Dzień otwarty z okazji 15-lecia firmy Medikon Polska

Autor: Michał Chrzanowski

3 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Liczne atrakcje, bezpłatne warsztaty, pokazy i prezentacje sprzętu fotograficznego oraz finał Bitwy Mistrzów - to wszystko będzie czekać na miłośników fotografii w przygotowanym przez firmę Medikon Polska dniu otwartym. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 listopada 2015 roku w Warszawie.

W tym roku Medikon Polska obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji firma organizuje dla wszystkich entuzjastów fotografii wyjątkowy dzień otwarty. Na gości będą czekać atrakcje w postaci pokazów i prezentacji sprzętu fotograficznego oraz finał Bitwy Mistrzów. Dzień otwarty odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 listopada 2015 w godzinach 9:00-17:00 w studio Vidoq przy ul. Żupniczej 17 w Warszawie.

W godzinach 10:00-11:30 będą miały miejsce bezpłatne warsztaty druku i zarządzania barwą Szkoły Druku Medikon. Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC. Warsztaty poprowadzi ekspert do spraw druku i zarządzania barwą Medikon - Szymon Aksienionek.

Z kolei w samo południe rozpocznie się wielki finał, zorganizowanego na 15-lecie firmy Medikon, konkursu fotograficznego Bitwa Mistrzów - dwudniowego eventu o formule reality show przeplatanego elementami foto-warsztatów i prezentacjami. W finale spotka się dwójka fotografów wyłonionych podczas półfinałowych piątkowych warsztatów prowadzonych przez Karola Tomaszewskiego i Grzegorza Szafrugę. Każdy z pretendentów zrealizuje sesję fotograficzną od A do Z. Samodzielnie opracuje jej koncepcję, przygotuje scenografię i zadecyduje o stylizacji modelki. Na wykonanie zadania będzie miał łącznie 90 minut i 36 klatek. Publiczność w studio oraz internetowa widownia wybiorą zwycięzcę.

Dla wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w dniu otwartym, firma Medikon przygotowała internetową transmisję z finału Bitwy Mistrzów. Link do wydarzenia oraz formularz głosowania będą dostępne online na stronie www.facebook.com/BitwaMistrzow.

Harmonogram dnia otwartego

  • 9:00 - 10:00 - przywitanie gości i rejestracja uczestników
  • 10:00 - 11:30 - Szkoła Druku Medikon - zarządzanie barwą i druk fotografii
  • 11:30 - 17:00 - dzień otwarty - prezentacja rozwiązań do druku i zarządzania barwą Fomei, EPSON, EIZO, Datacolor, Sihl i DNP, możliwość uczestnictwa w transmitowanym na żywo finale, zwiedzanie Studio Vidoq

Transmisja na żywo

  • 11:30 - emisja filmu relacjonującego półfinałowe warsztaty z dnia pierwszego
  • 12:00 - 14:00 - finał Bitwy Mistrzów (głosowanie na zwycięzcę odbywa się w trakcie trwania finału)
  • 14:00 - ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród
  • 14:15 - pytania i dyskusje
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Prawda ma znaczenie. Adobe zmienia politykę dotyczącą sprzedaży obrazów AI
Po niedawnych kontrowersjach dotyczących handlu wygenerowanymi obrazami, mającymi ilustrować prawdziwe wydarzenia, Adobe obiecuje zmienić zasady dotyczące zgłaszania prac do Adobe...
8
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
World Press Photo chciało dopuścić do konkursu obrazy AI. Teraz wycofuje się ze swojej decyzji
W ostatnich latach konkurs WPP obrał zupełnie inne tory. W nadchodzącej edycji jury zamierzało dopuścić do konkursu „fotografie” wytworzone generatorach AI. Po fali krytyki...
8
Sony i Associated Press kończą testy systemu certyfikowania zdjęć w aparacie
Sony i Associated Press kończą testy systemu certyfikowania zdjęć w aparacie
Sony nie będzie pierwsze, ale dzięki swojej pozycji ma szansę sprawić, że certyfikowanie autentyczności zdjęć już na etapie ich wykonywania stanie się standardem. Firma właśnie...
6
Powiązane artykuły