Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe

Autor: Maciej Luśtyk

22 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.

Jeśli w waszej pracy jest element kreacji, prędzej czy później traficie na twórczą ścianę. Czasem dopada nas brak motywacji, innym razem doskwiera brak dobrych pomysłów. Warto jednak wiedzieć, że jest wiele sposobów by sobie z tym poradzić. Kierując się przekonaniem, że najlepsze inspiracje tworzy przypadek możemy np. na ślepo łączyć ze sobą losowe słowa ze słownika. Jeszcze lepszą zabawą jest wymyślanie podobnych haseł w dwie osoby, gdzie każda wypisuje na kartkach dowolne słowa, które później zestawiane są ze sobą.

The Inspiration Generator - szybki generator pomysłów na sesję

Tym właśnie tropem poszło Adobe, które stworzyło „generator inspiracji”, mający pomóc twórcom przeżywającym zastój w czasie pandemii. Wszystko opiera się tu na koncepcji jednorękiego bandyty, gdzie każde uruchomienie maszyny wyrzuca 3 losowe wyrazy dotyczące przedmiotu i rodzaju proponowanej pracy.

W założeniu The Inspiration Generator stworzony został bardziej pod kątem grafików i ilustratorów, ale doskonale sprawdzi się także jako szybka porcja inspiracji dla fotografów. A zresztą, spróbujcie sami.

Generator znajdziecie na stronie adobeinspirationgenerator.com. Na stronie znajdziecie też przykładowe prace wykonane na podstawie generatora przez innych użytkowników.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Imagen - sztuczna inteligencja, która zabije fotografię stockową
Imagen - sztuczna inteligencja, która zabije fotografię stockową
Google stworzyło układ AI, który jest w stanie kreować fotorealistyczne obrazy na podstawie opisu. Czy nadchodzi koniec fotografii stockowej i produktowej?
6
Oto finaliści Grand Press Photo 2022 - zagłosuj na ulubione zdjęcia
Oto finaliści Grand Press Photo 2022 - zagłosuj na ulubione zdjęcia
Organizatorzy największego w Polsce konkursu fotografii prasowej zaprezentowali prace tegorocznych finalistów. To ponad 300 zdjęć najlepszych fotografów z...
10
Xiaomi zawiązuje współpracę z Leiką. Czy powtórzy się rewolucja z czasów Huaweia?
Xiaomi zawiązuje współpracę z Leiką. Czy powtórzy się rewolucja z czasów Huaweia?
Popularny producent smartfonów zawiązał strategiczną współprace z Leica. Pierwszy wspólnie tworzony smartfon zobaczymy już w lipcu. Czy czeka nas kolejna rewolucja w...
8
Powiązane artykuły