Premiera książki "Lampy błyskowe w praktyce"

Ukazała się nowa publikacja wydawnictwa Galaktyka zatytułowana "Lampy błyskowe w praktyce". Książka autorstwa Kirka Tucka to bogate źródło informacji i porad na temat fotografowania z użyciem reporterskich lamp błyskowych. Współcześnie, gdy możemy korzystać z wysokich czułości ISO, flesze wystarczają do stworzenia interesujących efektów fotograficznych w plenerze. Książka przybliża zagadnienia techniczne związane ze zdobywającym coraz więcej zwolenników minimalistycznym stylem fotografowania.
Wydawnictwo Galaktyka zaprezentowało swój najnowszy poradnik - "Lampy błyskowe w praktyce". Dowiemy się z niej jak tworzyć doskonałe zdjęcia za pomocą minimum sprzętu oświetleniowego - niezależnie od miejsca i tematu. Fotografowie plenerowi wykorzystujący tradycyjne lampy studyjne spędzają więcej czasu na pakowaniu i przenoszeniu sprzętu, niż na projektowaniu oświetlenia. Na szczęście istnieje lepszy sposób. Kirk Tuck pokazuje, jak za pomocą małych, skomputeryzowanych, zasilanych akumulatorami lamp błyskowych i lekkich akcesoriów dodatkowych osiągnąć wysoką jakość oświetlenia oraz jak nie tracić energii na przebieraniu wśród ogromnego zestawu środków, a w twórczy sposób koncentrować się na tworzeniu doskonałych zdjęć.

W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
  • Co to jest minimalistyczne podejście do oświetlenia i jakie płyną z niego korzyści?
  • W jaki sposób stworzyć prostą aranżację oświetleniową za pomocą jednego, dwóch i trzech źródeł światła?
  • Jak oświetlać zdjęcia portretowe, grupowe, martwą naturę, ruch, wnętrza i inne?
  • Jak odpowiednio wybrać narzędzia i używać ich do aranżacji oświetlenia we wnętrzach i na zewnątrz?
  • W jaki sposób modyfikować i uzupełniać światło, by uzyskać pożądany kierunek, natężenie i plastyczność?
  • Jaki rodzaj zasilania wybrać do aparatów i sprzętu oświetleniowego?
  • Jak mieszać i łączyć światło lamp błyskowych ze światłem zastanym, by otrzymać naturalny efekt?
  • Jak rozmawiać z klientami i modelami, by osiągnąć najlepsze rezultaty fotograficzne?
  • Jak za pomocą kontroli temperatury barwowej zminimalizować postprodukcję?
Ponadto w książce znajdziemy dokładne schematy oświetleniowe do zdjęć w niej przedstawionych oraz czternaście studiów przypadków z opisami sposobów fotografowania szerokiej gamy tematów, w różnych warunkach.

Kirk Tuck "Lampy błyskowe w praktyce"
Cena: 44,90 zł
Ilość stron: 128
Format: 21 x 28
Oprawa: Miękka
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18