"Fotografia nocna i przy słabym świetle" - nowy poradnik Galaktyki

Dziś ukazał się kolejny poradnik Wydawnictwa Galaktyka. Tym razem poświęcony jest on fotografii nocnej. Fotografowanie w słabym oświetleniu należy do najtrudniejszych dziedzin fotografii. Z drugiej zaś strony może ono stanowić wyzwanie dla wielu fotografujących, ze względu na dalekie od stereotypów, interesujące wizualnie efekty. W książce "Fotografia nocna i przy słabym świetle" Tony Worobiec radzi, jak wykorzystać możliwości techniczne aparatów, by tworzyć udane zdjęcia. Omawia również metody fotografowania i postprodukcji, ale główną ambicją autora jest zachęcenie czytelników do eksperymentowania.

Dziś pojawił się na rynku kolejny poradnik wydawnictwa Galaktyka zatytułowany "Fotografia nocna i przy słabym świetle". Fotografowanie w słabym świetle oznacza pracę wczesnymi porankami, późnymi wieczorami i podczas niepogody, ale przy zastosowaniu właściwych technik można otrzymać wspaniałą nagrodę w postaci zdumiewająco pięknych fotografii. Gdy zechcesz zarejestrować blask nocnego miasta albo niesamowite piękno zamglonego krajobrazu o zmierzchu, ten praktyczny poradnik podpowie, jak najlepiej wykorzystać każdą sytuację.

"Fotografia nocna i przy słabym świetle" omawia standardowe funkcje współczesnych lustrzanek cyfrowych, skupiając się przede wszystkim na tych, które są pomocne podczas fotografowania nocą i w słabym świetle. Porady eksperta na temat technik fotografowania - częściowo tradycyjnych, częściowo niekonwencjonalnych - oraz bezcenne wskazówki dotyczące sposobów postprodukcji ukazują jeszcze większe możliwości robienia zdjęć w trudnych warunkach.

Tony Worobiec był nagradzany za swoje fotografie w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami. Jego dzieła były wystawiane w londyńskiej Barbican Gallery oraz w Narodowym Muzeum Mediów w Bradford. Jest członkiem założycielem i obecnym prezesem grupy fotograficznej Arena, członkiem Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz byłym członkiem komisji tego towarzystwa, przyznającej nagrody w dziedzinie sztuk plastycznych. Dzieła Tony'ego Worobca ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio rozwija swoje zainteresowania w dziedzinie obrazowania cyfrowego, wykorzystując zarówno techniki monochromatyczne, jak i pracy w kolorze.

Tony Worobiec
"Fotografia nocna i przy słabym świetle"
Cena: 44,90 zł

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0