Adobe kupuje serwis Fotolia

Adobe kupuje serwis Fotolia
Adobe poinformowało, że wstępuje w końcową fazę procesu zakupu serwisu Fotolia, będącego jednym z wiodących banków zdjęć na rynku
Założony w 2004 roku serwis Fotolia umożliwia zakup zdjęć, filmów i grafik na zasadzie licencji royalty free. W swojej bazie posiada ponad 32 miliony zdjęć, a usługi firmy dostępne są w 23 krajach, w 14 językach. Jest to tym samym jeden z największych banków zdjęć na świecie. Biuro prasowe Adobe poinformowało właśnie o wkroczeniu firmy w ostatnią fazę negocjacji odnośnie kupna serwisu. Fotolia ma zostać kupiona za kwotę 800 milionów dolarów.

Adobe planuje zsynchronizować funkcje oferowane przez serwis Fotolia z usługą Adobe Creative Cloud. Poszerzy to znacznie możliwości pakietu Adobe CC i wpłynie pozytywnie na komfort pracy osób, dla których stanowi on główne narzędzie pracy. Zakup nie pozostanie też bez wpływu na ogólną atrakcyjność serwisu Creative Cloud, który firma promuje jako główne narzędzie branży kreatywnej.

Mimo połączenia z Creative Cloud, usługi oferowane przez Fotolie będą dalej dostępne w takiej formie jak dotychczas. Nie zmieni się również kierownictwo firmy.

Więcej informacji odnośnie zakupu serwisu znajdziemy na oficjalnym blogu Adobe.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4