Obiektywy Carl Zeiss zmieniają nazwę na "ZEISS"

Uważni internauci już jakiś czas temu dostrzegli, że na nowych obiektywach z serii Touit widnieje jedynie nazwa "ZEISS", a nie "Carl Zeiss", jak na starszych konstrukcjach. Niemiecki producent oficjalnie potwierdził zmianę.

Firma Carl Zeiss AG zrezygnowała z używania nazwy "Carl Zeiss" zastępując ją krótkim "ZEISS". Imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa widniało na obiektywach, mimo że od wielu lat nie było go w logotypie. Pierwszą serią obiektywów z nową nazwą jest linia "ZEISS Touit".


Firma tłumaczy zmianę potrzebą uporządkowania kwestii identyfikacji marki oraz chęcią stworzenia jasnego i spójnego wizerunku firmy w oczach klientów. Logotyp z nazwą "ZEISS" funkcjonuje już od kilku dekad. Od lat 70-tych pozwalał łatwo odróżnić Zeissa z RFN od NRD-owskiej firmy "Carl Zeiss Jena". Po zjednoczeniu Niemiec i obydwu firm zdecydowano o używaniu logo z napisem "Zeiss", a na obiektywach nadal można było znaleźć imię i nazwisko twórcy przedsiębiorstwa.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0