Obiektywy Carl Zeiss zmieniają nazwę na "ZEISS"

Uważni internauci już jakiś czas temu dostrzegli, że na nowych obiektywach z serii Touit widnieje jedynie nazwa "ZEISS", a nie "Carl Zeiss", jak na starszych konstrukcjach. Niemiecki producent oficjalnie potwierdził zmianę.

Firma Carl Zeiss AG zrezygnowała z używania nazwy "Carl Zeiss" zastępując ją krótkim "ZEISS". Imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa widniało na obiektywach, mimo że od wielu lat nie było go w logotypie. Pierwszą serią obiektywów z nową nazwą jest linia "ZEISS Touit".


Firma tłumaczy zmianę potrzebą uporządkowania kwestii identyfikacji marki oraz chęcią stworzenia jasnego i spójnego wizerunku firmy w oczach klientów. Logotyp z nazwą "ZEISS" funkcjonuje już od kilku dekad. Od lat 70-tych pozwalał łatwo odróżnić Zeissa z RFN od NRD-owskiej firmy "Carl Zeiss Jena". Po zjednoczeniu Niemiec i obydwu firm zdecydowano o używaniu logo z napisem "Zeiss", a na obiektywach nadal można było znaleźć imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1