DJI Mavic 3 Pro i Mavic 3 Pro Cine - dodatkowy obiektyw, stara cena

Autor: Maciej Luśtyk

25 Kwiecień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

DJI zaprezentowało najnowszego drona z rodziny Mavic. Główną nowością modelu Pro jest dodatkowy obiektyw średniego zasięgu, który wypełnia lukę pomiędzy modułem szerokokątny i teleobiektywem standardowego modelu Mavic.

Półtora roku po premierze modeli Mavic 3 na sklepowych półkach ląduje wersja Mavic 3 Pro i Mavic 3 Pro Cine, która oddaje w ręce użytkowników jeszcze więcej możliwości, choć przede wszystkim jest raczej próbą utrzymania serii Mavic w konkretnym pułapie cenowym.

Tych, którzy liczyli, że w związku z nową premiera nabędą taniej oryginalnego Mavica 3 musimy rozczarować. Modele Pro zastępują bowiem w ofercie podstawowe warianty Mavic 3 i Mavic 3 Cine, utrzymując ich początkową cenę. Szukając czegoś tańszego zostaje nam więc jedynie okrojony Mavic 3 Classic.

Modele Mavic 3 Pro wprowadzają nowy 48-megapikselowy aparat o ogniskowej 70 mm

Na taką, a nie inną strategię cenową producenta można narzekać, ale patrząc na samo urządzenie można powiedzieć, że DJI robi nam prezent. Oto bowiem w tej samej cenie, co wcześniej (a w przypadku modelu Cine nawet niższej) otrzymujemy dodatkową kamerę 48-megapikselową kamerę z obiektywem o ekwiwalencie 70 mm i świetle f/2.8, która będzie świetnym akompaniamentem dla znanych nam już z podstawowych wersji modułów 24 mm f/2.8-f/11 i 166 mm f/3.4 (w standardowej wersji Mavic 3 mieliśmy obiektyw 162 mm f/4.4, także i ta kwestia uległa poprawie).

W dodatku jest to moduł wykorzystujący matryce 1/1.3”, co oznacza, że powinien nam dostarczyć lepszej jakości nagrań (zwłaszcza w słabym świetle) niż najdłuższy obiektyw oferowany przez drona. Jeżeli chodzi o same możliwości nagrywania, nowy aparat pozwoli na rejestrację w maksymalnej jakości 4K 60 kl.s, czyli tak samo jak moduł tele. I to by było w zasadzie na tyle.

Poza tym, to ten sam dron co wcześniej

Ogólne możliwości drona, w tym głównego aparatu z matryca 4/3 pozostają praktycznie bez zmian - maksymalnie zarejestrujemy nią materiały 5.1K z prędkością 50 kl./s lub DCI 4K z prędkością 120 kl./s, a dron będzie unosił się w powietrzu maksymalnie przez 43 minuty i oferuje 8-kierunkowy system wykrywania przeszkód. Nowe drony oferują też dokładnie ten sam zestaw funkcji, co poprzednicy.

W przypadku wersji Cine, tak samo jak wcześniej, w każdym z trybów otrzymujemy opcję rejestracji w standardzie ProRes HQ 422, 1 TB wbudowanej pamięci oraz bardziej zaawansowany kontroler RC Pro.

Cena i dostępność

Modele Mavic 3 Pro debiutuje w cenie 2139 euro (około 9 800 zł). Cena modelu Mavic 3 Pro Cine startuje z kolei z poziomu 4689 euro (około 21500 zł), czyli ok. 200 euro niższego niż poprzednik.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
9
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)