Rollei Telephoto, czyli długa ogniskowa w iPhone 4

Aparat wbudowany w iPhone'a 4 robi (jak na standardy komórkowe) bardzo dobre zdjęcia, ale jego obiektyw nie ma optycznego zoomu, a więc nie da się nim sfotografować zbytnio oddalonych obiektów. Rozwiązaniem może być Rollei Telephoto.

iPhone 4 ma całkiem dobry, jak na standardy komórkowe, wbudowany aparat fotograficzny, który jednak nie ma optycznego zoomu i raczej szerokokątny obiektyw. Chcąc sfotografować oddalony obiekt można skorzystać z zoomu cyfrowego bądź Rollei Telephoto. To manualny obiektyw, który daje kąt widzenia 16 stopni (ekwiwalent ogniskowej 128 milimetrów). Obiektyw zostal nawet wyposażony w skalę odległości zaczynającą się od 3 metrów z oznaczeniem 10, 20, 30 i 40 metrów. Rollei Telephoto waży zaledwie 45 gramów.


Urządzenie jest sprzedawane w zestawie ze sztywną obudową telefonu, małym statywem, mocowaniem statywowym oraz ściereczką. Całość kosztuje około 35 euro.
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1