Pantone zrywa z tradycją i prezentuje dwa kolory na rok 2021

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2020
Artykuł na: minutę

Pantone co roku prezentuje pojedynczy kolor ze swojej palety, który obrazować ma trendy i nastroje związane z nadchodzącym rokiem. Tym razem otrzymujemy aż dwa kolory, a właściwie zestawienie jakie wspólnie tworzą.

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating, czyli szary i żółty, to kolory na rok 2021. Zestawienie obydwu kolorów jest dobrze znane i chętnie wykorzystywany np. w identyfikacji wizualnej. Zwykle kojarzone z tonem ostrzegawczym, w tym wypadku interpretowane jest jako próba pokazania, że dwa, pozornie zupełnie różne elementy mogą wspierać się, by wspólnie tworzyć lepszą całość.

Z jednej strony solidność i trwałość, z drugiej ciepło i optymizm - tak Pantone tłumaczy nastroje na rok 2021. - Połączenie szarości, kojarzonej z cierpliwością, z żywą żółcią jest wyrazem optymizmu wspieranego hartem ducha. Ta kombinacja kolorów daje nam nadzieję podpartą wytrzymałością. Motywacja i chęć do działania są podstawą ludzkiej natury - komentuje Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute

Więcej o kolach roku 2021 przeczytacie na stronie pantone.com/color-of-the-year-2021.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Fotograficzna Publikacja Roku – poznaliśmy shortlistę 12 finalistów
Jury Fotograficznej Publikacji Roku wyłoniło listę wyróżnionych książek fotograficznych. Zwycięską publikację poznamy 15 czerwca podczas otwarcia Fotofestiwalu w Łodzi.
1
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Koniec średnioformatowego systemu Hasselblad H
Kiedyś stanowiły marzenie każdego fotografa studyjnego, dziś przechodzą do historii. Hasselblad poinformował, że nie będzie już rozwijał swojego średnioformatowego systemu H.
14
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Koniec Imaging Resource - działalność zawiesiła kolejna znana strona o fotografii
Raptem miesiąc po szokującej wiadomości o zamknięciu DPReview, z sieci znika kolejny portal fotograficzny z ponad 20-letnim stażem. Tym razem wyłączona została strona...
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)