Mamiya DM22, DM 28, DM 33, DM 56 - jeden aparat, cztery ścianki

Kilka dni temu Phase One zaprezentował nowy aparat średnioformatowy oznaczony symbolem 645DF, który miał też być dostępny pod nazwą Mamiya. Dziś poznaliśmy cztery wersje w jakich będzie sprzedawany. Różnice dotyczą oczywiście rozdzielczości ścianki cyfrowej.
Kilka dni temu firma Phase One {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=9651;zrealizowała swoje wiosenne zapowiedzi i zaprezentowała średnioformatowy korpus oznaczony symbolem 645DF. Aparat miał też być dostępny pod nazwą Mamiya - dziś się to potwierdziło.


Dziś dowiedzieliśmy się też, w jakich wersjach będzie dostępny ten korpus. Pojawiły się informacje na temat czterech modeli: DM22, DM 28, DM33 i DM56. Aparaty różnią się oczywiście typem zastosowanych ścianek cyfrowych. Ich rozdzielczości są zgodne z nazewnictwem - pierwsza ma 22 megapiksele, ostatnia 56 megapikseli. Producent nie ujawnił większej ilości danych na ten temat. Nie można więc nawet stwierdzić, czy ścianki te zostały zaprezentowane już wcześniej czy nie.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13