Zestaw E-420 Komachi - klasyka w stylu retro

0
Michał Sułkiewicz
22 Wrzesień 2008
Artykuł na: 9-16 minut
Kolejną dzisiejszą nowością od Olympusa jest informacja o wprowadzeniu na rynek limitowanego zestawu z modelem E-420. Nazwany od imienia japońskiej poetki kit skierowany jest dla osób tęskniących za klasycznymi, manualnymi lustrzankami OM.

W momencie prezentacji Olympus E-420 swoim kompaktowym rozmiarem przypomniał czasy klasycznych modeli OM Olympusa. Również sam producent nie unikał takiego skojarzenia i zaoferował wraz z modelem możłiwość dokupienia niezwykle płaskiego obiektywu Zuiko Digital 25mm f/2.8 oferujący po przeliczeniu klasyczną ogniskową 50 mm oraz stylowego, skórzanego pokrowca. Teraz w limitowanym zestawie E-420 Komachi otrzymujemy cały komplet i dodatkowe akcesoria.

najważniejsze elementy zestawu Olympus E-420 Komachi

W całości zestaw Komachi składa się z:

  • korpus aparatu E-420
  • obiektyw ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 typu pancake
  • ręcznie wykonany skórzany pokrowiec z paskiem
  • 1GB karta pamięci CompactFlash card
  • tkanina do czyszczenia obiektywu
  • zabezpieczenie ekranu LCD

W redakcji fotopolis.pl zawsze wspieramy produkty, które odwołują się do tradycyjnej fotografii. Zestaw Komachi z pewnością kontynuuje tradycję klasycznych Olympusów OM - już w dobie fotografii cyfrowej. Niestety podobnie jak w przypadku innego zaprezentowanego dzisiaj zestawu E-520 Evolution producent nie podał ceny. Wiadomo tylko, że zestaw będzie dostępny od października 2008. Przypomnijmy, że osiągi Olympusa E-420 sprawdzaliśmy w teście redakcyjnym: Olympus E-420 - test. Z kolei obiektyw opisywaliśmy w tekście Zuiko Digital 25mm f/2.8 - Olympus serwuje naleśnika. Więcej informacji o zestawie Komachi prezentujemy w cytowanej poniżej informacji prasowej producenta:

Piękno, elegancja i wysoka jakość działania w kompaktowym zestawie

Limitowana edycja zestawu E-420 Komachi

Kolonia, 22 września 2008 – Nazwany imieniem znanej japońskiej poetki epoki Heian Ono no Komachi, zestaw ten łączy lekkość formy z jakością zapisu. W E-420 Komachi Olympus połączył korpus aparatu E-420 z obiektywem typu pancake ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8. Zalety w postaci niewielkich wymiarów i wagi, tak charakterystyczne dla systemu Cztery Trzecie znalazły tu swój najpełniejszy wyraz. Korpus aparatu wraz z obiektywem ma łącznie zaledwie 76.5mm grubości – czyli jest to najbardziej kompaktowa cyfrowa lustrzanka na świecie, która razem z dołączoną optyką waży tylko 475g. Ów wysokiej jakości zminiaturyzowany układ optyczny sprawia, że aparat możemy zabierać ze sobą wszędzie, by zawsze uzyskiwać olśniewające rezultaty wykorzystujące pełnię możliwości cyfrowej lustrzanki. Znajdujący się w komplecie ręcznie wykonany futerał aparatu oraz pasek, utrzymane są w stylu retro, dopełniają wspaniałego wyglądu całości. Zestaw Komachi dostępny jest w limitowanej ilości i zawiera ponadto 1GB kartę CompactFlash, osłonkę zabezpieczającą ekran LCD oraz tkaninę do czyszczenia obiektywu. Lustrzanka w tej edycji ma trafić do sprzedaży w październiku 2008.

Zestaw Komachi perfekcyjnie wykorzystuje zalety standard Cztery Trzecie. Fotografujący otrzymują jakość cyfrowej lustrzanki w niespotykanej dotąd kompaktowej i lekkie formie. W komplecie połączono oferujący duży potencjał korpus aparatu E-420 ze smukłym obiektywem pancake ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 tworząc w ten sposób zestaw cyfrowej lustrzanki zapewniający doskonałą mobilność. Ponadto, ręcznie wykonany skórzany pokrowiec z paskiem utrzymany w klasycznej brązowej kolorystyce sprawia, że aparat zawsze jest gotowy, by zabrać go ze sobą. Ergonomiczna cyfrowa lustrzanka E-420, która w swym kompaktowym korpusie mieści 10 megapikseli, może też poszczycić się w pełni manualną kontrolą parametrów, czyniąc zadość różnorodnym twórczym impulsom składającym do sięgnięcia po aparat. Jednocześnie użytkownik ma zapewnioną wyjątkową wygodę obsługi dysponując 28 różnymi trybami fotografowania, a wśród nich opcją pełnej automatyki. Dzięki zintegrowaniu unikalnego dla Olympus Ultradźwiękowego filtra, zagwarantowana jest właściwa ochrona przed kurzem oraz zapewniony perfekcyjny obraz zdjęć. Jednocześnie, funkcja Live View pozwala użytkownikom na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym na jasnym 2.7”/6.9cm ekranie HyperCrystal II LCD.

