę. Wykonano ją z trwałego materiału Nylon Ballistic, a pod wierzchnią warstwą znalazła się nierozciągliwa siatka ze stali nierdzewnej. Na wyposażeniu znajdziemy także wbudowaną stalową linkę z polikarbonowym zapięciem służącą do przypięcia torby do innych przedmiotów. Na wyposażeniu znalazła się też kłódeczka PacSafe. Wyjmowany wkład na sprzęt fotograficzny powoduje, że torba nabiera uniwersalnego charakteru. Po jego wyjęciu można w niej przenosić lub przechowywać inny bagaż.

Miłą niespodzianką okazała się cena obu produktów. Pas CarrySafe 100 w sklepach internetowych można kupić już za 59 zł, a cena torby kształtuje się między 600 a 740 złotych w zależności od sklepu.

Więcej informacji na temat produktów PacSafe znaleźć można w zamieszczonej poniżej informacji producenta lub na stronie www.PacSafe.pl.

Chroń sprzęt fotograficzny z PacSafe
PacSafe wprowadza na polski rynek profesjonalne akcesoria do ochrony sprzętu fotograficznego

Bezpieczeństwo sprzętu fotograficznego jest dla jego użytkowników szczególnie ważne. Często aparat to nasze narzędzie pracy lub nieodłączny towarzysz podróży. PacSafe zadba o to by, właściciele nie rozstali się ze swoim sprzętem w niewyjaśnionych okolicznościach.

PacSafe na polskim rynku oferuje profesjonalne zabezpieczenia bagażu takie jak DuffelSafe czy CarrySafe 100. Wszystkie produkty wzmocnione są wewnątrz specjalnymi stalowymi linkami w technologii eXomesh, oraz wykonane są z bardzo trwałego materiału Nylon Ballistic (przygotowanego na potrzeby U.S. Army) co gwarantuje bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

CarrySafe100 to pas nośny przygotowany specjalnie dla fotografów ceniących wygodę i bezpieczeństwo. Posiada miękką, wygodną poduszeczkę na ramię wykonaną z oddychającej tkaniny, a sam pas jest wzmocniony stalową linką. Dzięki CarrySafe 100 możemy nosić aparat zawieszony na szyi bez obawy, że ktoś szybkim cięciem noża przetnie pasek i ucieknie z naszym sprzętem. Dzięki uniwersalnym uchwytom pasującym do większości kamer, czy aparatów, będzie niezastąpionym partnerem podczas wojaży. Pas pozwoli również na przypięcie naszych rzeczy do oparcia krzesła czy innego elementu stałego podczas wizyty w restauracji czy jazdy pociągiem.

DuffelSafe 100 to wielofunkcyjna torba wykonana w technologii eXomesh. Sprawdza się zarówno w ochronie sprzętu fotograficznego wraz ze specjalną wkładką, jak i po jej wyjęciu będzie nam służyła jako niewielka torba podróżna. Siatka z nierozciągliwej oraz nierdzewnej stali ochroni cały twój cenny ekwipunek. W pokoju hotelowym czy na dworcu szczelnie zamknięta torba przypięta wbudowaną stalową linką z polikarbonowym zapięciem uniemożliwi dostanie się złodziejowi do jej wnętrza nawet przy pomocy noża. W komplecie znajdziemy również kłódeczkę PacSafe.

"Drobne kradzieże mienia zdarzają się bardzo często. Najbardziej narażeni na nie jesteśmy w miejscach publicznych takich jak dworce, metro czy przystanki autobusowe. Można uniknąć tych sytuacji poprzez przestrzeganie kilku zasad. Podstawową sprawą jest, aby wartościowe przedmioty chować w bezpieczne i nie dostępne dla złodzieja miejsca (np. wewnętrzne kieszenie, portfele na szyję). Każdy element, który utrudni złodziejowi dostanie się do naszych rzeczy osobistych jest godny polecenia. Ważne jest, aby umieć z zabezpieczeń właściwie skorzystać oraz uważać, aby nie stać się obiektem zainteresowania kieszonkowców - nie pokazywać dużych ilości gotówki czy drogiego sprzętu elektronicznego." - stwierdza komisarz Marcin Szyndler z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Produkty PacSafe cieszą się uznaniem na całym świecie. Sam pomysł zrodził się niemalże 10 lat temu, w głowach założycieli firmy Outpac Designs Ltd. W Polsce na wyłączność dystrybuuje je, firma Red Bird. Torby i plecaki są dostępne również w Internecie na stronie www.PacSafe.pl (w zakładce "sklepy"), znajduje się lista sklepów internetowych, za pośrednictwem których można dokonać zakupu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania P33 - nowy czarno-biały film na bazie powojennej formuły
Film Ferrania przywraca na rynek kolejny klasyczny materiał światłoczuły. Tym razem to film P33 - unowocześniony negatyw bazujący na formule z I połowy XX wieku.
2
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Dzień otwarty z marką Quadralite w sklepie Fotoforma
Next77, wyłączny dystrybutor marki Quadralite zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w Warszawie 29 lutego w sklepie Fotoforma!
6
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Na rynek wchodzą saszetki na ramię Wandrd X1
Seria "crossbody" od producenta toreb i plecaków dla fotografów to nowoczesne rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego centrum organizacji rzeczy osobistych. Saszetki Wandrd X1 to...
12
Powiązane artykuły