Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe

Autor: Maciej Luśtyk

22 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.

Jeśli w waszej pracy jest element kreacji, prędzej czy później traficie na twórczą ścianę. Czasem dopada nas brak motywacji, innym razem doskwiera brak dobrych pomysłów. Warto jednak wiedzieć, że jest wiele sposobów by sobie z tym poradzić. Kierując się przekonaniem, że najlepsze inspiracje tworzy przypadek możemy np. na ślepo łączyć ze sobą losowe słowa ze słownika. Jeszcze lepszą zabawą jest wymyślanie podobnych haseł w dwie osoby, gdzie każda wypisuje na kartkach dowolne słowa, które później zestawiane są ze sobą.

The Inspiration Generator - szybki generator pomysłów na sesję

Tym właśnie tropem poszło Adobe, które stworzyło „generator inspiracji”, mający pomóc twórcom przeżywającym zastój w czasie pandemii. Wszystko opiera się tu na koncepcji jednorękiego bandyty, gdzie każde uruchomienie maszyny wyrzuca 3 losowe wyrazy dotyczące przedmiotu i rodzaju proponowanej pracy.

W założeniu The Inspiration Generator stworzony został bardziej pod kątem grafików i ilustratorów, ale doskonale sprawdzi się także jako szybka porcja inspiracji dla fotografów. A zresztą, spróbujcie sami.

Generator znajdziecie na stronie adobeinspirationgenerator.com. Na stronie znajdziecie też przykładowe prace wykonane na podstawie generatora przez innych użytkowników.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Grand Press Photo 2024: Wojciech Grzędziński fotografem roku i XX-lecia
Wojciech Grzędziński trzeci raz z rzędu wygrywa główną nagrodę Grand Press Photo - największego polskiego konkursu fotografii reportażowej i dokumentalnej. Fotoreporter otrzymał...
12
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
HIPA podwaja pulę nagród. Za jedno zdjęcie możecie zgarnąć tu prawie milion złotych
Wystartowała kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie. W tym roku organizatorzy Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award...
7
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Profoto wchodzi na rynek wideo - nowe profesjonalne LED-y na horyzoncie
Lepiej późno niż wcale. Profoto zamierza rozszerzyć swoją ofertę o lampy światła ciągłego do pracy wideo. Premiera już w czerwcu.
6
Powiązane artykuły