Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?

Autor: Krzysztof Mularczyk

12 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?

Na japońskiej stronie firmy Nikon lustrzanki D3500 i D5600 zostały oznaczone jako "stary produkt". To najwyraźniej oznacza, że ich linia produkcyjna została wygaszona.

W tej informacji nie byłoby nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że producent nie oferuje aktualnie nic w zastępstwie. Jeśli zapasy modeli D3500 i D5600 się wyczerpią, Nikon nie będzie miał w swojej ofercie aparatu z kategorii "entry level". Dawno nie było premiery amatorskiej lustrzanki, a w budżetowej serii bezlusterkowej APS-C na razie jest tylko Nikon Z50, który z obiektywem 16-50 mm kosztuje blisko 4000 zł.

Czy wkrótce zobaczymy budżetowy model Nikon Z30, który wypełni tę lukę? A może smartfony wygryzą z rynku także najtańsze aparaty systemowe? Jesteśmy ciekawi Waszego zdania.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Powiązane artykuły