Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic na targach IFA

0

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Wrzesień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
IFA 2013 Duża impreza targowa to jedna z niewielu okazji do poznania pełnej oferty producentów, a także spojrzenia na ich produkty z nietypowej perspektywy. Na zaczynających się oficjalnie dzisiaj targach IFA w Berlinie dokładnie zwiedziliśmy stoisko firmy Panasonic.

W tym roku targi IFA w Berlinie odwiedziliśmy na zaproszenie firmy Panasonic. Impreza otwiera się na zwiedzających dzisiaj, ale już dwa dni wcześniej mogą na nią wchodzić przedstawiciele prasy. Wczoraj dokładnie poznaliśmy stoisko przygotowane przez Panasonika.

Miłośnicy fotografii znajdą w Berlinie praktycznie pełną ofertę rynkową (oczywiście mowa o segmencie konsumenckim). Panasonic promuje oczywiście system Mikro Cztery Trzecie z nowym bezlusterkowcem Lumix GX7 na czele. Cechą charakterysyczną dużych imprez targowych jest możliwość poznania pełnej oferty producentów - na stoisku Panasonika można znaleźć nie tylko komplet aparatów kompaktowych. bezlusterkowców, pasujących do nich obiektywów, ale też wszystkich możliwych akcesoriów: lamp, mikrofonów, konwerterów, obudów podwodnych, futerałów, itd.

Poza tym targi to jedna z nielicznych okazji do przyjrzenia się technicznym smaczkom. Na tapecie nadal GX7 - najpierw rozłożony na podstawowe komponenty, później jego magnezowa obudowa, do tego mechanizm stabilizacji matrycy (działający, a więc dobrze pokazujący zakres ruchu sensora).

Producenci, w tym Panasonic nie uciekają od bezpośrednich porównań, szczególnie w obszarach, w których są rzeczywiście mocni. Panasonic zmierzył się z anonimowym konkurentem na szybkość autofokusa w trudnych warunkach oświetleniowych. Jak się łatwo domyślić - wygrał.

Panasonic, jeden z gigantów branży elektroniki użytkowej i AGD, prezentuje na stoisku szereg nowości z innych dziedzin. Największa z nich to telewizory (w wersjach 56 i 65 calowych) z serii Smart VIERA TX-WT600, które potrafią wyświetlać obrazy o rozdzielczości 4K z szybkością do 60 kl/s. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ogłoszonego wczoraj, nowego standardu HDMI 2.0 (nowe telewizory VIERA korzystają też ze złącza DisplayPort1.2a).

Niemałym zainteresowaniem cieszą się również plazmy firmy Panasonic. Telewizory z tej serii zbierają doskonałe recenzje, a targi są idealną okazją, żeby samemu wyrobić sobie opinię na ich temat.

Na pozostałych częściach stoiska można obejrzeć i wypróbować pozostałe nowości: 20-calowy tablet Toughpad o rozdzielczości 4K, rozwiązania audio, telefony bezprzewodowe, chłodziarko-zamrażarki, nowatorski ekspres do kawy i inne drobne AGD

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0