Olympus mju 840, mju 1010, mju 1020 - elegancka trójka

0

Autor: Michal Grzegorczyk

22 Styczeń 2008
Artykuł na: 9-16 minut
Olympus odświeżył linię eleganckich i nieźle wyposażonych kompaktów. Nowe modele to mju 840, mju 1010 i mju 1020. Różnią się wielkością matrycy i krotnością zoomu, ale wszystkie wyglądają tak samo dobrze.
Olympus Mju 840

Kompakty Mju od czasów analogowych cieszą się znakomitą opinią. Dziś japoński producent odświeża najelegantszą część cyfrowej rodziny Mju. Olympus mju 840, mju 1010 i mju 1020 mają kilka wspólnych cech. Wszystkie zostały zamknięte w eleganckich, płaskich i metalowych obudowach. Cała trójka została również wyposażona w stabilizację matrycy, rozpoznawanie twarzy i funkcję łączenia zdjęć w panoramę bezpośrednio w aparacie. Efekty naszych działań można oglądać na 2,7-calowym ekranie LCD HyperCrystal.

Olympus Mju 1010

Olympus mju 840 dostał stosunkowo najsłabsze wyposażenie. Obraz rejestruje matryca o rozdzielczości 8 megapikseli. Zakres ogniskowych prezentuje się dobrze - 36-180 milimetrów. Do "bardzo dobrze" brakuje szerokiego kąta. Ten model będzie dostępny w czterech kolorach: srebrnym, czarnym, niebieskim oraz różowym.

Olympus Mju 1020

Modele mju 1010 i mju 1020 są do siebie bardzo podobne. Wyposażono je w taką samą 10,1-megapikselową matrycę i obiektyw o ekwiwalencie ogniskowych 37 - 260 milimetrów. Do obydwu można opcjonalnie dokupić obudowę do fotografii podwodnej PT-042. Co je zatem różni? Niewiele. HyperCrystal LCD w mju1020 został oznaczony numerem II. Ponadto ten model dostępny jest w kolorze czarnym bądź srebrnym, mju 1010 można kupić również w wersji granatowej. Więcej zmian nie zauważyliśmy.

Aparaty trafią do sprzedaży w lutym. Na razie nie znamy ich cen. Poniżej prezentujemy informację prasową:

Aparaty Olympus mju 840, mju 1010 oraz mju 1020: Przeniosą Cię bliżej

Warszawa, 22 stycznia 2008 -
{ITL|Bieżący sezon powita trzy pełne możliwości i jednocześnie eleganckie modele z wielokrotnie nagradzanej serii Olympus mju. Doskonale wpisujące się w potrzeby dzisiejszych konsumentów rozglądających się za modnymi i wyrafinowanymi rozwiązaniami, aparaty mju 840, mju 1010 oraz mju 1020 mogą poszczycić się obiektywami z 5- bądź 7-krotnym zoomem optycznym umieszczonym w eleganckim korpusie aparatu o znikomej wręcz grubości. Zintegrowana Podwójna stabilizacja obrazu zabezpiecza przed nieostrością obrazu wynikającą z poruszenia aparatem, natomiast wyjątkowo duży 2.7"/6.9cm ekran HyperCrystal LCD zapewnia wspaniały podgląd kadrowanego ujęcia oraz pozwala wygodnie przeglądać zarejestrowane już zdjęcia. Natomiast dzięki całej gamie zawansowanych narzędzi obrazowania takich jak Technologia detekcji twarzy, te 8.0 i 10.1 Megapikselowe modele dają początek całkiem nowej generacji stylowych i kompaktowych aparatów. Modele Olympus mju 840, mju 1010 oraz mju 1020 dostępne będą począwszy od lutego 2008.

Te czarujące nowe modele jednoczą pierwszorzędne wzornictwo z innowacyjnymi zaawansowanymi technologiami tworząc idealne połączenie jakości działania i frapującej stylistyki. Wyraziste wersje kolorystyczne oraz smukłe metalowe korpusy uzupełnia wprowadzony przez Olympus zaawansowany procesor obrazu TruePic III , który odpowiada za wyjątkową jakości obrazu oraz wysoką prędkość przetwarzania zdjęć. Natomiast, Podwójna stabilizacja obrazu zapewnia dwojaką ochronę przed rozmyciem obrazu wynikającym z poruszenia aparatem - jest to szczególnie pomocne, przy korzystaniu dużego stopnia powiększenia, jaki udostępniają te aparaty. Dodatkowo, wprowadzono inteligentne rozwiązanie w postaci Technologii Detekcji Twarzy. Zapewnia ona nieskazitelne przedstawienie osób na zdjęciach poprzez automatyczne określenie optymalnej ekspozycji i ostrości dla fotografowanych postaci. W celu udoskonalenia rezultatów uzyskiwanych w słabych warunkach oświetleniowych zastosowana została również technologia BrightCapture. Ponadto, wyjątkowo duży 2.7"/6.9cm ekran HyperCrystal LCD ułatwia podgląd ujęć oraz przeglądanie razem z przyjaciółmi wykonanych już zdjęć - nawet przy silnym świetle słonecznym.

