1474 megapikseli z zaprzysiężenia Baracka Obamy

Kilka dni temu cały świat patrzył na inaugurację nowego prezydenta USA Baracka Obamy. "Patrzył" również Canon G10 zamontowany na urządzeniu Gigapan. W efekcie powstała superpanorama o rozdzielczości 1475 megapikseli.

Panoramę stworzył duet - fotograf David Bergman i urządzenie Gigapan. Gigapan to zautomatyzowana platforma do tworzenia niespotykanie dokładnych zdjęć panoramicznych rozwijana przez NASA, Google i Carnegie Mellon University. Zaprogramowana głowica wykonuje precyzyjne ruchy aparatem, a odpowiednie oprogramowanie łączy zdjęcia w jedną całość. W przypadku panoramy z inauguracji prezydenta Obamy aparatem był Canon G10 - wykonał on 220 zdjęć, które później zostały połączone w obraz o rozmiarach 59,783 x 24,658, co przekłada się na 1474 megapikseli. Nietypową fotografię można obejrzeć na {LNK|http://gigapan.org/viewGigapan.php?id=15374;stronie Gigapan. Na stronie głównej znajduje się więcej przykładów ciekawych panoram.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8