Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do sieci wyciekła zapowiedź nowego drona DJI, który dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń o wysokiej jakości dronie, oferowanym w przystępnym pułapie cenowym.

DJI Mavic Air to zdecydowanie najbardziej uniwersalna pozycja na konsumenckim rynku dronów. Z jednej strony oferuje specyfikację niewiele odbiegającą od modeli Pro, z drugiej zamyka wszystko w bardziej kompaktowej obudowie, gwarantującej większa swobodę zastosowań. Jest też bardzo konkurencyjny cenowo.

Wygląda jednak na to, że DJI zamierza pójść o krok dalej i nieco zmienić segmentację oferty, wprowadzając bardziej zaawansowane możliwości obrazowania do drona ze średniej półki. Mowa oczywiście o nadchodzącym modelu DJI Air 2S, którego teaser wyciekł (lub też został celowo wypuszczony) do sieci.

1-calowa matryca w dronie ze średniej półki. To demokratyzacja, na którą wielu czekało

Mimo iż jest to dopiero zapowiedź, prezentacja od razu pokazuje dwa główne punkty programu. Przede wszystkim model Air 2S otrzyma większą, 1-calową matrycę, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla serii Pro, a dodatkowo będzie wyposażony w oparty o technologię ADS-B system AirSense, który pozwoli na monitorowanie pobliskich lotów statków powietrznych. Rozwiązanie to było dostępne już w modelu Air 2 na rynku amerykańskim, ale wygląda na to, że w końcu trafi także na rynek międzynarodowy.

Dron z 1-calową matrycą w rozmiarach i o możliwościach modelu Air 2 z pewnością będzie budził spore zainteresowanie. O ile oczywiście będzie rozsądnie wyceniony. Plotki mówią o pułapie 800 euro. Czy okaże się to prawdą przekonamy się zapewne już niebawem.

Nowego drona z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy jeszcze w kwietniu

Orientacyjna data premiery nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę, że oryginalny model Air 2 został zaprezentowany pod koniec kwietnia 2020 roku, a tego typu teasery pojawiają się w sieci na niedługo przed oficjalną prezentacją sprzętu, można się spodziewać, że wersja „po liftingu” pojawi się w rocznicę premiery wersji podstawowej.

Oczywiście dopóki nie otrzymamy informacji z oficjalnego źródła, wszystko to należy traktować jako plotki czy wyrafinowany fake news, ale model na wideo dosyć dobrze odpowiada zdjęciom prototypu, które jakiś czas temu obiegły internet, także prezentacja modelu Air 2S wydaje się całkiem prawdopodobna.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
36
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)