Mju 840

Dysponujący 8.0 Megapikselami model µ 840 wyposażono w pełen możliwości obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (ekwiwalent ogniskowych 36-180mm), który pozwala zbliżyć się do fotografowanego obiektu bez potrzeby podchodzenia choćby o krok. Dla ekstremalnych zbliżeń przygotowana została funkcja Super Makro, dzięki której można fotografować z odległości zaledwie 3 cm i uzyskiwać wysokiej rozdzielczości obrazy ujawniające bogactwo faktury fotografowanych detali. W przypadku stosowania do zapisu zdjęć kart Olympus xD-Picture Card, model ten udostępnia także nowy tryb Panoram, który sprawi, że wspomnienia rozległych krajobrazów powrócą na zdjęciach w całej wspaniałości. Należy też wspomnieć, że ciekawy metalowy korpus wszechstronnego aparatu Mju 840 będzie dostępny w czterech stylowych wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej, niebieskiej oraz różowej.

Mju 1010

Solidny mju 1010 posiada 10.1 Megapiksela oraz obiektyw z 7-krotnym zoomem optycznym (ekwiwalent ogniskowych 37-260mm) pozwalający na ekscytujące zbliżenia z zachowaniem pełni szczegółów: pozostawiając możliwość późniejszego powiększenia fragmentu i wykadrowania go na komputerze, gdyż bogactwo danych obrazu pozwala na edycję bez utraty jakości obrazu. Model ten dostarczany jest z wyjątkowo lekką i bardzo cienką baterią wielokrotnego ładowania LI-50B, która charakteryzuje się o 25% wyższa wydajnością - możesz więc skoncentrować się na wykonywaniu wspaniałych zdjęć bez potrzeby przerywania fotografowania w celu naładowania baterii. Co więcej, poprzez mju 1010 możesz też wyrazić swoją osobowość, bowiem ten smukły stylowy model o metalowym korpusie dostępny jest w trzech ekscytujących wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej i granatowej.

Mju 1020

Fotografujący, którzy oczekują dużych możliwości zoomu z radością powitają fenomenalny obiektyw z 7-krotnym zoomem optycznym (ekwiwalent ogniskowych 37-260mm) aparatu mju 1020. Dostępny w srebrnej i czarnej tonacji, ten model o smukłym korpusie posiada 10.1 Megapikselowy sensor obrazu, który zadba, by na zdjęciu nie zabrakło żadnego detalu. Co więcej, mju 1020 posiada baterię wielokrotnego ładowania LI-50B o zwiększonej wydajności - dzięki czemu fotografowanie może teraz trwać nawet o 25% dłużej bez konieczności ładowania ogniwa!

Prosta obsługa

Modele mju 840, mju 1010 oraz mju 1020 posiadają cały szereg wspólnych cech i funkcji ułatwiających intuicyjną obsługę aparatu. Wspomnijmy tu choćby podświetlane przyciski, zapewniające czytelność elementów sterujących podczas fotografowania nocą i w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo, 38 dostępnych w aparacie wersji językowych interfejsu obsługi sprawia, ze każdy Europejczyk może komunikować się z tymi modelami w swoim ojczystym języku. Wprowadzenie w konstrukcji aparatu wewnętrznej pamięci oraz gniazda dla kart xD-Picture Card oznacza, że zawsze można rozszerzyć miejsce potrzebne do zapisu kolejnych zdjęć. W komplecie z aparatem użytkownik znajdzie również oprogramowanie Olympus Master ułatwiające edycję zdjęć oraz ich archiwizację

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zaawansowany kompakt Zeissa miał okazać się rewolucją. Czy jednak w 2020 roku aparat z Lightroomem na pokładzie może jeszcze kogoś zachwycić? A zwłaszcza w takiej...
5
1
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)