Adobe kupuje serwis Fotolia

Adobe kupuje serwis Fotolia
Adobe poinformowało, że wstępuje w końcową fazę procesu zakupu serwisu Fotolia, będącego jednym z wiodących banków zdjęć na rynku
Założony w 2004 roku serwis Fotolia umożliwia zakup zdjęć, filmów i grafik na zasadzie licencji royalty free. W swojej bazie posiada ponad 32 miliony zdjęć, a usługi firmy dostępne są w 23 krajach, w 14 językach. Jest to tym samym jeden z największych banków zdjęć na świecie. Biuro prasowe Adobe poinformowało właśnie o wkroczeniu firmy w ostatnią fazę negocjacji odnośnie kupna serwisu. Fotolia ma zostać kupiona za kwotę 800 milionów dolarów.

Adobe planuje zsynchronizować funkcje oferowane przez serwis Fotolia z usługą Adobe Creative Cloud. Poszerzy to znacznie możliwości pakietu Adobe CC i wpłynie pozytywnie na komfort pracy osób, dla których stanowi on główne narzędzie pracy. Zakup nie pozostanie też bez wpływu na ogólną atrakcyjność serwisu Creative Cloud, który firma promuje jako główne narzędzie branży kreatywnej.

Mimo połączenia z Creative Cloud, usługi oferowane przez Fotolie będą dalej dostępne w takiej formie jak dotychczas. Nie zmieni się również kierownictwo firmy.

Więcej informacji odnośnie zakupu serwisu znajdziemy na oficjalnym blogu Adobe.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1