"Fotografia nocna i przy słabym świetle" - nowy poradnik Galaktyki

Dziś ukazał się kolejny poradnik Wydawnictwa Galaktyka. Tym razem poświęcony jest on fotografii nocnej. Fotografowanie w słabym oświetleniu należy do najtrudniejszych dziedzin fotografii. Z drugiej zaś strony może ono stanowić wyzwanie dla wielu fotografujących, ze względu na dalekie od stereotypów, interesujące wizualnie efekty. W książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" Tony Worobiec radzi, jak wykorzystać możliwości techniczne aparatów, by tworzyć udane zdjęcia. Omawia również metody fotografowania i postprodukcji, ale główną ambicją autora jest zachęcenie czytelników do eksperymentowania.

Dziś pojawił się na rynku kolejny poradnik wydawnictwa Galaktyka zatytułowany "Fotografia nocna i przy słabym świetle". Fotografowanie w słabym świetle oznacza pracę wczesnymi porankami, późnymi wieczorami i podczas niepogody, ale przy zastosowaniu właściwych technik można otrzymać wspaniałą nagrodę w postaci zdumiewająco pięknych fotografii. Gdy zechcesz zarejestrować blask nocnego miasta albo niesamowite piękno zamglonego krajobrazu o zmierzchu, ten praktyczny poradnik podpowie, jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację.

"Fotografia nocna i przy słabym świetle" omawia standardowe funkcje współczesnych lustrzanek cyfrowych, skupiając się przede wszystkim na tych, które są pomocne podczas fotografowania nocą i w słabym świetle. Porady eksperta na temat technik fotografowania - częściowo tradycyjnych, częściowo niekonwencjonalnych - oraz bezcenne wskazówki dotyczące sposobów postprodukcji ukazują jeszcze większe możliwości robienia zdjęć w trudnych warunkach.

Tony Worobiec był nagradzany za swoje fotografie w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Jego dzieła były wystawiane w londyńskiej Barbican Gallery oraz w Narodowym Muzeum Mediów w Bradford. Jest członkiem założycielem i obecnym prezesem grupy fotograficznej Arena, członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz byłym członkiem komisji tego towarzystwa, przyznającej nagrody w dziedzinie sztuk plastycznych. Dzieła Tony'ego Worobca ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie obrazowania cyfrowego, wykorzystując zarówno techniki monochromatyczne, jak i pracy w kolorze.

Tony Worobiec
"Fotografia nocna i przy słabym świetle"
Cena: 44,90 zł

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18