Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Konkurs Iriny Werning dla fotoamatorów

Tylko do 31 lipca można zgłaszać prace w konkursie "Twój powrót do przyszłości", do którego zaprasza argentyńska artystka Irina Werning. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy fotoamatorzy, którzy nawiązując do stylistyki zdjęć Iriny stworzą swoją własną wersję projektu "Back to the Future". Autorzy najciekawszych prac wezmą udział w autorskich warsztatach artystki, a ich prace pojawią się na ogólnopolskich wystawach.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

29 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut

Irina Werning, która od trzech lat realizuje swój projekt "Back to the Future", w lipcu zawitała do Polski. Jej prace opierają się na prostej idei - seria zdjęć przedstawia sąsiadujące ze sobą fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. Podczas swojej pracy Irina Werning rekonstruuje każdy detal - ubiór, ustawienie "modela" w tym samym albo podobnym miejscu, które widoczne jest na fotografii. W efekcie przeszłość w jej pracach zyskuje nowy wymiar.

Podczas swojej wizyty artystka sfotografuje 11 Polaków, których zdjęcia wybrała w konkursie facebookowym "Czas na przyszłość". Dodatkowo w swoistej zabawie z czasem wzięły udział dwie artystyczne rodziny: muzyków - Wojciech Waglewski, Fisz i Emade oraz aktorek - Maria Winiarska i Zofia Zborowska. Zrealizowane prace będą elementem przygotowanych wystaw, które w sierpniu pojawią się w Warszawie (od 9.08), Poznaniu (od 12.08), Wrocławiu (od 13.08), Katowicach (od 14.08) i Sopocie (od 16.08).

Irina Werning daje też szansę fotoamatorom, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pojedynku z przeszłością. Do 31 lipca trwa konkurs, którego założeniem jest przygotowanie zdjęć, opartych na formule przyjętej przez Werning. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy, którzy polubią fanpage "Czas na przyszłość" oraz za pomocą dedykowanej aplikacji zamieszczą na platformie facebookowej dwa zdjęcia: z przeszłości oraz odtworzone z czasów obecnych.

Każdy ma swoje spojrzenie na mijanie życia, dlatego prace fotoamatorów będę dla mnie niezwykłą inspiracją. Bardzo lubię projekty nawiązujące do czasu; budzą one w ludziach refleksje o nich samych, o tym jak zmienia się świat, o tym co determinuje nasze życie - mówi Irina Werning. Mój projekt jest powrotem do przyszłości. Często pojawia się pytanie: gdzie ona jest? Myślę, że znajduje się pomiędzy dwoma obrazami. To kim jesteś na zdjęciu z dzisiaj jest przyszłością małego człowieka z pierwszej fotografii. Kiedy widzisz je razem, pojawia się coś w rodzaju niewidzialnego ducha łączącego te dwa momenty w Twoim życiu. Przez to zaczynasz myśleć inaczej o swojej przyszłości, która zaczyna się... teraz - dodaje Irina.

Nagrodą w konkursie jest udział w warsztatach prowadzonych przez Irinę Werning, profesjonalny druk wykonanych fotografii oraz miejsce w zbiorowych wystawach prac Werning, które zobaczyć będzie można w sierpniu w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Trójmieście. Regulamin konkursu dostępny jest na fanpage "Czas na przyszłość".

Więcej informacji:

www.prudential.pl

www.facebook.com/CzasNaPrzyszlosc

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
100
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
562
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)