Wykład Martina Parra z Miesiąca Fotografii w Krakowie

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Miesiąc Fotografii w Krakowie już za nami. Jak zapewne wiecie nasza redakcja była na festiwalu. Informowaliśmy Was o najciekawszych wydarzeniach, zapraszaliśmy na wystawy. Na koniec zostawiliśmy dla Was coś wyjątkowego - zapis wideo wykładu Martina Parra - jednego z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich dokumentalistów.

Martin Parr był jednym z najbardziej oczekiwanych gości festiwalu. Fotograf pojawił się na otwarciu MFK 2010 w Galerii Starmach, a następnego dnia w Międzynarodowym Centrum Kultury wygłosił ciepło przyjęty wykład, który prezentujemy Wam w całości poniżej (w dwóch częściach).

Prace Martina Parra możecie zobaczyć w Muzeum Narodowym na wystawie "Fakty z życia. Fotografia brytyjska 1974-1997", którą będzie czynna do 11 lipca w Muzeum Narodowym w Krakowie.Jeżeli nie możesz obejrzeć powyższego klipu, powinieneś ściągnąć i zainstalować darmowy QuickTime Player. Nasze filmy można także oglądać na urządzeniach iPhone i iPod Touch. Więcej filmów Fotopolis można znaleźć na naszym profilu na Youtube.


Jeżeli nie możesz obejrzeć powyższego klipu, powinieneś ściągnąć i zainstalować darmowy QuickTime Player. Nasze filmy można także oglądać na urządzeniach iPhone i iPod Touch. Więcej filmów Fotopolis można znaleźć na naszym profilu na Youtube.

Martin Parr (1952) - najbardziej rozpoznawalny brytyjski dokumentalista. Obecnie ikona fotografii postmodernistycznej, w latach 70. koncentrował się głównie na krajobrazach przemysłowych północnej Anglii (Bad Weather 1982, A Fair Day 1984). Od 1984 tworzy już rozpoznawalne, kolorowe fotografie. Jego pierwszy barwny cykl to Last Resort: Photogaphs of New Brighton (1986), w którym kontynuuje utrzymaną w duchu Tony'ego Ray-Jonesa obserwację Brytyjczyków w czasie wolnym. Podobnie jak Ray-Jones, także Martin Parr kolekcjonuje pocztówki. Część z nich, wykonana przez Johna Hinde'a, stanowi bezpośrednią inspirację dla jego barwnych fotografii. Parr jest autorem cyklu Signs of the Times: A Potrait of the Nation's Tastes (1992) bezwzględnie podsumowującego obyczaje i gusta współczesnych Brytyjczyków.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Media społecznościowe już dzisiaj wygrywają z portalami i agencjami pod względem szybkości przekazywania informacji. Aplikacja Citizen zatrudnia „etatowych streamerów”...
17
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Po raz pierwszy w historii na okładce znanego magazynu Sports Illustrated pojawia się osoba transpłciowa. „Jeśli ci się to nie podoba, możesz pójść gdzie indziej....
36
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.
16