Samsung WB5000 - nieoficjalna premiera

Na spotkaniu prasowym w Singapurze koncern Samsung zaprezentował nowego superzooma - WB5000. Opis aparatu pojawił się na CNET Asia i to stamtąd czerpiemy informacje na jego temat - na oficjalnych stronach Samsunga ich nie ma.
Samsung (tradycyjnie) namieszał w sprawie premiery kolejnego aparatu. WB5000 został pokazany podczas spotkania prasowego w Singapurze, o czym dowiedziały się oczywiście te media, które na tym spotkaniu były. Szerszy opis tego modelu znalazł się na stronie {LNK|http://asia.cnet.com/crave/2009/08/27/samsung-unveils-24x-optical-zoom-raw-shooter/;CNET Asia. Informacji na oficjalnych stronach koncernu ciągle nie ma.


Wiadomo, że nowy Samsung to superzoom o zakresie ogniskowych 26 - 624 milimetry (ekwiwalent). Optyka jest oczywiście firmowana logo Schneider-KREUZNACH. Za rejestrację zdjęć odpowiada 12,5-megapikselowa matryca. Producent udostępnił użytkownikom funkcję zapisu RAW-ów. Druga cecha, która spodoba się bardziej zaawansowanym użytkownikom to obecność manualnych trybów ustawiania ekspozycji. WB5000 potrafi też nagrywać filmy HD w rozdzielczości 720p, a na obudowie znalazł się nawet dedykowany do tego guzik. Na razie nie jest znana cena aparatu. Producent ujawni ją bliżej terminu wprowadzenia go do sprzedaży, co ma nastąpić w czwartym kwartale tego roku.]
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0