Obiektywy Carl Zeiss zmieniają nazwę na "ZEISS"

Uważni internauci już jakiś czas temu dostrzegli, że na nowych obiektywach z serii Touit widnieje jedynie nazwa "ZEISS", a nie "Carl Zeiss", jak na starszych konstrukcjach. Niemiecki producent oficjalnie potwierdził zmianę.

Firma Carl Zeiss AG zrezygnowała z używania nazwy "Carl Zeiss" zastępując ją krótkim "ZEISS". Imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa widniało na obiektywach, mimo że od wielu lat nie było go w logotypie. Pierwszą serią obiektywów z nową nazwą jest linia "ZEISS Touit".


Firma tłumaczy zmianę potrzebą uporządkowania kwestii identyfikacji marki oraz chęcią stworzenia jasnego i spójnego wizerunku firmy w oczach klientów. Logotyp z nazwą "ZEISS" funkcjonuje już od kilku dekad. Od lat 70-tych pozwalał łatwo odróżnić Zeissa z RFN od NRD-owskiej firmy "Carl Zeiss Jena". Po zjednoczeniu Niemiec i obydwu firm zdecydowano o używaniu logo z napisem "Zeiss", a na obiektywach nadal można było znaleźć imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0