Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

VSCO Academy radzi jak robić lepsze zdjęcia uliczne smartfonem

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zdjęcia uliczne to ostatnimi czasy jedna z najbardziej popularnych dziedzin fotografii. Ale też jedna z najtrudniejszych. VSCO Academy podpowiada jak robić w obcym miejscu zrobić ciekawe zdjęcia smartfonem.

Wiosną VSCO, znane przede wszystkim z symulacji filmów i mobilnej aplikacji do obróbki zdjęć wystartowało z inicjatywą VSCO Adacemy, w ramach której udostępnia porady i inspiracje dla początkujących fotografów mobilnych. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się filmy i poradniki dotyczące między innymi fotografii portretowej, kulinarnej i podróżniczej, a także tutoriale pokazujące jak efektywnie zdjęcia te edytować. Teraz przyszła kolej na fotografię uliczną, która za sprawą smartfonów cieszy się ostatnimi czasy wyjątkową popularnością.

W krótkim filmie prezenterzy przekazują nam garść inspiracji odnośnie tego jak uchwycić ciekawe kadry w dynamicznym miejskim środowisku. I choć porady te wydadzą się banalne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. to mogą pomóc wdrożyć się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią uliczną.

 

Oprócz ciekawego patentu na to jak nie wzbudzać podejrzeń podczas fotografowania z bliska, najważniejszą lekcję otrzymujemy chyba w części poświęconej portretowaniu ludzi na ulicy: Nigdy się nie zrażać. Nawet jeśli z początku odmówi nam kilkanaście osób, będąc wytrwałym w końcu znajdziemy osoby chętne do wzięcia udziału w naszym projekcie.

Więcej dowiecie się z powyższego filmu. Autorzy zachęcają też do dzielenia się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych oznaczając zdjęcia tagiem #Academy. Najciekawsze z nich zostaną udostępnione na stronie projektu.

Więcej informacji i poradników znajdziecie pod adresem vsco.co.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
30
0
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)