Agencja Magnum sprzedaje swoje archiwum szefowi firmy Dell

0
Marcin Grabowiecki
3 Luty 2010
Artykuł na: minutę
Agencja Magnum Photos sprzedała swoje - oceniane na jedną z najbardziej wartościowych kolekcji w historii fotografii - amerykańskie archiwa fotograficzne. Kupiła je firma inwestycyjna kierowana przez szefa komputerowego giganta - firmy Dell.
Jak podaje British Journal of Photography blisko 200 tysięcy oryginalnych zdjęć takich autorów jak: Henri Cartier-Bresson, Robert Capa czy Elliott Erwitt zostala sprzedana MSD Capital - prywatnej firmie inwestycyjnej prowadzonej przez Michaela S. Della - szefa CEO of Dell Inc.

W archiwalnej kolekcji Magnum znajdują się fotografie dokumentujące najważniejsze wydarzenia na świecie, począwszy od lat 30. XX wieku. Znajdują się w niej również portrety wybitnych osobistości ze świata polityki, kultury i nauki.

Opieką nad wartościowymi materiałami zajmie się Harry Ransom Center - muzeum działające przy University of Texas. Instytucja obiecuje, że będzie udostępniać bogate archiwum w celach badawczych i szkoleniowych.

Nie znamy szczegółów umowy. Wiemy tylko, że sprzedaż dotyczyła wyłącznie amerykańskich archiwów a prawa autorskie zostaną przy autorach zdjęć.


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
22
24
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
19
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)