Olympus mju 1020 - limitowana edycja z grafikami Apostolescu

Cyfrowe kompakty były od zawsze srebrne albo czarne. Ostatnio producenci dostrzegli potrzebę poszerzenia gamy barw - coraz więcej aparatów jest oferowanych w kilku wersjach kolorystycznych. Olympus poszedł krok dalej i przygotował limitowaną edycję modelu mju 1020 pokrytego grafikami Matei Apostolescu. Do sprzedaży trafi jedynie 5000 sztuk.
Olympus mju 1020 to nowy kompakt z najelegantszej serii aparatów Olympusa. Został {LNK| https://www.fotopolis.pl/index.php?n=6816;zapowiedziany tuż przed niedawnymi targami PMA. Przypominamy, że producent wyposażył go w 10,1-megapikselową matrycę i obiektyw dający ekwiwalent ogniskowych 37-260 milimetrów (7-krotny zoom). Z tyłu aparatu znajduje się 2,7-calowy ekran LCD wykonany w technologii HyperCrystal II. Mju 1020 ma również mechaniczną stabilizację obrazu. Fotografowanie ułatwiają 23 tryby tematyczne, technologie wykrywania twarzy i BrightCapture oraz funkcja panoramy.

mju 1020 z grafikami Matei Apostolescu

W przypadku edycji limitowanej parametry techniczne mają mniejsze znaczenie, a zaczyna się liczyć styl i wyjątkowość. Olympus przygotował pięć tysięcy białych mju 1020, które następnie zostały pokryte grafikami opracowanymi przez rumuńskiego grafika Matei Apostolescu. "(...) byłem naprawdę zafascynowany ideą stworzenia projektu, w którym "płótno" byłoby zarazem instrumentem, jaki sam może tworzyć sztukę" - mówi artysta.]

Poniżej prezentujemy informację prasową przesłaną przez Olympus Polska:

Jedyny w swoim rodzaju mju: Limitowana edycja mju 1020 z motywami graficznymi autorstwa Matei Apostolescu

Warszawa, 22 lutego 2008 - Zaprezentuj swoje prawdziwe barwy poprzez jeden z limitowanej liczącej tylko 5,000 edycji białego modelu mju 1020: każdy z aparatów wyróżnia się jedną z trzech unikalnych wersji wzorniczych zaprojektowanych przez znanego na świecie artystę Matei Apostolescu, dzięki czemu możesz zdobyć prawdziwie ekskluzywny aparat fotograficzny.


Wyraź siebie poprzez biały model mju 1020 wzbogacony o jedną z trzech ekscytujących wersji wzorniczych stworzony przez Matei Apostolescu. Wybierz ulubiony wizerunek (skórkę) i obdarz swój mju unikalnym wyglądem, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Zaś obiektyw z 7-krotnym zoomem optycznym oraz 10.1 megapikselowy sensor tego aparatu sprawią, że czarujący będzie nie tylko sam wygląd .

Urodzony w Bukareszcie w 1983, Matei Apostolescu przejawiał zdolności i zamiłowanie do rysunku już od najmłodszych lat. Pomimo pięcioletniej przerwy na studiowanie muzyki klasycznej młody rumuński artysta powrócił w swoich pracach do sztuki wizualnej rozwijając swój kunszt zarówno w tradycyjnym rysunku, jak również przy tworzeniu graffiti i projektowaniu materiałów dla Internetu. Lecz dopiero, gdy przyjaciel pokazał mu książkę z cyfrowymi ilustracjami Matei odkrył swoje powołanie. Dzisiaj, przemyślane i zawiłe prace artysty są w stanie za pomocą jednego wizerunku wyrazić chaos i porządek, przedstawić wzburzoną energię i łagodność - co wyjaśniałoby, szeroki dźwięk prac i dużą popularność tego freestylowego artysty. "Możliwość zaprojektowania zewnętrznej szaty graficznej aparatu była dla mnie interesującą propozycją. W przypadku fotografii, która sama w sobie jest interesującą formą sztuki i najistotniejszym przejawem sztuki tworzonej cyfrowo, byłem naprawdę zafascynowany ideą stworzenia projektu, w którym "płótno" byłoby zarazem instrumentem, jaki sam może tworzyć sztukę", wyjaśnia Apostolescu. Więcej informacji o działającym w Bukareszcie artyście można znaleźć na jego stronie internetowej: www.013a.com.

Ni przegap okazji do zdobycia limitowanej edycji białego modelu mju 1020 oferowanego w trzech ekscytującymi ekscytujących kreacjach będących dziełem Matei Apostolescu. Aparat będzie dostępny w sklepach począwszy od kwietnia 2008.Aparat Olympus mju 1020 - podstawowe cechy:
Obiektyw z 7-krotnym zoomem optycznym (37-260mm) dla fascynujących zbliżeń
- 10.1 megapiksela dla wydruków w formacie plakatowym
- 6.9cm/2.7"ekran HyperCrystal II LCD z wyjątkowo jasnym obrazem nawet przy silnym świetle słonecznym
- 23 programy tematyczne dla doskonałych rezultatów w różnorodnych sytuacjach
- Smukły, metalowy korpus
- Możliwe podwodne fotografowanie do głębokości 40m dzięki opcjonalnej obudowie do fotografii podwodnej PT-042
- Unika poruszonych zdjęć, dzięki podwójnej stabilizacji obrazu
- Technologia detekcji twarzy dla doskonale ostrych i optymalnie naświetlonych twarzy na zdjęciach oraz poprawnej ekspozycji pozostałych partii obrazu
- Lepsze fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych dzięki technologii BrightCapture
- Nowa zintegrowana w aparacie funkcja panoramy
- Ożywi twoje wspomnienia rejestrując sekwencje filmowe z dźwiękiem (do rozdzielczości VGA przy 30 klatkach na sekundę)
- Procesor obrazu TruePic III zapewniający szybszą obsługę zdjęć oraz wyższą jakość obrazu
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A9 i FE 400 mm f/2.8 GM OSS - jak radzą sobie w wymagającej fotografii sportowej?
21 Sty 2019
Topowy korpus systemu E pretenduje do miana najlepszego reporterskiego aparatu na rynku. Wraz z niezbędnym w fotografii sportowej obiektywem 400 mm f/2.8 tworzy obecnie najlżejszy tego typu pełnoklatkowy zestaw na rynku. Zobaczcie, jak poradził sobie w wymagających warunkach.
2
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1