Kalendarz Fujifilm Instax 2014

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Wczoraj odbyła się premiera dziewiątej edycji Kalendarza Fujifilm Instax 2014. Autorem zdjęć do wydawnictwa był w tym roku Filip Ćwik, który przy pomocy sprzętu Fujifilm stworzył prace zainspirowane chińskim kalendarzem.

Wczoraj podczas Noworocznej Gali Fujifilm odbyła się premiera Kalendarza Fujifilm Instax 2014. To już dziewiąta edycja projektu Kalendarz Fujifilm. W tym roku do castingu na twarz kalendarza zgłosiła się rekordowa liczba 1313 kandydatów.

Autorem zdjęć do kalendarza na 2014 rok był Filip Ćwik - znakomity fotograf, laureat wielu konkursów i zdobywca prestiżowych nagród (m.in. World Press Photo). Inspiracją do zdjęć był chiński kalendarz. Zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X-E2 połączono ze zdjęciami zrobionymi aparatem do fotografii natychmiastowej Instax mini 90 Neo Classic.

Jak co roku, projekt - poza tym, że jest otwarciem drzwi do świata modelingu dla wielu dziewczyn - ma charakter dobroczynny. W tym roku pieniądze zebrane podczas licytacji 12 pierwszych numerów kalendarza przekazane zostaną na fundację "A kogo?", opiekującą się kliniką Budzik. Licytacja odbyła się podczas Gali, a łączna suma pieniędzy zebranych podczas aukcji to 9750 złotych.    

Każdy z Was może stać się posiadaczem Kalendarza Fujifilm Instax 2014 i w ten sposób kwotą 100 złotych wesprzeć fundację "A kogo?", której działalność skupia się na pomocy dzieciom z uszkodzeniami mózgu, pozostającym w śpiączce.

Aby kupić kalendarz, należy zrobić przelew (100 złotych) na konto fundacji (Fundacja Ewy Błaszczyk "A kogo?", ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa), nr 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000 (Bank Zachodni WBK S.A.), z dopiskiem "Gala Fujifilm - imię i nazwisko, numer telefonu". Po otrzymaniu informacji, że przekazane zostały pieniądze, firma Fujifilm skontaktuje się z Państwem i prześle kalendarz. Liczba egzemplarzy - 300 sztuk.

Zachęcamy do obejrzenia filmu nakręconego podczas sesji do Kalendarza Fujifilm Instax 2014, dotyczącego pracy zawodowej Filipa Ćwika oraz projektów realizowanych dla Fujifilm.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły