"Fotografia nocna i przy słabym świetle" - nowy poradnik Galaktyki

Dziś ukazał się kolejny poradnik Wydawnictwa Galaktyka. Tym razem poświęcony jest on fotografii nocnej. Fotografowanie w słabym oświetleniu należy do najtrudniejszych dziedzin fotografii. Z drugiej zaś strony może ono stanowić wyzwanie dla wielu fotografujących, ze względu na dalekie od stereotypów, interesujące wizualnie efekty. W książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" Tony Worobiec radzi, jak wykorzystać możliwości techniczne aparatów, by tworzyć udane zdjęcia. Omawia również metody fotografowania i postprodukcji, ale główną ambicją autora jest zachęcenie czytelników do eksperymentowania.

Dziś pojawił się na rynku kolejny poradnik wydawnictwa Galaktyka zatytułowany "Fotografia nocna i przy słabym świetle". Fotografowanie w słabym świetle oznacza pracę wczesnymi porankami, późnymi wieczorami i podczas niepogody, ale przy zastosowaniu właściwych technik można otrzymać wspaniałą nagrodę w postaci zdumiewająco pięknych fotografii. Gdy zechcesz zarejestrować blask nocnego miasta albo niesamowite piękno zamglonego krajobrazu o zmierzchu, ten praktyczny poradnik podpowie, jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację.

"Fotografia nocna i przy słabym świetle" omawia standardowe funkcje współczesnych lustrzanek cyfrowych, skupiając się przede wszystkim na tych, które są pomocne podczas fotografowania nocą i w słabym świetle. Porady eksperta na temat technik fotografowania - częściowo tradycyjnych, częściowo niekonwencjonalnych - oraz bezcenne wskazówki dotyczące sposobów postprodukcji ukazują jeszcze większe możliwości robienia zdjęć w trudnych warunkach.

Tony Worobiec był nagradzany za swoje fotografie w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Jego dzieła były wystawiane w londyńskiej Barbican Gallery oraz w Narodowym Muzeum Mediów w Bradford. Jest członkiem założycielem i obecnym prezesem grupy fotograficznej Arena, członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz byłym członkiem komisji tego towarzystwa, przyznającej nagrody w dziedzinie sztuk plastycznych. Dzieła Tony'ego Worobca ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie obrazowania cyfrowego, wykorzystując zarówno techniki monochromatyczne, jak i pracy w kolorze.

Tony Worobiec
"Fotografia nocna i przy słabym świetle"
Cena: 44,90 zł

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13