Spotkania z Agnieszką Rayss i Andrzejem Zygmuntowiczem

0
Marcin Grabowiecki
17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Akademia Fotoreportażu jeszcze przed wakacjami rozpoczyna cykl spotkań związanych z fotografią prasową i fotoreportażem. Kulisy powstawania nagrodzonego w konkursie fotoreportażu oraz granic między prawdą a zmyśleniem w fotografii to tematy dwóch spotkań z Agnieszką Rayss (Sputnik Photos) i Andrzejem Zygmuntowiczem (UW, ZPAF).
fot. Agnieszka Rayss, Piękne ciała

Agnieszka Rayss, współżałożycielka Sputnik Photos w poniedziałek 21 czerwca opowie o nagrodzonym podczas ubiegłorocznej edycji "Newsreportaż" projekcie "Piękne ciała". Będzie to nie tylko okazja do poznania kulis zrealizowanego w 2008 roku w Zabrzu fotoreportażu podczas zawodów kulturystycznych i fitnessowych, ale także możliwość dyskusji o pop kulturze, ciele i urodzie w fotografii dokumentalnej.

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntowiczem, które odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca dotyczyć będzie fotoreportażu jako gatunku fotografii, jego granic, dopuszczalnej ingerencji fotoreportera, określenia kiedy jest to jeszcze rejestracja wydarzenia, a kiedy już zabieg artystyczny. Jak zawsze będzie to szersze spojrzenie, przedstawione również w kontekście historycznym.

Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19:00 i odbędą się w nowym miejscu dla fotografów - "Szeroki kąt", które mieści się przy ul. Świętokrzyskiej 5 w Warszawie (dawniej sklep fotograficzny).

Andrzej Zygmuntowicz i Agnieszka Rayss poprowadzą również wakacyjny plener fotograficzny, który odbędzie się w dniach 10-16 lipca 2010. Szczegóły na stronie www.fotoreportaz.org.pl.

Agnieszka Rays "Piękne ciała i okolice"
Termin: 21.06, godz. 19:00

Andrzej Zygmuntowicz "Fotoreportaż, między prawdą a zmyśleniem"
Termin: 28.06, godz. 19:00

Szeroki kąt
ul. Świętokrzyska 5
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
26
1
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
27
8