Sony i Nikon najbardziej ucierpiały w powodzi

Sklep Amazon.com wstrzymał przedsprzedaż aparatów Sony NEX-7 i A65. To wynik powodzi jakie nawiedziły ostatnio Tajlandię. W równie trudnej sytuacji znajduje się również koncern Nikon, którego fabryka produkująca amatorskie lustrzanki i obiektywy została kompletnie zalana. Przerwy w produkcji mogą potrwać nawet kilka miesięcy.

Chętni na zakup aparatów Sony NEX-7 i A65, którzy chcieli skorzystać z usług sklepu Amazon.com będą musieli zaczekać. Sklep poinformował, że z powodu "problemów z produkcją" te modele nie są dostępne. To oczywiście wynik katastrofalnych powodzi, jakie nawiedziły Tajlandię.


Drugim koncernem, który ucierpiał jest Nikon. Z informacji opublikowanych przez serwis {LNK|http://www.nationmultimedia.com/business/Global-fallout-of-Thai-floods-30167951.html;The Nation wynika, że aktualnie nie ma żadnych perspektyw przywrócenia produkcji w zakładach obydwu firm. Z tego wynika, że przerwa w produkcji będzie raczej liczona w miesiącach, a nie tygodniach, a informacje o braku dostępności zaczną się pojawiać również w innych sklepach.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!