Spotkania z Agnieszką Rayss i Andrzejem Zygmuntowiczem

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Akademia Fotoreportażu jeszcze przed wakacjami rozpoczyna cykl spotkań związanych z fotografią prasową i fotoreportażem. Kulisy powstawania nagrodzonego w konkursie fotoreportażu oraz granic między prawdą a zmyśleniem w fotografii to tematy dwóch spotkań z Agnieszką Rayss (Sputnik Photos) i Andrzejem Zygmuntowiczem (UW, ZPAF).
fot. Agnieszka Rayss, Piękne ciała

Agnieszka Rayss, współżałożycielka Sputnik Photos w poniedziałek 21 czerwca opowie o nagrodzonym podczas ubiegłorocznej edycji "Newsreportaż" projekcie "Piękne ciała". Będzie to nie tylko okazja do poznania kulis zrealizowanego w 2008 roku w Zabrzu fotoreportażu podczas zawodów kulturystycznych i fitnessowych, ale także możliwość dyskusji o pop kulturze, ciele i urodzie w fotografii dokumentalnej.

Spotkanie z Andrzejem Zygmuntowiczem, które odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca dotyczyć będzie fotoreportażu jako gatunku fotografii, jego granic, dopuszczalnej ingerencji fotoreportera, określenia kiedy jest to jeszcze rejestracja wydarzenia, a kiedy już zabieg artystyczny. Jak zawsze będzie to szersze spojrzenie, przedstawione również w kontekście historycznym.

Oba spotkania rozpoczną się o godz. 19:00 i odbędą się w nowym miejscu dla fotografów - "Szeroki kąt", które mieści się przy ul. Świętokrzyskiej 5 w Warszawie (dawniej sklep fotograficzny).

Andrzej Zygmuntowicz i Agnieszka Rayss poprowadzą również wakacyjny plener fotograficzny, który odbędzie się w dniach 10-16 lipca 2010. Szczegóły na stronie www.fotoreportaz.org.pl.

Agnieszka Rays "Piękne ciała i okolice"
Termin: 21.06, godz. 19:00

Andrzej Zygmuntowicz "Fotoreportaż, między prawdą a zmyśleniem"
Termin: 28.06, godz. 19:00

Szeroki kąt
ul. Świętokrzyska 5
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9