VSCO Academy radzi jak robić lepsze zdjęcia uliczne smartfonem

0
Maciej Luśtyk
12 Wrzesień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Zdjęcia uliczne to ostatnimi czasy jedna z najbardziej popularnych dziedzin fotografii. Ale też jedna z najtrudniejszych. VSCO Academy podpowiada jak robić w obcym miejscu zrobić ciekawe zdjęcia smartfonem.

Wiosną VSCO, znane przede wszystkim z symulacji filmów i mobilnej aplikacji do obróbki zdjęć wystartowało z inicjatywą VSCO Adacemy, w ramach której udostępnia porady i inspiracje dla początkujących fotografów mobilnych. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się filmy i poradniki dotyczące między innymi fotografii portretowej, kulinarnej i podróżniczej, a także tutoriale pokazujące jak efektywnie zdjęcia te edytować. Teraz przyszła kolej na fotografię uliczną, która za sprawą smartfonów cieszy się ostatnimi czasy wyjątkową popularnością.

W krótkim filmie prezenterzy przekazują nam garść inspiracji odnośnie tego jak uchwycić ciekawe kadry w dynamicznym miejskim środowisku. I choć porady te wydadzą się banalne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. to mogą pomóc wdrożyć się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią uliczną.

 

Oprócz ciekawego patentu na to jak nie wzbudzać podejrzeń podczas fotografowania z bliska, najważniejszą lekcję otrzymujemy chyba w części poświęconej portretowaniu ludzi na ulicy: Nigdy się nie zrażać. Nawet jeśli z początku odmówi nam kilkanaście osób, będąc wytrwałym w końcu znajdziemy osoby chętne do wzięcia udziału w naszym projekcie.

Więcej dowiecie się z powyższego filmu. Autorzy zachęcają też do dzielenia się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych oznaczając zdjęcia tagiem #Academy. Najciekawsze z nich zostaną udostępnione na stronie projektu.

Więcej informacji i poradników znajdziecie pod adresem vsco.co.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)