Premiera książki "Lampy błyskowe w praktyce"

Ukazała się nowa publikacja wydawnictwa Galaktyka zatytułowana "Lampy błyskowe w praktyce". Książka autorstwa Kirka Tucka to bogate źródło informacji i porad na temat fotografowania z użyciem reporterskich lamp błyskowych. Współcześnie, gdy możemy korzystać z wysokich czułości ISO, flesze wystarczają do stworzenia interesujących efektów fotograficznych w plenerze. Książka przybliża zagadnienia techniczne związane ze zdobywającym coraz więcej zwolenników minimalistycznym stylem fotografowania.
Wydawnictwo Galaktyka zaprezentowało swój najnowszy poradnik - "Lampy błyskowe w praktyce". Dowiemy się z niej jak tworzyć doskonałe zdjęcia za pomocą minimum sprzętu oświetleniowego - niezależnie od miejsca i tematu. Fotografowie plenerowi wykorzystujący tradycyjne lampy studyjne spędzają więcej czasu na pakowaniu i przenoszeniu sprzętu, niż na projektowaniu oświetlenia. Na szczęście istnieje lepszy sposób. Kirk Tuck pokazuje, jak za pomocą małych, skomputeryzowanych, zasilanych akumulatorami lamp błyskowych i lekkich akcesoriów dodatkowych osiągnąć wysoką jakość oświetlenia oraz jak nie tracić energii na przebieraniu wśród ogromnego zestawu środków, a w twórczy sposób koncentrować się na tworzeniu doskonałych zdjęć.

W książce znajdziesz m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
  • Co to jest minimalistyczne podejście do oświetlenia i jakie płyną z niego korzyści?
  • W jaki sposób stworzyć prostą aranżację oświetleniową za pomocą jednego, dwóch i trzech źródeł światła?
  • Jak oświetlać zdjęcia portretowe, grupowe, martwą naturę, ruch, wnętrza i inne?
  • Jak odpowiednio wybrać narzędzia i używać ich do aranżacji oświetlenia we wnętrzach i na zewnątrz?
  • W jaki sposób modyfikować i uzupełniać światło, by uzyskać pożądany kierunek, natężenie i plastyczność?
  • Jaki rodzaj zasilania wybrać do aparatów i sprzętu oświetleniowego?
  • Jak mieszać i łączyć światło lamp błyskowych ze światłem zastanym, by otrzymać naturalny efekt?
  • Jak rozmawiać z klientami i modelami, by osiągnąć najlepsze rezultaty fotograficzne?
  • Jak za pomocą kontroli temperatury barwowej zminimalizować postprodukcję?
Ponadto w książce znajdziemy dokładne schematy oświetleniowe do zdjęć w niej przedstawionych oraz czternaście studiów przypadków z opisami sposobów fotografowania szerokiej gamy tematów, w różnych warunkach.

Kirk Tuck "Lampy błyskowe w praktyce"
Cena: 44,90 zł
Ilość stron: 128
Format: 21 x 28
Oprawa: Miękka
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13