Obiektyw ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 typu pancake, o całkowitej długości zaledwie 23.5mm waży jedynie 95g, i jest prawdziwą perełką zminiaturyzowanej optyki oferującą doskonałą jakość. Zapewnia on jakość cyfrowej lustrzanki w najbardziej filigranowym pakiecie. Ten pozwalający na naprawdę dużą mobilność obiektyw jest doskonały do codziennego użytku zapewniając kąt widzenia odpowiadający optyce 50mm (w aparatach małoobrazkowych ) – co jest najbardziej zbliżone do kąta widzenia ludzkiego oka. Dodatkowo dzięki zgodności ze standardem Cztery Trzecie obiektyw ten jest niezwykle wszechstronny – i w pełni kompatybilny nie tylko z całą gamą lustrzanek Olympus E-System, ale z korpusami wszystkich aparatów Cztery Trzecie.

Ultra-kompaktowy i lekki zestaw Komachi to doskonały towarzysz dla fotografujących cyfrową lustrzanką w trasie i w plenerze. Poza aparatem znajdzie się w nim modny skórzany futerał z paskiem ułatwiający noszenie aparatu. Ponadto użytkownicy otrzymają 1GB kartę CompactFlash, by nie zabrakło miejsca do zapisu danych zdjęciowych. Natomiast, dla ochrony obiektywu w komplecie znajdzie się specjalna tkanina do czyszczenia optyki.

Dostępny jedynie w limitowanej edycji zestaw Komachi będzie dostępny począwszy od października 2008.

Zawartość zestawu Komachi:

Korpus aparatu E-420
Obiektyw ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 typu pancake
Ręcznie wykonany skórzany pokrowiec z paskiem
1GB karta pamięci CompactFlash card
Tkanina do czyszczenia obiektywu
Zabezpieczenie ekranu LCD

Cyfrowa lustrzanka Olympus E-420 – podstawowe cechy:

Wyjątkowo prosta obsługa – można efektywnie korzystać z aparatu od razu po wyjęciu z pudełka
Jedna z najmniejszych i najlżejszych na świecie cyfrowych lustrzanek zapewniająca użytkownikom doskonałą mobilność
10 Megapikselowy sensor Live MOS
Live View, by wygodniej komponowało się ujęcia
Podgląd Perfekcyjnego Ujęcia w celu lepszego przedstawienia zmienianych parametrów pracy aparatu bezpośrednio na ekranie LCD w trybie Live View
Udoskonalony Live View z AF opartym na detekcji kontrastu, Detekcja Twarzy, Technologia kompensacji cienia oraz system AF działający w oparciu o detekcję różnic fazowych *
Procesor obrazu TruePic III
Oferujący wysoki kontrast 2.7”/6.9cm ekran HyperCrystal II LCD zapewnia kąt dobrego widzenia obrazu do 176°
Oryginalny filtr ultradźwiękowy zabezpieczający przed kurzem
28 automatyczny, półautomatycznych i manualnych trybów fotografowania (w tym 5 trybów ekspozycji, 5 trybów kreatywnych oraz 18 programów tematycznych)
Wbudowana podnoszona lampa błyskowa (Liczba przewodnia 10)
Bezprzewodowe sterowanie błyskiem dla nawet 3 grup lamp błyskowych
3.5 kadru na sekundę do ośmiu zdjęć w buforze RAW
Jedno-dotykowe ustawianie balansu bieli
Funkcja blokady AE/AF
ISO 100 do 1600
Funkcja podglądu głębi ostrości
49-segmentowy cyfrowy pomiar ekspozycji ESP
Funkcja Bracketing (dla Ekspozycji, Balansu Bieli, Ostrości)
Ekran informacyjny w układzie dla początkujących oraz dla zaawansowanych użytkowników
Szczegółowy ekran informacyjny wraz z histogramem
Oparty na standardzie Cztery Trzecie
Podwójne gniazdo dla kart pamięci (dla kart xD-Picture Card oraz CompactFlash)

Obiektyw ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 – podstawowe właściwości:

Ultra-kompaktowy obiektyw typu pancake
Stała długość ogniskowej wynosząca 25mm (ekwiwalent ogniskowej 50mm w aparacie małoobrazkowym)
Jasny maksymalny otwór przysłony 1:2.8
Zaledwie 23.5mm długości i waga 95g
Minimalna odległość ogniskowania to jedynie 20cm
Dostarczany wraz z aluminiową dokręcaną zakrywką obiektywu


Pełna sprawność AF opartego na detekcji kontrastu dostępna jest wraz z nowymi obiektywami Olympus w tym obiektywami ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6, ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4.0-5.6 oraz nowym płaskim obiektywem ZUIKO DIGITAL 25mm 1:2.8 typu “pancake”. Bezpłatną aktualizację firmware’u można pobrać ze stron internetowych Olympus, aby funkcja, o której mowa była dostępna również dla wcześniej zakupionych obiektywów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich
Od dzisiaj aparatów Fujifilm możesz używać do konferencji online. Niestety nie wszystkich
Idąc śladem Canona, Fujifilm udostępnia specjalne oprogramowanie, które pozwoli zamienić aparaty producenta w kamery internetowe i używać ich do wideokonferencji,...
12
2
Sony FDR-AX43 - handycam wiecznie żywy
Sony FDR-AX43 - handycam wiecznie żywy
Jeśli myśleliście, że w dobie filmujących aparatów handycamy odeszły do lamusa, Sony ma dla was propozycję, które może zmienić wasze zdanie. Model FDR-AX43 to...
0
0
Sony ZV-1 - pierwszy aparat kompaktowy stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Do tego dobrze wyceniony
Sony ZV-1 - pierwszy aparat kompaktowy stworzony specjalnie z myślą o vlogerach. Do tego dobrze...
Vlogowanie wydaje się proste, dopóki nie okaże się ile sprzętu potrzeba, by stworzyć dobrej jakości materiał. Sony chce uporać się z tym problemem prezentując...
10
12
Powiązane artykuły