Sony i Nikon najbardziej ucierpiały w powodzi

Sklep Amazon.com wstrzymał przedsprzedaż aparatów Sony NEX-7 i A65. To wynik powodzi jakie nawiedziły ostatnio Tajlandię. W równie trudnej sytuacji znajduje się również koncern Nikon, którego fabryka produkująca amatorskie lustrzanki i obiektywy została kompletnie zalana. Przerwy w produkcji mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Chętni na zakup aparatów Sony NEX-7 i A65, którzy chcieli skorzystać z usług sklepu Amazon.com będą musieli zaczekać. Sklep poinformował, że z powodu "problemów z produkcją" te modele nie są dostępne. To oczywiście wynik katastrofalnych powodzi, jakie nawiedziły Tajlandię.


Drugim koncernem, który ucierpiał jest Nikon. Z informacji opublikowanych przez serwis {LNK|http://www.nationmultimedia.com/business/Global-fallout-of-Thai-floods-30167951.html;The Nation wynika, że aktualnie nie ma żadnych perspektyw przywrócenia produkcji w zakładach obydwu firm. Z tego wynika, że przerwa w produkcji będzie raczej liczona w miesiącach, a nie tygodniach, a informacje o braku dostępności zaczną się pojawiać również w innych sklepach.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4