Canon PowerShot SX200 IS - kieszonkowy superzoom

Canon nie zaprezentował dziś typowego (lustrzanko-podobnego) superzooma, jednak miłośnicy długich ogniskowych nie powinni być zawiedzeni. Canon PowerShot SX200 IS został wyposażony w szerokokątny obiektyw z 12-krotnym zoomem. Całość została zamknięta w niewielkiej obudowie.
Seria PowerShot SX charakteryzuje się połączeniem dużego zakresu ogniskowych z obudową o niewielkich rozmiarach. Jej najnowszy przedstawiciel jest tego najlepszym przykładem. Producent zastosował w modelu SX200 IS 12,1-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw z 12-krotnym zoomem. Warto zauważyć, że jest to konstrukcja szerokokątna. Zakres zaczyna się od ekwiwalentu 28 milimetrów, a kończy na 336 milimetrach. Konstrukcja optyczna obiektywu to 11 elementów ustawionych w 9 grup. Jedna soczewka jest asferyczna. W tej klasie sprzętu nie mogło zabraknąć stabilizacji mechanicznej, w tym przypadku jest to stabilizacja elementu optycznego. Obróbką obrazu zarządza procesor Digic 4.

Canon PowerShot SX200 IS

Na tylnej ściance znalazł się 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów. Można na nim wyświetlać nie tylko zdjęcia, ale też nakręcone filmy. Canon PowerShot SX200 IS potrafi zarejestrować sekwencje wideo w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (30 kl/s). Gdyby ekran LCD okazał się zbyt mały będzie można skorzystać z wbudowanego złącza HDMI.

Canon PowerShot SX200 IS

Amatorzy (być może nie tylko oni) ucieszą się z kilku "wspomagaczy": systemu wykrywania twarzy, rozpoznawania fotografowanej sceny, samowyzwalacz reagujący na rozpoznanie twarzy, funkcja I-Contrast i inne.

Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia aparatu do sprzedaży. Poniżej prezentujemy informację prasową:

Nowy PowerShot SX200 IS - aparat cyfrowy z super kompaktowym zoomem szerokokątnym

Amstelveen, Holandia, 18 lutego 2009:
Canon wzbogaca serię cyfrowych aparatów fotograficznych PowerShot o model PowerShot SX200 IS, wyposażony w Super Zoom, niesamowicie kompaktowy korpus i 12.1 megapiksela. PowerShot SX200 IS sprawdzi się jako idealny towarzysz podróży, dzięki szerokokątnemu (28mm) optycznemu zoomowi oraz mocy ultra-szybkiego przetwornika DIGIC 4 zapewniającego imponującą jakość obrazu. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w jakości High Definition (720p, 30 klatek/sek.), które można oglądać na telewizorach HD dzięki wbudowanemu w aparat złączu HDMI. Dodanie w pełni ręcznego trybu ustawiania wartości ekspozycji zwiększa kontrolę nad procesem fotografowania.

Stworzony z myślą o podróży
PowerShot SX200 IS posiada klasyczną kompaktową obudowę z aluminium w kolorach czarnym, niebieskim i czerwonym, w której mieści się bardzo dużo funkcji czyniąc aparat idealnym towarzyszem podróży. Szerokokątny (od 28mm) obiektyw z 12-krotnym zoomem świetnie radzi sobie zarówno z uchwyceniem krajobrazu jak i odległych obiektów. 4-stopniowy optyczny stabilizator obrazu firmy Canon zwalcza poruszenie obrazu spowodowane drganiami aparatu, nawet przy dużych wartościach ogniskowej lub w słabym świetle.

Mały rozmiarem, wielki jakością
Matryca o niesamowitej rozdzielczości 12.1 megapiksela pozwala na kadrowanie lub powiększanie bez utraty szczegółów obrazu. Przetwornik obrazu DIGIC 4 stosuje ulepszone algorytmy i dokładność kalkulacji, pozwalając aparatowi PowerShot SX200 IS na ultra-szybkie działanie oraz uchwycenie obrazów cechujących się bogactwem szczegółów, niskim zakresem szumów, imponującą przejrzystością i świetną reprodukcją barw.

