Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kalendarz Fujifilm Instax 2014

0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj odbyła się premiera dziewiątej edycji Kalendarza Fujifilm Instax 2014. Autorem zdjęć do wydawnictwa był w tym roku Filip Ćwik, który przy pomocy sprzętu Fujifilm stworzył prace zainspirowane chińskim kalendarzem.

Wczoraj podczas Noworocznej Gali Fujifilm odbyła się premiera Kalendarza Fujifilm Instax 2014. To już dziewiąta edycja projektu Kalendarz Fujifilm. W tym roku do castingu na twarz kalendarza zgłosiła się rekordowa liczba 1313 kandydatów.

Autorem zdjęć do kalendarza na 2014 rok był Filip Ćwik - znakomity fotograf, laureat wielu konkursów i zdobywca prestiżowych nagród (m.in. World Press Photo). Inspiracją do zdjęć był chiński kalendarz. Zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X-E2 połączono ze zdjęciami zrobionymi aparatem do fotografii natychmiastowej Instax mini 90 Neo Classic.

Jak co roku, projekt - poza tym, że jest otwarciem drzwi do świata modelingu dla wielu dziewczyn - ma charakter dobroczynny. W tym roku pieniądze zebrane podczas licytacji 12 pierwszych numerów kalendarza przekazane zostaną na fundację "A kogo?", opiekującą się kliniką Budzik. Licytacja odbyła się podczas Gali, a łączna suma pieniędzy zebranych podczas aukcji to 9750 złotych.    

Każdy z Was może stać się posiadaczem Kalendarza Fujifilm Instax 2014 i w ten sposób kwotą 100 złotych wesprzeć fundację "A kogo?", której działalność skupia się na pomocy dzieciom z uszkodzeniami mózgu, pozostającym w śpiączce.

Aby kupić kalendarz, należy zrobić przelew (100 złotych) na konto fundacji (Fundacja Ewy Błaszczyk "A kogo?", ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa), nr 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000 (Bank Zachodni WBK S.A.), z dopiskiem "Gala Fujifilm - imię i nazwisko, numer telefonu". Po otrzymaniu informacji, że przekazane zostały pieniądze, firma Fujifilm skontaktuje się z Państwem i prześle kalendarz. Liczba egzemplarzy - 300 sztuk.

Zachęcamy do obejrzenia filmu nakręconego podczas sesji do Kalendarza Fujifilm Instax 2014, dotyczącego pracy zawodowej Filipa Ćwika oraz projektów realizowanych dla Fujifilm.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon w obliczu rekordowych strat - w najbliższym czasie skupi się wyłącznie na bezlusterkowcach
Nikon prognozuje, że rok fiskalny 2020 zamknie z rekordową stratą. W związku z tym planuje obcięcie kosztów operacyjnych i skupienie się na kluczowych...
16
3
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Plebiscyt 2020: Oto najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne roku
Już szesnasty rok z rzędu prezentujemy najlepsze aparaty, obiektywy, akcesoria i wydarzenia fotograficzne minionego roku, które nasi czytelnicy wybrali w Plebiscycie...
31
4
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Powiązane artykuły