1474 megapikseli z zaprzysiężenia Baracka Obamy

Kilka dni temu cały świat patrzył na inaugurację nowego prezydenta USA Baracka Obamy. "Patrzył" również Canon G10 zamontowany na urządzeniu Gigapan. W efekcie powstała superpanorama o rozdzielczości 1475 megapikseli.

Panoramę stworzył duet - fotograf David Bergman i urządzenie Gigapan. Gigapan to zautomatyzowana platforma do tworzenia niespotykanie dokładnych zdjęć panoramicznych rozwijana przez NASA, Google i Carnegie Mellon University. Zaprogramowana głowica wykonuje precyzyjne ruchy aparatem, a odpowiednie oprogramowanie łączy zdjęcia w jedną całość. W przypadku panoramy z inauguracji prezydenta Obamy aparatem był Canon G10 - wykonał on 220 zdjęć, które później zostały połączone w obraz o rozmiarach 59,783 x 24,658, co przekłada się na 1474 megapikseli. Nietypową fotografię można obejrzeć na {LNK|http://gigapan.org/viewGigapan.php?id=15374;stronie Gigapan. Na stronie głównej znajduje się więcej przykładów ciekawych panoram.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0