Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?

Na japońskiej stronie firmy Nikon lustrzanki D3500 i D5600 zostały oznaczone jako "stary produkt". To najwyraźniej oznacza, że ich linia produkcyjna została wygaszona.

W tej informacji nie byłoby nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że producent nie oferuje aktualnie nic w zastępstwie. Jeśli zapasy modeli D3500 i D5600 się wyczerpią, Nikon nie będzie miał w swojej ofercie aparatu z kategorii "entry level". Dawno nie było premiery amatorskiej lustrzanki, a w budżetowej serii bezlusterkowej APS-C na razie jest tylko Nikon Z50, który z obiektywem 16-50 mm kosztuje blisko 4000 zł.

Czy wkrótce zobaczymy budżetowy model Nikon Z30, który wypełni tę lukę? A może smartfony wygryzą z rynku także najtańsze aparaty systemowe? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
10
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze śledzenie
Nadchodzi duża aktualizacja Lumixa S5II i S5IIX - zapis proxy, integracja z chmurą i lepsze...
Panasonic zapowiedział ważną aktualizację dla aparatów Lumix S5II i S5IIX. Nowy firmware m.in. usprawni autofokus, ale także wprowadzi ważne funkcje dla zawodowych filmowców.
14
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica SL3 - poznaj nowy aparat na spotkaniu z Patem Domingo i Kubą Dąbrowskim
Leica zaprasza na prezentację modelu SL3 w warszawskim Studiu Daylight. W ramach wydarzenia spotkanie z fotografem mody Patem Domingo oraz Kubą Dąbrowskim, który w reporterskim stylu dokumentuje...
3
Powiązane artykuły