Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Adobe kupuje serwis Fotolia

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Adobe poinformowało, że wstępuje w końcową fazę procesu zakupu serwisu Fotolia, będącego jednym z wiodących banków zdjęć na rynku

Założony w 2004 roku serwis Fotolia umożliwia zakup zdjęć, filmów i grafik na zasadzie licencji royalty free. W swojej bazie posiada ponad 32 miliony zdjęć, a usługi firmy dostępne są w 23 krajach, w 14 językach. Jest to tym samym jeden z największych banków zdjęć na świecie. Biuro prasowe Adobe poinformowało właśnie o wkroczeniu firmy w ostatnią fazę negocjacji odnośnie kupna serwisu. Fotolia ma zostać kupiona za kwotę 800 milionów dolarów.

Adobe planuje zsynchronizować funkcje oferowane przez serwis Fotolia z usługą Adobe Creative Cloud. Poszerzy to znacznie możliwości pakietu Adobe CC i wpłynie pozytywnie na komfort pracy osób, dla których stanowi on główne narzędzie pracy. Zakup nie pozostanie też bez wpływu na ogólną atrakcyjność serwisu Creative Cloud, który firma promuje jako główne narzędzie branży kreatywnej.

Mimo połączenia z Creative Cloud, usługi oferowane przez Fotolie będą dalej dostępne w takiej formie jak dotychczas. Nie zmieni się również kierownictwo firmy.

Więcej informacji odnośnie zakupu serwisu znajdziemy na oficjalnym blogu Adobe

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
3
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
4
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)