Inteligentne funkcje dla maksymalnej kreatywności
Aby uzyskać świetne wyniki przy minimalnym wysiłku, PowerShot SX200 IS został wyposażony w tryb Smart Auto oraz ulepszony tryb Łatwy. Oba te tryby wykorzystują technologię rozpoznawania rodzaju fotografowanej sceny, szczegółowo ją analizują pod kątem jasności, kontrastu, odległości od obiektywu i tonacji barw, a następnie dobierają optymalne ustawienia. Użytkownicy ceniący sobie całkowitą kontrolę nad procesem tworzenia mają do dyspozycji w pełni ręczny tryb ustawiania wartości ekspozycji.

Przetwornik obrazu DIGIC 4 umożliwia precyzyjne działanie inteligentnych technologii firmy Canon. Ulepszona funkcja rozpoznawania ruchu i tryb nastawiania ostrości Servo AF przyczyniają się do zmniejszenia efektu zamazania obiektów w ruchu, podczas gdy funkcja i-Contrast rozjaśnia ciemne obszary bez wypalania jasnych. Technologia rozpoznawania twarzy umożliwia teraz wykrycie mrugania, aby uniknąć rozczarowania z ujęć portretowych wykonanych w niewłaściwym ułamku sekundy. Wyzwalacz dla twarzy ułatwia wykonywanie zdjęć grupowych lub autoportretów poprzez oczekiwanie, aż fotografujący znajdzie się w kadrze przez wyzwoleniem migawki.

Filmy w jakości High Definition
Dopełnieniem zdjęć mogą być sekwencje video w zdumiewającej jakości High Definition (720p). Zintegrowane z korpusem złącze HDMI pozwala na natychmiastowe odtworzenie filmów na dowolnym telewizorze HD.

Duży 3.0-calowy wyświetlacz oraz szeroki kąt widzenia umożliwia łatwe kadrowanie oraz szczegółowe przeglądanie zdjęć i filmów. Nowy interfejs użytkownika dostarcza porad i wskazówek - idealne narzędzie dla użytkowników pragnących poznać wpływ różnych ustawień na jakość zdjęć.
"Dzięki kombinacji szerokich możliwości obiektywu, wysokiej rozdzielczości i video w jakości High Definition, aparat PowerShot SX200 IS pozwoli ci zarejestrować przygody w bezwzględnym detalu", powiedział Mogens Jensen, szef europejskiego oddziału Canon Consumer Imaging.

- Kompaktowy obiektyw z szerokokątnym (28mm) 12-krotnym zoomem optycznym
- Obiektyw z 4-stopniowym optycznym stabilizatorem obrazu
- Matryca z 12.1 megapiksela
- Przetwornik obrazu DIGIC 4 umożliwia ultra-szybkie czasy reakcji, znakomitą jakość obrazu i zastosowanie inteligentnych technologii
- Tryb Smart Auto i technologia rozpoznawania scen
- Stabilizator obrazu, technologia rozpoznawania ruchu i Servo AF nie dopuszczają do powstawania poruszeń
- Funkcja rozpoznawania twarzy AF/AE/FE/WB, funkcja wyboru i śledzenia twarzy, samowyzwalacz oraz automatyczna korekcja efektu czerwonych oczu to prostsze fotografowanie ludzi
- 3.0-calowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości
- Nagrywanie filmów w jakości High Definition (720p) z HDMI
- Tryby wykonywania zdjęć wzbogacone o tryb ręczny i tryb Łatwy
- Nowy, prosty w obsłudze interfejs użytkownika zawierający wskazówki i porady
- Klasyczne obudowa aluminiowa dostępna w kolorach czarnym, niebieskim i czerwonym

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!