VSCO Academy radzi jak robić lepsze zdjęcia uliczne smartfonem

0
Maciej Luśtyk
12 Wrzesień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Zdjęcia uliczne to ostatnimi czasy jedna z najbardziej popularnych dziedzin fotografii. Ale też jedna z najtrudniejszych. VSCO Academy podpowiada jak robić w obcym miejscu zrobić ciekawe zdjęcia smartfonem.

Wiosną VSCO, znane przede wszystkim z symulacji filmów i mobilnej aplikacji do obróbki zdjęć wystartowało z inicjatywą VSCO Adacemy, w ramach której udostępnia porady i inspiracje dla początkujących fotografów mobilnych. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się filmy i poradniki dotyczące między innymi fotografii portretowej, kulinarnej i podróżniczej, a także tutoriale pokazujące jak efektywnie zdjęcia te edytować. Teraz przyszła kolej na fotografię uliczną, która za sprawą smartfonów cieszy się ostatnimi czasy wyjątkową popularnością.

W krótkim filmie prezenterzy przekazują nam garść inspiracji odnośnie tego jak uchwycić ciekawe kadry w dynamicznym miejskim środowisku. I choć porady te wydadzą się banalne dla bardziej zaawansowanych użytkowników. to mogą pomóc wdrożyć się osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią uliczną.

 

Oprócz ciekawego patentu na to jak nie wzbudzać podejrzeń podczas fotografowania z bliska, najważniejszą lekcję otrzymujemy chyba w części poświęconej portretowaniu ludzi na ulicy: Nigdy się nie zrażać. Nawet jeśli z początku odmówi nam kilkanaście osób, będąc wytrwałym w końcu znajdziemy osoby chętne do wzięcia udziału w naszym projekcie.

Więcej dowiecie się z powyższego filmu. Autorzy zachęcają też do dzielenia się swoimi dokonaniami w mediach społecznościowych oznaczając zdjęcia tagiem #Academy. Najciekawsze z nich zostaną udostępnione na stronie projektu.

Więcej informacji i poradników znajdziecie pod adresem vsco.co.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
11
0
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Widziałeś reklamę statywów Peak Design w śmiesznie niskiej cenie? Nie daj się nabrać, to oszustwo
Peak Design Travel Tripod to jeden z najciekawszych statywów ostatnich lat. Okazuje się, że ktoś próbuje wykorzystać popularność projektu w serwisie Kickstarter (ponad...
17
0
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Wiklinowa historia - jak ewoluują trendy fotograficzne
Jedno krzesło, tysiące zdjęć. Od wyposażenia werand majętnych obywateli do symbolu ruchu Czarnych Panter w ciągu stu lat.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)