Start kryptowaluty Kodaka opóźniony. Firma tłumaczy to „ogromnym zainteresowaniem“

0
Michał Chrzanowski
1 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Kilka tygodni temu firma Kodak zapowiedziała uruchomienie swojej własnej „fotocentrycznej kryptowaluty“ o nazwie KODAKCoin. Teraz wiemy, że na pierwsze transakcje trzeba będzie poczekać. Ale to akurat dobra wiadomość.

Kodak chce stworzyć „nową ekonomię dla fotografii“ z wbudowanym zarządzaniem cyfrowymi prawami. Zarówno kryptowaluta KODAKCoin, jak i platforma KODAKOne mają na celu „upoważnienie fotografów i agencji do przejęcia większej kontroli nad zarządzaniem prawami do zdjęć“. Wszelkie obrazy licencjonowane za pośrednictwem KODAKOne będą opłacane w kryptowalucie KODAKCoin, która ma podlegać najwyższym standardom zgodności obecnie dostępnym na rynku.

Pierwsze transakcje przy jej użyciu były zaplanowane na koniec stycznia, a skorzystać z nich mogli wyłącznie „akredytowani inwestorzy“ między innymi z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i „kilku innych wybranych krajów. Jednak już wiadomo, że na pierwsze zakupu przy użyciu kryptowaluty Kodaka będziemy musieli jeszcze poczekać.

zdjęcie: www.pexels.com

Bezpieczeństwo ponad zysk?

- Dziękujemy za zainteresowanie programem KODAKCoin. Z ponad 40 000 potencjalnych inwestorów, którzy wyrazili udział, przechodzimy teraz do etapu weryfikacji „akredytowanego inwestora“ - czytamy w oficjalnym komunikacie firmy. - Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie KODAKCoin oraz kroki, które musimy podjąć, aby zweryfikować status każdego zainteresowanego inwestora, spodziewamy się, że proces ten potrwa kilka tygodni. Niedługo skontaktujemy się z potencjalnymi inwestorami w celu uzyskania dodatkowych informacji potwierdzających ich status.

Jednak duże zainteresowanie programem KODAKCoin to także dogodna okazja dla wyłudzaczy, przed czym przestrzega firma. - Zauważyliśmy, że istnieje kilka spamowych stron KODAKCoin i fałszywych kont na Facebooku promujących, a nawet rzekomo sprzedających tokeny. Informujemy, że istnieje tylko jedna oficjalna strona KODAKOne i KODAKCoin na Facebooku, a nasza oficjalna witryna internetowa to www.KODAKCoin.com. Ponadto, informujemy, że wszelkie oferty lub sprzedaż tokenów KODAKCoin będą dokonywane wyłącznie na podstawie „Memorandum Ofertowego“, które będzie dystrybuowane do akredytowanych inwestorów - czytamy dalej w oświadczeniu.

zdjęcie: www.pexels.com

Kodak wyjaśnia, że status „akredytowanego inwestora“ zależy od dochodu potencjalnego inwestora. Wymaga się od osoby lub pary posiadania wartości netto przekraczającej 1 milion dolarów lub co najmniej 2-letniej historii dochodów przekraczającej 200 000 dolarów rocznie (300 000 dolarów w przypadku par).

Warto także wspomnieć, że już samo ujawnienie informacji o KODAKCoin sprawiło, że na giełdach akcje Kodaka poszybowały o ponad 300%. Po więcej informacji o nowej platformie i kryptowalucie Kodaka odsyłamy na stronę kodakcoin.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
5
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24