SmartShoot - łatwy sposób na znalezienie właściwego fotografa

0

Autor: Maciej Luśtyk

30 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Mimo rosnącej liczby fotografów, znalezienie tego właściwego nie jest wcale takim prostym zadaniem. Szukając właściwej osoby do wykonania zlecenia bazujemy na poleceniu lub przekopujemy dziesiątki stron internetowych. Z drugiej strony dotarcie do klientów stanowi dla fotografów równie trudne zadanie. Zmienić to mają zamiar twórcy serwisu SmartShoot.

SmartShoot to serwis pozwalający na łatwe i szybkie wyszukiwanie fotografów i filmowców. Z początku projekt miał za zadanie ułatwić profesjonalnym fotografom kontakt z dużymi firmami, jednak jego funkcje świetnie sprawdzą się również w przypadku projektów niszowych. Usługi oferowane przez fotografów pogrupowane są na dziesiątki kategorii obejmujących różne dziedziny fotografii, które możemy dodatkowo filtrować według lokalizacji, dzięki czemu znalezienie właściwej osoby do naszego zlecenia wymaga raptem paru kliknięć. Dodatkowo serwis udostępnia portfolio zarejestrowanych użytkowników, co umożliwia sprawdzenie umiejętności jakimi dysponuje dana osoba.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na wyszukiwanie, serwis umożliwia również zamieszczenie konkretnego zlecenia. W tym wypadku fotografowie będą sami przesyłać swoje zgłoszenia, co pozwoli nam na wybranie najdogodniejszej dla nas oferty. Funkcjonalność serwisu SmartShoot sprawia, że jest on również bardzo przydatnym narzędziem dla samych fotografów. Rejestracja w bazie fotografów z pewnością ułatwi osobom fotografującym dotarcie do potencjalnych klientów. Warto dodać, że rejestracja w serwisie jest darmowa, a serwis oferuje pośrednictwo w kwestiach formalnych między zleceniodawcą, a fotografem.

Póki co, usługi oferowane przez SmartShoot okazują się być przydatne głównie na terenie USA gdyż stamtąd pochodzi większość zarejestrowanych w serwisie fotografów, jednak zapewne niedługo jego popularność przebije się na rynek europejski. Może to właśnie dobry moment na założenie swojego konta w serwisie?

Więcej informacji znajdziemy na stronie smartshoot.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Ikea stworzyła kampanię z wirtualną modelką. Takich działań będzie coraz więcej
Ikea stworzyła kampanię z wirtualną modelką. Takich działań będzie coraz więcej
Nie spóźniają się, nie mają humorów, zawsze świetnie wyglądają i są wiecznie dostępne. Wirtualne modelki wkraczają do świata dużej reklamy.
38
1
Od dziś wyszukasz skradzione zdjęcia na Facebooku i Instagramie
Od dziś wyszukasz skradzione zdjęcia na Facebooku i Instagramie
Koniec z bezprawnym publikowaniem zdjęć? Nowe narzędzie Facebooka wykorzystuje technologię dopasowywania obrazu, aby pomóc twórcom i wydawcom chronić i zarządzać treściami graficznymi.
581
2
Sony idzie w ślady Nikona i opuszcza Brazylię
Sony idzie w ślady Nikona i opuszcza Brazylię
Likwidacja fabryki w Manaus i całkowite wycofanie się z brazylijskiego rynku. Sony opuszcza ten kraj po 48 latach obecności.
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)