Samsung WB5000 - nieoficjalna premiera

Na spotkaniu prasowym w Singapurze koncern Samsung zaprezentował nowego superzooma - WB5000. Opis aparatu pojawił się na CNET Asia i to stamtąd czerpiemy informacje na jego temat - na oficjalnych stronach Samsunga ich nie ma.
Samsung (tradycyjnie) namieszał w sprawie premiery kolejnego aparatu. WB5000 został pokazany podczas spotkania prasowego w Singapurze, o czym dowiedziały się oczywiście te media, które na tym spotkaniu były. Szerszy opis tego modelu znalazł się na stronie {LNK|http://asia.cnet.com/crave/2009/08/27/samsung-unveils-24x-optical-zoom-raw-shooter/;CNET Asia. Informacji na oficjalnych stronach koncernu ciągle nie ma.


Wiadomo, że nowy Samsung to superzoom o zakresie ogniskowych 26 - 624 milimetry (ekwiwalent). Optyka jest oczywiście firmowana logo Schneider-KREUZNACH. Za rejestrację zdjęć odpowiada 12,5-megapikselowa matryca. Producent udostępnił użytkownikom funkcję zapisu RAW-ów. Druga cecha, która spodoba się bardziej zaawansowanym użytkownikom to obecność manualnych trybów ustawiania ekspozycji. WB5000 potrafi też nagrywać filmy HD w rozdzielczości 720p, a na obudowie znalazł się nawet dedykowany do tego guzik. Na razie nie jest znana cena aparatu. Producent ujawni ją bliżej terminu wprowadzenia go do sprzedaży, co ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8