Powrót do przyszłości z Iriną Werning

Do Polski przyjeżdża Irina Werning - autorka głośnego projektu "Powrót do przyszłości", w którym zestawia dwie fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. W lipcu fotografka zrealizuje w naszym kraju sesje zdjęciowe, których efekty będzie można zobaczyć w sierpniu.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

4 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Zurbano Family 1999-2011, Buenos Aires

Znana z cyklu "Powrót do przyszłości" fotografka Irina Werning przyjeżdża do Polski. Artystka spędzi w nadwiślańskim kraju ponad miesiąc, odtwarzając najciekawsze obrazy z dzieciństwa uwiecznione na naszych zdjęciach na wzór jej najsłynniejszego projektu "Powrót do przyszłości". Jego idea jest bardzo prosta - seria zdjęć przedstawia sąsiadujące ze sobą fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Podczas swojej pracy Irina Werning rekonstruuje każdy detal - ubiór, ustawienie "modela" w tym samym albo podobnym miejscu, które widoczne jest na fotografii. W efekcie przeszłość w jej pracach zyskuje nowy wymiar. Patrząc na zdjęcie dziecka i dorosłego zastanawiamy się co zdarzyło się w jego życiu na przestrzeni tego czasu.

Przy okazji realizacji projektu, Irina Werning będzie zachęcać także polskich fotografów amatorów, by zrealizowali swoje prace w jej stylu. Konkurs dla nich zostanie ogłoszony już niedługo. Oryginalne zdjęcia Iriny i polskich twórców będzie można zobaczyć w sierpniu podczas wspólnych wystaw w wybranych miastach Polski.

Irina Werning przyjedzie do Polski na zaproszenie Prudential, brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej, która powróciła w lutym na polski rynek po ponad 70 latach nieobecności.

Więcej informacji na stronach:

www.prudential.pl

www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc

{GAL|25753
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wywiady
"Kiedy przyjechałem do Ameryki, chciałem ścigać się jako kierowca. Tak to się zaczęło" - rozmowa z Craigiem McDeanem
"Kiedy przyjechałem do Ameryki, chciałem ścigać się jako kierowca. Tak to się zaczęło" - rozmowa z...
W książce „Manual”, McDean połączył swoją miłość do sportowych samochodów z pasją do fotografii mody. Zapytaliśmy go o kulisy jej powstania, zawodową drogę i punkty zwrotne w karierze.
40
0
"Góry uczą pokory" - rozmowa z Kubą Witosem, który przeszedł wszystkie szlaki Tatr
"Góry uczą pokory" - rozmowa z Kubą Witosem, który przeszedł wszystkie szlaki Tatr
Góry fotografuje od zawsze, ale ostatni rok poświęcił wyłącznie polskim Tatrom. Efektem są zdjęcia zebrane w ramach projektu “Szlaki Tatrzańskie”. Kuba Witos opowiedział nam o swoich dwóch...
117
4
„Nawet w najgorszym miejscu na Ziemi zobaczysz miłość” - rozmowa z Janem Grarupem
„Nawet w najgorszym miejscu na Ziemi zobaczysz miłość” - rozmowa z Janem Grarupem
O mrokach fotografii wojennej, współczesnym rynku mediów i tym, czego może nas nauczyć ludzkie cierpienie rozmawiamy z wielokrotnym laureatem WPP, bohaterem filmu dokumentalnego "Fotograf wojny"...
121
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)