Pentax X90 - nowy superzoom

Nowy superzoom Pentaksa - X90 - kusi miłośników tego segmentu 12-megapikselową matrycą i obiektywem z 26-krotnym zoomem zaczynającym się od ekwiwalentu 26 milimetrów. Aparat ma również stabilizację obrazu i manualne tryby ekspozycji.

Pentax X90 - nowy superzoom japońskiego producenta - został wyposażony w 12-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/2,33 cala z modułem stabilizacji obrazu, pozwalającym na wydłużenie czasu ekspozycji bez poruszenia o 3 stopnie EV (wg pomiarów producenta). Zastosowany obiektyw charakteryzuje się zakresem 26-676 milimetrów (to 26-krotny zoom). Znamy też jego konstrukcję optyczną: to 14 elementów, ustawionych w 11 grup, 3 soczewski zostały wykonane ze szkła niskodyspersyjnego, natomiast 4 elementy są asferyczne.


Kadrowanie Pentaksem X90 może się odbywać z pomocą 2,7-calowego ekranu LCD lub wizjera elektronicznego o przeciętnej rozdzielczości 200 000 punktów. Aparat radzi sobie z rejestracją filmów HD o rozdzielczości 720p z prędkością 30 kl/s, a wśród złączy znalazło się mini HDMI. Bardziej zaawansowani użytkownicy docenią obecność zestawu manualnych trybów kontroli ekspozycji. Aparat wykorzystuje karty pamięci SD/SDHC. Pentax chwali się też nowym akumulatorem, który ma wystarczyć na zrobienie 255 zdjęć. Czy to wystarczająca liczba - pozostawiamy ocenie Czytelników.


Na razie nie znamy ceny tego modelu, ani terminu wprowadzenia go do sprzedaży.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12