1474 megapikseli z zaprzysiężenia Baracka Obamy

Kilka dni temu cały świat patrzył na inaugurację nowego prezydenta USA Baracka Obamy. "Patrzył" również Canon G10 zamontowany na urządzeniu Gigapan. W efekcie powstała superpanorama o rozdzielczości 1475 megapikseli.

Panoramę stworzył duet - fotograf David Bergman i urządzenie Gigapan. Gigapan to zautomatyzowana platforma do tworzenia niespotykanie dokładnych zdjęć panoramicznych rozwijana przez NASA, Google i Carnegie Mellon University. Zaprogramowana głowica wykonuje precyzyjne ruchy aparatem, a odpowiednie oprogramowanie łączy zdjęcia w jedną całość. W przypadku panoramy z inauguracji prezydenta Obamy aparatem był Canon G10 - wykonał on 220 zdjęć, które później zostały połączone w obraz o rozmiarach 59,783 x 24,658, co przekłada się na 1474 megapikseli. Nietypową fotografię można obejrzeć na {LNK|http://gigapan.org/viewGigapan.php?id=15374;stronie Gigapan. Na stronie głównej znajduje się więcej przykładów ciekawych panoram.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0