Sony i Nikon najbardziej ucierpiały w powodzi

Sklep Amazon.com wstrzymał przedsprzedaż aparatów Sony NEX-7 i A65. To wynik powodzi jakie nawiedziły ostatnio Tajlandię. W równie trudnej sytuacji znajduje się również koncern Nikon, którego fabryka produkująca amatorskie lustrzanki i obiektywy została kompletnie zalana. Przerwy w produkcji mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Chętni na zakup aparatów Sony NEX-7 i A65, którzy chcieli skorzystać z usług sklepu Amazon.com będą musieli zaczekać. Sklep poinformował, że z powodu "problemów z produkcją" te modele nie są dostępne. To oczywiście wynik katastrofalnych powodzi, jakie nawiedziły Tajlandię.


Drugim koncernem, który ucierpiał jest Nikon. Z informacji opublikowanych przez serwis {LNK|http://www.nationmultimedia.com/business/Global-fallout-of-Thai-floods-30167951.html;The Nation wynika, że aktualnie nie ma żadnych perspektyw przywrócenia produkcji w zakładach obydwu firm. Z tego wynika, że przerwa w produkcji będzie raczej liczona w miesiącach, a nie tygodniach, a informacje o braku dostępności zaczną się pojawiać również w innych sklepach.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2