Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S

2

Autor: Maciej Luśtyk

6 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Do sieci wyciekła zapowiedź nowego drona DJI, który dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń o wysokiej jakości dronie, oferowanym w przystępnym pułapie cenowym.

DJI Mavic Air to zdecydowanie najbardziej uniwersalna pozycja na konsumenckim rynku dronów. Z jednej strony oferuje specyfikację niewiele odbiegającą od modeli Pro, z drugiej zamyka wszystko w bardziej kompaktowej obudowie, gwarantującej większa swobodę zastosowań. Jest też bardzo konkurencyjny cenowo.

Wygląda jednak na to, że DJI zamierza pójść o krok dalej i nieco zmienić segmentację oferty, wprowadzając bardziej zaawansowane możliwości obrazowania do drona ze średniej półki. Mowa oczywiście o nadchodzącym modelu DJI Air 2S, którego teaser wyciekł (lub też został celowo wypuszczony) do sieci.

1-calowa matryca w dronie ze średniej półki. To demokratyzacja, na którą wielu czekało

Mimo iż jest to dopiero zapowiedź, prezentacja od razu pokazuje dwa główne punkty programu. Przede wszystkim model Air 2S otrzyma większą, 1-calową matrycę, która do tej pory zarezerwowana była wyłącznie dla serii Pro, a dodatkowo będzie wyposażony w oparty o technologię ADS-B system AirSense, który pozwoli na monitorowanie pobliskich lotów statków powietrznych. Rozwiązanie to było dostępne już w modelu Air 2 na rynku amerykańskim, ale wygląda na to, że w końcu trafi także na rynek międzynarodowy.

Dron z 1-calową matrycą w rozmiarach i o możliwościach modelu Air 2 z pewnością będzie budził spore zainteresowanie. O ile oczywiście będzie rozsądnie wyceniony. Plotki mówią o pułapie 800 euro. Czy okaże się to prawdą przekonamy się zapewne już niebawem.

Nowego drona z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy jeszcze w kwietniu

Orientacyjna data premiery nie jest jeszcze znana, ale biorąc pod uwagę, że oryginalny model Air 2 został zaprezentowany pod koniec kwietnia 2020 roku, a tego typu teasery pojawiają się w sieci na niedługo przed oficjalną prezentacją sprzętu, można się spodziewać, że wersja „po liftingu” pojawi się w rocznicę premiery wersji podstawowej.

Oczywiście dopóki nie otrzymamy informacji z oficjalnego źródła, wszystko to należy traktować jako plotki czy wyrafinowany fake news, ale model na wideo dosyć dobrze odpowiada zdjęciom prototypu, które jakiś czas temu obiegły internet, także prezentacja modelu Air 2S wydaje się całkiem prawdopodobna.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
W ramach zupełnie nieoczekiwanego ruchu, Sony po cichu aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowsze podzespoły. Jaki jest tego powód? Jak odróżnić nowe wersje od...
12
0
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.
2
0
FIMI X8 Mini - konkurent DJI Mini 2 z trybem nocnym i śledzeniem
FIMI X8 Mini - konkurent DJI Mini 2 z trybem nocnym i śledzeniem
Chiński producent wprowadza na rynek amatorskiego drona X8 Mini o dużych możliwościach. To wyraźna konkurencja dla lekkiego DJI Mini. Waży mniej niż 250 g, ale...
10
1
Powiązane artykuły