Wykład Martina Parra z Miesiąca Fotografii w Krakowie

0

Autor: Marcin Grabowiecki

7 Czerwiec 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Miesiąc Fotografii w Krakowie już za nami. Jak zapewne wiecie nasza redakcja była na festiwalu. Informowaliśmy Was o najciekawszych wydarzeniach, zapraszaliśmy na wystawy. Na koniec zostawiliśmy dla Was coś wyjątkowego - zapis wideo wykładu Martina Parra - jednego z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich dokumentalistów.

Martin Parr był jednym z najbardziej oczekiwanych gości festiwalu. Fotograf pojawił się na otwarciu MFK 2010 w Galerii Starmach, a następnego dnia w Międzynarodowym Centrum Kultury wygłosił ciepło przyjęty wykład, który prezentujemy Wam w całości poniżej (w dwóch częściach).

Prace Martina Parra możecie zobaczyć w Muzeum Narodowym na wystawie "Fakty z życia. Fotografia brytyjska 1974-1997", którą będzie czynna do 11 lipca w Muzeum Narodowym w Krakowie.Jeżeli nie możesz obejrzeć powyższego klipu, powinieneś ściągnąć i zainstalować darmowy QuickTime Player. Nasze filmy można także oglądać na urządzeniach iPhone i iPod Touch. Więcej filmów Fotopolis można znaleźć na naszym profilu na Youtube.


Jeżeli nie możesz obejrzeć powyższego klipu, powinieneś ściągnąć i zainstalować darmowy QuickTime Player. Nasze filmy można także oglądać na urządzeniach iPhone i iPod Touch. Więcej filmów Fotopolis można znaleźć na naszym profilu na Youtube.

Martin Parr (1952) - najbardziej rozpoznawalny brytyjski dokumentalista. Obecnie ikona fotografii postmodernistycznej, w latach 70. koncentrował się głównie na krajobrazach przemysłowych północnej Anglii (Bad Weather 1982, A Fair Day 1984). Od 1984 tworzy już rozpoznawalne, kolorowe fotografie. Jego pierwszy barwny cykl to Last Resort: Photogaphs of New Brighton (1986), w którym kontynuuje utrzymaną w duchu Tony'ego Ray-Jonesa obserwację Brytyjczyków w czasie wolnym. Podobnie jak Ray-Jones, także Martin Parr kolekcjonuje pocztówki. Część z nich, wykonana przez Johna Hinde'a, stanowi bezpośrednią inspirację dla jego barwnych fotografii. Parr jest autorem cyklu Signs of the Times: A Potrait of the Nation's Tastes (1992) bezwzględnie podsumowującego obyczaje i gusta współczesnych Brytyjczyków.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Canon na dobre stracił zdjęcia i filmy użytkowników chmury. Gorzki start platformy image.canon
Canon na dobre stracił zdjęcia i filmy użytkowników chmury. Gorzki start platformy image.canon
Kilka dni temu fotograficzna chmura image.canon uległa awarii, w wyniku czego serwis utracił część plików z bazy magazynowania długoterminowego. Serwis wrócił do...
59
1
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na poprawę
Rok 2020 na półmetku - rynek aparatów wrócił do poziomu sprzed ery cyfrowej i nie zanosi się na...
Rynek fotograficzny znajduje się w recesji od przeszło dekady. Teraz jednak kryzys przekracza kolejną barierę. Czy producenci będą w stanie poradzić sobie w nowych...
44
6
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1