"Fotografia nocna i przy słabym świetle" - nowy poradnik Galaktyki

Dziś ukazał się kolejny poradnik Wydawnictwa Galaktyka. Tym razem poświęcony jest on fotografii nocnej. Fotografowanie w słabym oświetleniu należy do najtrudniejszych dziedzin fotografii. Z drugiej zaś strony może ono stanowić wyzwanie dla wielu fotografujących, ze względu na dalekie od stereotypów, interesujące wizualnie efekty. W książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" Tony Worobiec radzi, jak wykorzystać możliwości techniczne aparatów, by tworzyć udane zdjęcia. Omawia również metody fotografowania i postprodukcji, ale główną ambicją autora jest zachęcenie czytelników do eksperymentowania.

Dziś pojawił się na rynku kolejny poradnik wydawnictwa Galaktyka zatytułowany "Fotografia nocna i przy słabym świetle". Fotografowanie w słabym świetle oznacza pracę wczesnymi porankami, późnymi wieczorami i podczas niepogody, ale przy zastosowaniu właściwych technik można otrzymać wspaniałą nagrodę w postaci zdumiewająco pięknych fotografii. Gdy zechcesz zarejestrować blask nocnego miasta albo niesamowite piękno zamglonego krajobrazu o zmierzchu, ten praktyczny poradnik podpowie, jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację.

"Fotografia nocna i przy słabym świetle" omawia standardowe funkcje współczesnych lustrzanek cyfrowych, skupiając się przede wszystkim na tych, które są pomocne podczas fotografowania nocą i w słabym świetle. Porady eksperta na temat technik fotografowania - częściowo tradycyjnych, częściowo niekonwencjonalnych - oraz bezcenne wskazówki dotyczące sposobów postprodukcji ukazują jeszcze większe możliwości robienia zdjęć w trudnych warunkach.

Tony Worobiec był nagradzany za swoje fotografie w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Jego dzieła były wystawiane w londyńskiej Barbican Gallery oraz w Narodowym Muzeum Mediów w Bradford. Jest członkiem założycielem i obecnym prezesem grupy fotograficznej Arena, członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz byłym członkiem komisji tego towarzystwa, przyznającej nagrody w dziedzinie sztuk plastycznych. Dzieła Tony'ego Worobca ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie obrazowania cyfrowego, wykorzystując zarówno techniki monochromatyczne, jak i pracy w kolorze.

Tony Worobiec
"Fotografia nocna i przy słabym świetle"
Cena: 44,90 zł

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0