VSCO Academy radzi jak robić lepsze zdjęcia uliczne smartfonem

0
Maciej Luśtyk
12 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zdjęcia uliczne to ostatnimi czasy jedna z najbardziej popularnych dziedzin fotografii. Ale też jedna z najtrudniejszych. VSCO Academy podpowiada jak robić w obcym miejscu zrobić ciekawe zdjęcia smartfonem.

Wiosną VSCO, znane przede wszystkim z symulacji filmów i mobilnej aplikacji do obróbki zdjęć wystartowało z inicjatywą VSCO Adacemy, w ramach której udostępnia porady i inspiracje dla początkujących fotografów mobilnych. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się filmy i poradniki dotyczące między innymi fotografii portretowej, kulinarnej i podróżniczej, a także tutoriale pokazujące jak efektywnie zdjęcia te edytować. Teraz przyszła kolej na fotografię uliczną, która za sprawą smartfonów cieszy się ostatnimi czasy wyjątkową popularnością.

W krótkim filmie prezenterzy przekazują nam garść inspiracji odnośnie tego jak uchwycić ciekawe kadry w dynamicznym miejskim środowisku. I choć porady te wydadzą się banalne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. to mogą pomóc wdrożyć się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią uliczną.

 

Oprócz ciekawego patentu na to jak nie wzbudzać podejrzeń podczas fotografowania z bliska, najważniejszą lekcję otrzymujemy chyba w części poświęconej portretowaniu ludzi na ulicy: Nigdy się nie zrażać. Nawet jeśli z początku odmówi nam kilkanaście osób, będąc wytrwałym w końcu znajdziemy osoby chętne do wzięcia udziału w naszym projekcie.

Więcej dowiecie się z powyższego filmu. Autorzy zachęcają też do dzielenia się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych oznaczając zdjęcia tagiem #Academy. Najciekawsze z nich zostaną udostępnione na stronie projektu.

Więcej informacji i poradników znajdziecie pod adresem vsco.co.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
8
0
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
26
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)