Agencja Magnum sprzedaje swoje archiwum szefowi firmy Dell

Agencja Magnum Photos sprzedała swoje - oceniane na jedną z najbardziej wartościowych kolekcji w historii fotografii - amerykańskie archiwa fotograficzne. Kupiła je firma inwestycyjna kierowana przez szefa komputerowego giganta - firmy Dell.
Jak podaje British Journal of Photography blisko 200 tysięcy oryginalnych zdjęć takich autorów jak: Henri Cartier-Bresson, Robert Capa czy Elliott Erwitt zostala sprzedana MSD Capital - prywatnej firmie inwestycyjnej prowadzonej przez Michaela S. Della - szefa CEO of Dell Inc.

W archiwalnej kolekcji Magnum znajdują się fotografie dokumentujące najważniejsze wydarzenia na świecie, począwszy od lat 30. XX wieku. Znajdują się w niej również portrety wybitnych osobistości ze świata polityki, kultury i nauki.

Opieką nad wartościowymi materiałami zajmie się Harry Ransom Center - muzeum działające przy University of Texas. Instytucja obiecuje, że będzie udostępniać bogate archiwum w celach badawczych i szkoleniowych.

Nie znamy szczegółów umowy. Wiemy tylko, że sprzedaż dotyczyła wyłącznie amerykańskich archiwów a prawa autorskie zostaną przy autorach zdjęć.


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12