SmartShoot - łatwy sposób na znalezienie właściwego fotografa

SmartShoot - łatwy sposób na znalezienie właściwego fotografa
Mimo rosnącej liczby fotografów, znalezienie tego właściwego nie jest wcale takim prostym zadaniem. Szukając właściwej osoby do wykonania zlecenia bazujemy na poleceniu lub przekopujemy dziesiątki stron internetowych. Z drugiej strony dotarcie do klientów stanowi dla fotografów równie trudne zadanie. Zmienić to mają zamiar twórcy serwisu SmartShoot.
SmartShoot to serwis pozwalający na łatwe i szybkie wyszukiwanie fotografów i filmowców. Z początku projekt miał za zadanie ułatwić profesjonalnym fotografom kontakt z dużymi firmami, jednak jego funkcje świetnie sprawdzą się również w przypadku projektów niszowych. Usługi oferowane przez fotografów pogrupowane są na dziesiątki kategorii obejmujących różne dziedziny fotografii, które możemy dodatkowo filtrować według lokalizacji, dzięki czemu znalezienie właściwej osoby do naszego zlecenia wymaga raptem paru kliknięć. Dodatkowo serwis udostępnia portfolio zarejestrowanych użytkowników, co umożliwia sprawdzenie umiejętności jakimi dysponuje dana osoba.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Jeśli jednak nie chcemy tracić czasu na wyszukiwanie, serwis umożliwia również zamieszczenie konkretnego zlecenia. W tym wypadku fotografowie będą sami przesyłać swoje zgłoszenia, co pozwoli nam na wybranie najdogodniejszej dla nas oferty. Funkcjonalność serwisu SmartShoot sprawia, że jest on również bardzo przydatnym narzędziem dla samych fotografów. Rejestracja w bazie fotografów z pewnością ułatwi osobom fotografującym dotarcie do potencjalnych klientów. Warto dodać, że rejestracja w serwisie jest darmowa, a serwis oferuje pośrednictwo w kwestiach formalnych między zleceniodawcą, a fotografem.

Póki co, usługi oferowane przez SmartShoot okazują się być przydatne głównie na terenie USA gdyż stamtąd pochodzi większość zarejestrowanych w serwisie fotografów, jednak zapewne niedługo jego popularność przebije się na rynek europejski. Może to właśnie dobry moment na założenie swojego konta w serwisie?

Więcej informacji znajdziemy na stronie smartshoot.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8