Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Irina Werning rozpoczyna zdjęcia w Polsce

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Poznajecie panów na zdjęciu? To rodzina Waglewskich. Wojciech Waglewski, Fisz i Emade wzięli udział w projekcie "Back to the Future", który Irina Werning realizuje w Polsce. Oprócz nich sfotografowanych zostanie 11 osób z całej Polski i rodzina aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Artystka właśnie rozpoczęła sesje fotograficzne, podczas których pieczołowicie stara się oddać sytuacje z przed lat inscenizując te same pozy modeli.
Zdjęcie z archiwum rodziny Waglewskich

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś przez firmę Prudential w Warszawie dowiedzieliśmy się więcej na temat realizacji projektu Iriny Werning "Back to the Future" w Polsce.

W projekcie weźmie udział 11 osób z całej Polski oraz dwie znane rodziny: muzyków - Wojciech Waglewski, Fisz i Emade oraz aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Początkowo pomysł wzięcia udziału w projekcie Iriny wydał mi się po prostu dobrą zabawą. Jednak moment sesji i efekt końcowy - nasze wspólne, odtworzone po latach zdjęcie - uświadomiły mi, że czas płynie, a nawet biegnie. Moi synowie - przed chwilą dzieciaki - są teraz dorosłymi, niezależnymi, spełnionymi osobami - mówi Wojciech Waglewski.

Dla mnie spotkania z bohaterami moich fotografii to są bardzo intymne sytuacje, tak samo jak i dla nich. Zawsze pytam ludzi o ich historię, bo to jeden z kluczowych elementów mojej pracy. Zazwyczaj ludzie się śmieją gdy zobaczą efekt końcowy. Na szczęście do tej pory nie trafił się nikt kto by płakał. Zresztą na każdym moim zdjęciu ludzie wyglądają pięknie. Staram się by tak było, bo są oni odważni konfrontując się z czasem jaki upłynął - dodaje artystka.

Dla tych, którzy lepiej czują się w roli fotografa niż modela, Irina Werning przygotowała konkurs. Na tych, którzy najlepiej wykorzystają jej styl czekają warsztaty fotograficzne z artystką, a ich prace pojawią się na ogólnopolskich wystawach. Konkurs potrwa do 31 lipca.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc.

W sierpniu zdjęcia, które zostały zrealizowane w Polsce będzie można zobaczyć na wystawach w wybranych miastach Polski. Będziemy Was na bieżąco informować o szczegółach.

Już dziś możecie zobaczyć jak wyglądały przygotowania Irene Werning do sesji w Polsce.

Więcej informacji o artystce można znaleźć na stronie www.irinawerning.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły