Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe

Autor: Maciej Luśtyk

22 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.

Jeśli w waszej pracy jest element kreacji, prędzej czy później traficie na twórczą ścianę. Czasem dopada nas brak motywacji, innym razem doskwiera brak dobrych pomysłów. Warto jednak wiedzieć, że jest wiele sposobów by sobie z tym poradzić. Kierując się przekonaniem, że najlepsze inspiracje tworzy przypadek możemy np. na ślepo łączyć ze sobą losowe słowa ze słownika. Jeszcze lepszą zabawą jest wymyślanie podobnych haseł w dwie osoby, gdzie każda wypisuje na kartkach dowolne słowa, które później zestawiane są ze sobą.

The Inspiration Generator - szybki generator pomysłów na sesję

Tym właśnie tropem poszło Adobe, które stworzyło „generator inspiracji”, mający pomóc twórcom przeżywającym zastój w czasie pandemii. Wszystko opiera się tu na koncepcji jednorękiego bandyty, gdzie każde uruchomienie maszyny wyrzuca 3 losowe wyrazy dotyczące przedmiotu i rodzaju proponowanej pracy.

W założeniu The Inspiration Generator stworzony został bardziej pod kątem grafików i ilustratorów, ale doskonale sprawdzi się także jako szybka porcja inspiracji dla fotografów. A zresztą, spróbujcie sami.

Generator znajdziecie na stronie adobeinspirationgenerator.com. Na stronie znajdziecie też przykładowe prace wykonane na podstawie generatora przez innych użytkowników.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły