Samsung WB5000 - nieoficjalna premiera

Na spotkaniu prasowym w Singapurze koncern Samsung zaprezentował nowego superzooma - WB5000. Opis aparatu pojawił się na CNET Asia i to stamtąd czerpiemy informacje na jego temat - na oficjalnych stronach Samsunga ich nie ma.
Samsung (tradycyjnie) namieszał w sprawie premiery kolejnego aparatu. WB5000 został pokazany podczas spotkania prasowego w Singapurze, o czym dowiedziały się oczywiście te media, które na tym spotkaniu były. Szerszy opis tego modelu znalazł się na stronie {LNK|http://asia.cnet.com/crave/2009/08/27/samsung-unveils-24x-optical-zoom-raw-shooter/;CNET Asia. Informacji na oficjalnych stronach koncernu ciągle nie ma.


Wiadomo, że nowy Samsung to superzoom o zakresie ogniskowych 26 - 624 milimetry (ekwiwalent). Optyka jest oczywiście firmowana logo Schneider-KREUZNACH. Za rejestrację zdjęć odpowiada 12,5-megapikselowa matryca. Producent udostępnił użytkownikom funkcję zapisu RAW-ów. Druga cecha, która spodoba się bardziej zaawansowanym użytkownikom to obecność manualnych trybów ustawiania ekspozycji. WB5000 potrafi też nagrywać filmy HD w rozdzielczości 720p, a na obudowie znalazł się nawet dedykowany do tego guzik. Na razie nie jest znana cena aparatu. Producent ujawni ją bliżej terminu wprowadzenia go do sprzedaży, co ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0