Premiera książki "Inspiracje fotograficzne"

0
Marcin Grabowiecki
5 Październik 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Dziś premierę ma książka Lee Frosta zatytułowana "Inspiracje fotograficzne". Znajdziemy w niej porady skierowane do wszystkich, którzy opanowali już podstawy fotografii i szukają sposobów, aby ich zdjęcia stały się ciekawsze. Autor przybliża nam techniki i metody, które pomogą w poszerzaniu własnych horyzontów twórczych i ćwiczeniu umiejętności patrzenia.

Jeden z autorów najlepiej sprzedających się na świecie książek prezentuje pięćdziesiąt fascynujących projektów fotograficznych, połączonych z celnymi wskazówkami i twórczymi pomysłami, które zachwycą każdego entuzjastę fotografii. Portfolio Lee Frosta, który przez dwadzieścia lat podróżował po świecie, by robić zdjęcia i prowadzić wyjazdowe warsztaty fotograficzne, pełne jest ekscytujących i inspirujących prac. Każdy projekt ukazuje pełne weny i entuzjazmu podejście autora, a także zawiera praktyczne porady oraz sugestie, w jaki sposób zamieniać śmiałe pomysły w niezwykle osobiste sesje fotograficzne. Od stworzenia internetowego fotoblogu aż po techniki umożliwiające wykonywanie doskonałych zdjęć krajobrazowych - książka "Inspiracje fotograficzne" stanowi wizualną ucztę i nieocenione źródło oryginalnych pomysłów.

Tę książkę napisałem po to, by pomóc ci ominąć czarną dziurę niemocy twórczej i zaoferować zbiór inspirujących pomysłów, które pozwolą utrzymać twoją pasję fotograficzną przy życiu. Techniki polegające na wykorzystaniu nietypowego sprzętu, wymagające użycia oryginalnych bądź niecodziennych aparatów oraz propozycje fotografowania określonych tematów zachęcą cię do poszerzania horyzontów twórczych i ćwiczenia umiejętności patrzenia w celu wykształcenia wprawnego fotograficznego oka. Ze wszystkich przedstawionych tu metod korzystałem wielokrotnie i wypróbowałem ich skuteczność podczas robienia zdjęć, mogę więc z całym przekonaniem powiedzieć, że ta książka znacząco poprawi twój warsztat! Otworzy ci także oczy na niezwykły potencjał fotografii; umożliwi artystyczną ekspresję i swobodne wyrażanie samego siebie. Dzięki temu znajdziesz się na wiodącej do nowych odkryć ścieżce, którą będziesz już zawsze podążał - pisze Lee Frost.

Książkę poleca Wojciech Tkaczyński: Kiedy już nauczymy się robić zdjęcia poprawne pod względem technicznym, przychodzi pora na zastanowienie się, jak sprawić, żeby nasze fotografie były interesujące dla odbiorców. Wbrew pozorom znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie jest łatwe. W grę wchodzi bowiem owa (znienawidzona przez niektórych) kreatywność. Czy można się jej nauczyć? Można. Trzeba tylko zacząć oglądać świat w nowy sposób. Książka Lee Frosta jest świetnym wprowadzeniem do takiego świeżego spojrzenia. Znajdujemy w niej przykłady realizacji pięćdziesięciu całkowicie różnych projektów fotograficznych. Można je traktować jako ćwiczenia do odrobienia. Wykonując je, rozszerzymy własne horyzonty fotograficzne. Książkę Frosta można również traktować jako zbiór esejów dotyczących różnorodnych punktów widzenia na twórczość fotograficzną. Jej zaletą są nie tylko interesujące zdjęcia, lecz także świetny tekst. Już sama lektura otworzy nam oczy na nowe aspekty fotografii. Inspiracje fotograficzne można polecić wszystkim fotografującym - niezależnie od zaawansowania ich warsztatu. Każdy, kto przeczyta tę książkę, zacznie intensywnie się zastanawiać nad przyszłymi zdjęciami. A to chyba w fotografowaniu jest najważniejsze.

Lee Frost "Inspiracje fotograficzne"
Cena: 49,90zł
Ilość stron: 224
Format: 21x27,6cm
Oprawa: miękka

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Skaner płaski, bębnowy, a może lustrzanka? Zobacz, jak najlepiej skanować negatywy
Skaner płaski, bębnowy, a może lustrzanka? Zobacz, jak najlepiej skanować negatywy
Dziś niemal każdy fan fotografii analogowej staje przed dylematem skanowania. Czy budżetowe rozwiązania mogą konkurować z tymi profesjonalnymi? A może lepiej postawić...
21
1
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
100 pomysłów na zdjęcia w 12 minut
W nowym roku brakuje ci inspiracji? Oto solidna porcja pomysłów na najbliższych kilka miesięcy.
70
0
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
Co zrobić, gdy ktoś bezprawnie wykorzysta twoje zdjęcia? Porady prawnika
W razie naruszenia praw autorskich fotografa, przysługuje mu szereg uprawnień, które mają na celu pomóc w przywróceniu stanu zgodnego z prawem. O tym, z jakich...
85
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)