Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?

Na japońskiej stronie firmy Nikon lustrzanki D3500 i D5600 zostały oznaczone jako "stary produkt". To najwyraźniej oznacza, że ich linia produkcyjna została wygaszona.

W tej informacji nie byłoby nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że producent nie oferuje aktualnie nic w zastępstwie. Jeśli zapasy modeli D3500 i D5600 się wyczerpią, Nikon nie będzie miał w swojej ofercie aparatu z kategorii "entry level". Dawno nie było premiery amatorskiej lustrzanki, a w budżetowej serii bezlusterkowej APS-C na razie jest tylko Nikon Z50, który z obiektywem 16-50 mm kosztuje blisko 4000 zł.

Czy wkrótce zobaczymy budżetowy model Nikon Z30, który wypełni tę lukę? A może smartfony wygryzą z rynku także najtańsze aparaty systemowe? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze bardziej uniwersalny
Leica Q3 - matryca 60 Mp, fazowy AF i odchylany ekran. Pełnoklatkowy kompakt staje się jeszcze...
Leica przedstawia 3. generację popularnego pełnoklatkowego kompaktu. Najbardziej zaawansowany kompakt na rynku otrzymuje jeszcze większą matrycę i usprawnienia, dzięki...
8
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm robi to kolejny raz. X-S20 to najlepszy aparat w tej cenie
Fujifilm pokazało następcę popularnego modelu X-S10. Nowy korpus zachowuje kompaktową bryłę poprzednika i dodaje większą baterię, lepszą wydajność, usprawniony system...
5
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon EOS R100 - nowy budżetowy aparat do rodzinnej fotografii
Canon wprowadza na rynek nowy aparat EOS R100. Będzie najtańszym bezlusterkowcem w systemie EOS, skierowanym do amatorów fotografii. Aby zejść z ceną, producent musiał jednak okroić jego...
0
Powiązane artykuły