Powrót do przyszłości z Iriną Werning

Do Polski przyjeżdża Irina Werning - autorka głośnego projektu "Powrót do przyszłości", w którym zestawia dwie fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. W lipcu fotografka zrealizuje w naszym kraju sesje zdjęciowe, których efekty będzie można zobaczyć w sierpniu.
0
Marcin Grabowiecki
4 Lipiec 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Zurbano Family 1999-2011, Buenos Aires


Znana z cyklu "Powrót do przyszłości" fotografka Irina Werning przyjeżdża do Polski. Artystka spędzi w nadwiślańskim kraju ponad miesiąc, odtwarzając najciekawsze obrazy z dzieciństwa uwiecznione na naszych zdjęciach na wzór jej najsłynniejszego projektu "Powrót do przyszłości". Jego idea jest bardzo prosta - seria zdjęć przedstawia sąsiadujące ze sobą fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Podczas swojej pracy Irina Werning rekonstruuje każdy detal - ubiór, ustawienie "modela" w tym samym albo podobnym miejscu, które widoczne jest na fotografii. W efekcie przeszłość w jej pracach zyskuje nowy wymiar. Patrząc na zdjęcie dziecka i dorosłego zastanawiamy się co zdarzyło się w jego życiu na przestrzeni tego czasu.

Przy okazji realizacji projektu, Irina Werning będzie zachęcać także polskich fotografów amatorów, by zrealizowali swoje prace w jej stylu. Konkurs dla nich zostanie ogłoszony już niedługo. Oryginalne zdjęcia Iriny i polskich twórców będzie można zobaczyć w sierpniu podczas wspólnych wystaw w wybranych miastach Polski.

Irina Werning przyjedzie do Polski na zaproszenie Prudential, brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej, która powróciła w lutym na polski rynek po ponad 70 latach nieobecności.

Więcej informacji na stronach:
www.prudential.pl
www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wywiady
Energia Nowego Jorku - wywiad z Wojciechem Zagórskim
Energia Nowego Jorku - wywiad z Wojciechem Zagórskim
O magii wielkiego miasta i tajnikach jednego z największych konkursów fotograficznych rozmawiamy ze zdobywcą wyróżnienia w kategorii Professional: Architecture-Cityscapes w International...
8
0
Fujifilm X-Pro3 - opinia Tomasza Lazara
Fujifilm X-Pro3 - opinia Tomasza Lazara
O wrażenia z pracy nowym Fujifilm X-Pro3 zapytaliśmy uznanego dokumentalistę Tomasza Lazara, który zrealizował nim swój ostatni projekt.
17
5
Większe rozdzielczości w systemie Mikro Cztery Trzecie? Pytamy przedstawiciela Olympusa
Większe rozdzielczości w systemie Mikro Cztery Trzecie? Pytamy przedstawiciela Olympusa
O najnowszym korpusie E-M5 Mark III, zagrożeniu ze strony smartfonów i planach na przyszłość dla systemu M43 rozmawiamy Simonem Platem, menedżerem działu marketingu...
6
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)