Irina Werning rozpoczyna zdjęcia w Polsce

0
Marcin Grabowiecki
17 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Poznajecie panów na zdjęciu? To rodzina Waglewskich. Wojciech Waglewski, Fisz i Emade wzięli udział w projekcie "Back to the Future", który Irina Werning realizuje w Polsce. Oprócz nich sfotografowanych zostanie 11 osób z całej Polski i rodzina aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Artystka właśnie rozpoczęła sesje fotograficzne, podczas których pieczołowicie stara się oddać sytuacje z przed lat inscenizując te same pozy modeli.
Zdjęcie z archiwum rodziny Waglewskich


Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś przez firmę Prudential w Warszawie dowiedzieliśmy się więcej na temat realizacji projektu Iriny Werning "Back to the Future" w Polsce.

W projekcie weźmie udział 11 osób z całej Polski oraz dwie znane rodziny: muzyków - Wojciech Waglewski, Fisz i Emade oraz aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Początkowo pomysł wzięcia udziału w projekcie Iriny wydał mi się po prostu dobrą zabawą. Jednak moment sesji i efekt końcowy - nasze wspólne, odtworzone po latach zdjęcie - uświadomiły mi, że czas płynie, a nawet biegnie. Moi synowie - przed chwilą dzieciaki - są teraz dorosłymi, niezależnymi, spełnionymi osobami - mówi Wojciech Waglewski.

Dla mnie spotkania z bohaterami moich fotografii to są bardzo intymne sytuacje, tak samo jak i dla nich. Zawsze pytam ludzi o ich historię, bo to jeden z kluczowych elementów mojej pracy. Zazwyczaj ludzie się śmieją gdy zobaczą efekt końcowy. Na szczęście do tej pory nie trafił się nikt kto by płakał. Zresztą na każdym moim zdjęciu ludzie wyglądają pięknie. Staram się by tak było, bo są oni odważni konfrontując się z czasem jaki upłynął - dodaje artystka.

Dla tych, którzy lepiej czują się w roli fotografa niż modela, Irina Werning przygotowała konkurs. Na tych, którzy najlepiej wykorzystają jej styl czekają warsztaty fotograficzne z artystką, a ich prace pojawią się na ogólnopolskich wystawach. Konkurs potrwa do 31 lipca.

Więcej szczegółów oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc.

W sierpniu zdjęcia, które zostały zrealizowane w Polsce będzie można zobaczyć na wystawach w wybranych miastach Polski. Będziemy Was na bieżąco informować o szczegółach.

Już dziś możecie zobaczyć jak wyglądały przygotowania Irene Werning do sesji w Polsce.

Więcej informacji o artystce można znaleźć na stronie www.irinawerning.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły