Premiera nowych poradników wydawnictwa Galaktyka

Dziś ukazały się dwa nowe poradniki wydawnictwa Galaktyka. "Czekając na światło" Davida Notona to książka o sztuce czekania, poszukiwaniu, nauce cierpliwości. W poradniku "Po pierwsze - światło. Warsztaty fotografii krajobrazowej" Joe Cornish stara się przede wszystkim zaszczepić czytelnikom swoją miłość do krajobrazu.
Pierwsza z nowych książek wydawnictwa Galaktyka to "Czekając na światło".Długo oczekiwany album fotograficzny Davida Notona zawiera najlepsze, wielokrotnie nagradzane i zapierające dech w piersiach zdjęcia z całego świata. Książka ta nie tylko przybliża ludzi i przyrodę każdego z kontynentów naszego globu, ale także prezentuje sprzęt i techniki fotograficzne wykorzystywane przez Davida, dzięki czemu zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogą dowiedzieć się, w jaki sposób osiągać podobne rezultaty w swojej pracy. To książka o sztuce czekania, poszukiwaniu, nauce cierpliwości. To także wspaniała, prawdziwa i zarazem prosta historia o tym, jak powstają niesamowite zdjęcia -pisze Paweł Chara.

David Noton. Od 1985 roku pracuje jako wolny strzelec, zajmując się przede wszystkim fotografią krajobrazową, przyrodniczą i podróżniczą. Zdobył w tym czasie trzykrotnie (w 1985, 1989 i 1990 roku) nagrodę główną w kategorii pejzażu w konkursie BBC Wildlife Photographer of the Year. Obecnie fotografie Davida publikowane są na całym świecie. Co miesiąc sprzedaje on ponad sto licencji na reprodukcję swoich zdjęć w magazynach, reklamach i mediach informacyjnych. W ciągu ostatnich 20 lat sfotografował większość krajobrazów i wybrzeży znajdujących się pod opieką organizacji National Trust - zdjęcia te ukazały się w wielu głośnych publikacjach oraz były prezentowane na kilku cieszących się dużym uznaniem wystawach fotograficznych. David sprzedaje także fotografie artystyczne oraz pisze na tematy związane z fotografią i podróżowaniem dla wielu magazynów z całego świata.

Druga z nowych książek to "Po pierwsze - światło", której autorem jest Joe Cornish. Towarzyszący każdemu zdjęciu znajdującemu się w książce tekst prezentuje okoliczności jego powstania. Poznajemy narodziny pomysłu na zdjęcie i warunki - światło, pogoda, kompozycja, itd. - które dyktowały wybór pozycji aparatu, filtrów oraz parametrów ekspozycji. Mniejsze zdjęcie przedstawia alternatywną fotografię lub mniej udaną próbę zarejestrowania tego samego motywu. Autor przedstawia nam wszystkie szczegóły techniczne. Jednak o wiele bardziej fascynująca jest możliwość prześledzenia jego toku myślenia, prowadzącego do powstania zdjęcia. Wiele zdjęć Joego powstaje bowiem w wyniku szczegółowego planowania. Inne zaś są efektem błyskawicznego wykorzystania niespodziewanej okazji - co również wymaga sporego doświadczenia. Te osobiste notatki są pełne istotnych rad dotyczących różnych tematów: od konieczności przeczuwania zmian pogody po kwestie wyboru odpowiednich filtrów. Joe Cornish w tej książce stara się przede wszystkim zaszczepić czytelnikom swoją miłość do krajobrazu. W fascynujący sposób opowiada też o własnych metodach pracy. Dla amatorów i zawodowców pragnących pójść w ślady autora książka będzie zarówno niezgłębionym źródłem inspiracji, jak i wyczerpującym podręcznikiem.

Joe Cornish jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich fotografów krajobrazu. Jego zdjęcia były inspiracją dla całego pokolenia amatorów. Pracował dla National Trust, co spopularyzowało jego fotografie wśród milionów Brytyjczyków i turystów odwiedzających ten kraj. Pracował również w wielu innych miejscach świata, szczególnie często w USA.


David Noton "Czekając na światło"
Cena: 49,90zł
Ilość stron: 160
Format: 24 x 26
Oprawa: miękka

Joe Cornish "Po pierwsze - światło. Warsztaty fotografii krajobrazowej"
Cena: 49,90zł
Ilość stron: 160
Format: 23 x 26
Oprawa: miękka
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1