Canon PowerShot A480 - prosto i tanio

0
Michal Grzegorczyk
15 Styczeń 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Canon zaprezentował nowy aparat kompaktowy, następcę modelu A470. Nowy PowerShot A480 jest mniejszy, ma 10-megapikselowy sensor, obiektyw o 3,3-krotnym zoomie i 2,5-calowym ekranie.

Canon PowerShot A480 to prosta i stosunkowo tania konstrukcja przeznaczona dla początkujących amatorów fotografii. Został wyposażony w 10-megapikselowy sensor typu CCD i w obiektyw o 3,3-krotnym zoomie i zakresie odpowiadającym małoobrazkowemu 37 - 122 milimetrów. Dla porządku informujemy, że jego konstrukcja optyczna to 7 elementów w 6 grupach, a jeden element jest asferyczny. Obróbką zdjęć zajmuje się sprawdzony procesor Digic III.


O przeznaczeniu aparatu (mocno amatorskim) świadczy ekran LCD. 2,5-cala to wynik standardowy, ale rozdzielczość 115 000 punktów to zdecydowanie za mało, nawet jak na kompakt z najniższej półki. PowerShot A480 został wyposażony w rozpoznawanie twarzy. Tradycyjnie dla tej klasy aparatu, zasilanie stanowią dwie baterie AA.


Canon PowerShot A480 będzie dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, czerwonym lub niebieskim. Ma kosztować niecałe 500 złotych. Poniżej publikujemy informację prasową:

Radość użytkowania, kieszonkowe wymiary, pełna intuicyjność - nowe aparaty Canon PowerShot A480

Amstelveen, Holandia, 15 stycznia 2009:
Canon zamienia popularny PowerShot A470 nowym extra-kompaktowym, przystępnym cenowo modelem PowerShot A480 z 10.0 MP. PowerShot A480 został stworzony dla jeszcze bardziej intuicyjnej obsługi, jest mniejszy o 25% od poprzednika, posiada nową budowę i nowy wygląd - do wyboru obudowa w kolorach srebrnym, czerwonym, niebieskim lub czarnym1. 3.3-krotny zoom optyczny umożliwia swobodny wybór kadru. Przetwornik Canon DIGIC III daje wysoką jakość obrazu, znakomitą reprodukcję barw, technologię rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology) oraz technologię detekcji ruchu (Motion Detection Technology).

Zaprojektowany dla łatwości obsługi
Każda cecha PowerShot A480 została zaprojektowana mając jedno na uwadze: łatwość obsługi. Dzięki nowemu, uproszczonemu rozłożeniu przycisków - dedykowanych dla zooma, programu, trybu odtwarzania, oraz ulepszonemu interfejsowi użytkownika - nowy model jat tak samo łatwy w obsłudze jak w przenoszeniu. Kompaktowe wymiary czynią PowerShot A480 idealnym aparatem, który można zabrać wszędzie i którym można wykonać zdjęcia spontanicznie.

Bogactwo megapikseli i wszechstronny zoom
PowerShot A480 z matrycą wielkości 10.0 MP uchwyci każdą scenę z ostrymi szczegółami, a zdjęcie jest gotowe do druku nawet w formacie A3+. Możliwości dopełnia 3.3-krotny zoom optyczny pozwalający na swobodny wybór idealnego kadru.

Canon know-how - łatwość wykonania wspaniałych zdjęć
Sercem modelu PowerShot A480 jest przetwornik obrazu Canon DIGIC III. Zapewnia on wyjątkową jakość obrazu dzięki ultra-niskiemu poziomowi szumów i wyróżniającą się reprodukcją barw. Ponadto odpowiada za natychmiastowy czas reakcji oraz technologię rozpoznawania twarzy (Face Detection Technology).

Zaprojektowana w celu ułatwienia fotografowania postaci technologia rozpoznawania twarzy, rozpoznaje do dziewięciu twarzy w kadrze oraz reguluje ostrość, ustawienia: ekspozycję, lampę błyskową i balans bieli - dla uzyskania optymalnego odwzorowania naturalnego tonu skóry.

Aby wykonać ostre zdjęcia, technologia detekcji ruchu (Motion Detection Technology) zdobywa informacje o zmianach w scenie w celu zidentyfikowania ruchu obiektu i wstrząsów aparatem. ISO jest optymalizowane dla zminimalizowania smużeń i uzyskania maksymalnej jakości obrazu. Jest to wygodne podczas fotografowania scen z udziałem dzieci, zwierząt czy zawodów sportowych.

Gotowy na każdą okazję
Piętnaście programów tematycznych pozwala użytkownikowi uzyskać natychmiastowo poprawne ustawienie ekspozycji podczas fotografowania popularnych scen. Wśród opcji jest dedykowany program "dzieci i zwierzaki", "zachód słońca" oraz tryby fotografowania we wnętrzach. Podobnie prosto można nagrać krótkie video z szybkością 30 klatek na sekundę, gotowe do załadowania w Internecie lub pokazania przyjaciołom na wyświetlaczowi o przekątnej 2.5 cala. Dodatkowo użytkownicy mogą cieszyć się wygodnym i łatwo dostępnym źródłem zasilania -- PowerShot A480 jest zasilany bateriami AA.

"Czy masz 7 czy 70 lat aparat PowerShot A480 daje ci sposobność odkrycia radości z fotografowania za przystępną cenę", powiedział Mogens Jensen, szef europejskiej oddziału Canon Consumer Imaging. "Ten aparat fotograficzny dostarcza bezkonkurencyjną jakość obrazu najszerszej jak do tej pory liczbie użytkowników".

Przegląd najważniejszych cech:
- Kompaktowy, lekki aparat z 10.0 MP w czterech kolorach obudowy (srebrny, czerwony, niebieski lub czarny)*
- 3.3-krotny zoom optyczny
- Łatwość obsługi: klarowne rozłożenie przycisków, intuicyjny interfejs użytkownika
- Wyświetlacz LCD 2.5" z narzędziem Image Inspection sprawdzającym ustawienie ostrości
- Narzędzie do sprawdzania ostrości
- Fotografowanie ludzi prostsze dzięki technologii rozpoznawania twarzy AF/AE/FE/WB oraz korekcji efektu czerwonych oczu zarówno podczas fotografowania jak i przeglądania ujęć
- Przetwornik obrazu DIGIC III pozwala na zastosowanie inteligentnych technologii i dostarcza obrazy wysokiej jakości
- Eliminacja smużenia dzięki technologii Motion Detection
- Video VGA 30fps w trybie LP (Long Play)
- 15 programów tematycznych
- Funkcja bezpiecznego naświetlania błyskiem (Safety FE) pozwala uniknąć prześwietlenia obiektów fotografowanych podczas użycia lampy błyskowej
- Zasilanie bateriami AA

*Niektóre kolory mogą być niedostępne w niektórych regionach

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły