Premiera nowych poradników wydawnictwa Galaktyka

Dziś ukazały się dwa nowe poradniki wydawnictwa Galaktyka. "Czekając na światło" Davida Notona to książka o sztuce czekania, poszukiwaniu, nauce cierpliwości. W poradniku "Po pierwsze - światło. Warsztaty fotografii krajobrazowej" Joe Cornish stara się przede wszystkim zaszczepić czytelnikom swoją miłość do krajobrazu.
Pierwsza z nowych książek wydawnictwa Galaktyka to "Czekając na światło".Długo oczekiwany album fotograficzny Davida Notona zawiera najlepsze, wielokrotnie nagradzane i zapierające dech w piersiach zdjęcia z całego świata. Książka ta nie tylko przybliża ludzi i przyrodę każdego z kontynentów naszego globu, ale także prezentuje sprzęt i techniki fotograficzne wykorzystywane przez Davida, dzięki czemu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą dowiedzieć się, w jaki sposób osiągać podobne rezultaty w swojej pracy. To książka o sztuce czekania, poszukiwaniu, nauce cierpliwości. To także wspaniała, prawdziwa i zarazem prosta historia o tym, jak powstają niesamowite zdjęcia -pisze Paweł Chara.

David Noton. Od 1985 roku pracuje jako wolny strzelec, zajmując się przede wszystkim fotografią krajobrazową, przyrodniczą i podróżniczą. Zdobył w tym czasie trzykrotnie (w 1985, 1989 i 1990 roku) nagrodę główną w kategorii pejzażu w konkursie BBC Wildlife Photographer of the Year. Obecnie fotografie Davida publikowane są na całym świecie. Co miesiąc sprzedaje on ponad sto licencji na reprodukcję swoich zdjęć w magazynach, reklamach i mediach informacyjnych. W ciągu ostatnich 20 lat sfotografował większość krajobrazów i wybrzeży znajdujących się pod opieką organizacji National Trust - zdjęcia te ukazały się w wielu głośnych publikacjach oraz były prezentowane na kilku cieszących się dużym uznaniem wystawach fotograficznych. David sprzedaje także fotografie artystyczne oraz pisze na tematy związane z fotografią i podróżowaniem dla wielu magazynów z całego świata.

Druga z nowych książek to "Po pierwsze - światło", której autorem jest Joe Cornish. Towarzyszący każdemu zdjęciu znajdującemu się w książce tekst prezentuje okoliczności jego powstania. Poznajemy narodziny pomysłu na zdjęcie i warunki - światło, pogoda, kompozycja, itd. - które dyktowały wybór pozycji aparatu, filtrów oraz parametrów ekspozycji. Mniejsze zdjęcie przedstawia alternatywną fotografię lub mniej udaną próbę zarejestrowania tego samego motywu. Autor przedstawia nam wszystkie szczegóły techniczne. Jednak o wiele bardziej fascynująca jest możliwość prześledzenia jego toku myślenia, prowadzącego do powstania zdjęcia. Wiele zdjęć Joego powstaje bowiem w wyniku szczegółowego planowania. Inne zaś są efektem błyskawicznego wykorzystania niespodziewanej okazji - co również wymaga sporego doświadczenia. Te osobiste notatki są pełne istotnych rad dotyczących różnych tematów: od konieczności przeczuwania zmian pogody po kwestie wyboru odpowiednich filtrów. Joe Cornish w tej książce stara się przede wszystkim zaszczepić czytelnikom swoją miłość do krajobrazu. W fascynujący sposób opowiada też o własnych metodach pracy. Dla amatorów i zawodowców pragnących pójść w ślady autora książka będzie zarówno niezgłębionym źródłem inspiracji, jak i wyczerpującym podręcznikiem.

Joe Cornish jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich fotografów krajobrazu. Jego zdjęcia były inspiracją dla całego pokolenia amatorów. Pracował dla National Trust, co spopularyzowało jego fotografie wśród milionów Brytyjczyków i turystów odwiedzających ten kraj. Pracował również w wielu innych miejscach świata, szczególnie często w USA.


David Noton "Czekając na światło"
Cena: 49,90zł
Ilość stron: 160
Format: 24 x 26
Oprawa: miękka

Joe Cornish "Po pierwsze - światło. Warsztaty fotografii krajobrazowej"
Cena: 49,90zł
Ilość stron: 160
Format: 23 x 26
Oprawa: miękka
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0