Konkurs Iriny Werning dla fotoamatorów

Tylko do 31 lipca można zgłaszać prace w konkursie "Twój powrót do przyszłości", do którego zaprasza argentyńska artystka Irina Werning. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy fotoamatorzy, którzy nawiązując do stylistyki zdjęć Iriny stworzą swoją własną wersję projektu "Back to the Future". Autorzy najciekawszych prac wezmą udział w autorskich warsztatach artystki, a ich prace pojawią się na ogólnopolskich wystawach.
0
Marcin Grabowiecki
29 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut


Irina Werning, która od trzech lat realizuje swój projekt "Back to the Future", w lipcu zawitała do Polski. Jej prace opierają się na prostej idei - seria zdjęć przedstawia sąsiadujące ze sobą fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Podczas swojej pracy Irina Werning rekonstruuje każdy detal - ubiór, ustawienie "modela" w tym samym albo podobnym miejscu, które widoczne jest na fotografii. W efekcie przeszłość w jej pracach zyskuje nowy wymiar.

Podczas swojej wizyty artystka sfotografuje 11 Polaków, których zdjęcia wybrała w konkursie facebookowym "Czas na przyszłość". Dodatkowo w swoistej zabawie z czasem wzięły udział dwie artystyczne rodziny: muzyków - Wojciech Waglewski, Fisz i Emade oraz aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Zrealizowane prace będą elementem przygotowanych wystaw, które w sierpniu pojawią się w Warszawie (od 9.08), Poznaniu (od 12.08), Wrocławiu (od 13.08), Katowicach (od 14.08) i Sopocie (od 16.08).

Irina Werning daje też szansę fotoamatorom, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pojedynku z przeszłością. Do 31 lipca trwa konkurs, którego założeniem jest przygotowanie zdjęć, opartych na formule przyjętej przez Werning. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy, którzy polubią fanpage "Czas na przyszłość" oraz za pomocą dedykowanej aplikacji zamieszczą na platformie facebookowej dwa zdjęcia: z przeszłości oraz odtworzone z czasów obecnych.

Każdy ma swoje spojrzenie na mijanie życia, dlatego prace fotoamatorów będę dla mnie niezwykłą inspiracją. Bardzo lubię projekty nawiązujące do czasu; budzą one w ludziach refleksje o nich samych, o tym jak zmienia się świat, o tym co determinuje nasze życie - mówi Irina Werning. Mój projekt jest powrotem do przyszłości. Często pojawia się pytanie: gdzie ona jest? Myślę, że znajduje się pomiędzy dwoma obrazami. To kim jesteś na zdjęciu z dzisiaj jest przyszłością małego człowieka z pierwszej fotografii. Kiedy widzisz je razem, pojawia się coś w rodzaju niewidzialnego ducha łączącego te dwa momenty w Twoim życiu. Przez to zaczynasz myśleć inaczej o swojej przyszłości, która zaczyna się... teraz - dodaje Irina.

Nagrodą w konkursie jest udział w warsztatach prowadzonych przez Irinę Werning, profesjonalny druk wykonanych fotografii oraz miejsce w zbiorowych wystawach prac Werning, które zobaczyć będzie można w sierpniu w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście. Regulamin konkursu dostępny jest na fanpage "Czas na przyszłość".

Więcej informacji:
www.prudential.pl
www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
336
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)