Nikon D3500 - nowe body, znane możliwości

0
Maciej Luśtyk
30 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Po dwóch latach producent odświeża najbardziej budżetowy korpus w swojej ofercie. Nikon D3500 to nowa, zgrabniejsza konstrukcja, ale niewiele nowości w specyfikacji. Co jednak najważniejsze, nowy model jest jeszcze tańszy od poprzednika.

Najnowszy Nikon D3500 to przede wszystkim znacznie bardziej atrakcyjne body. Choć same wymiary korpusu są bardzo podobne (124 x 97 x 70 mm), to jest on nieco lżejszy (365 g) od swojego poprzednika i znacznie smuklejszy - głęboko wcięty grip i odchudzenie konstrukcji przypomina nam bardzo wygodny model D5600. Zmienił się też układ przycisków, niemniej liczba fizycznych kontrolerów pozostała taka sama. To czy reorganizacja ergonomii wyjdzie konstrukcji na plus ocenią użytkownicy.

Niestety poza samą obudową zmienia się niewiele. Na pokładzie nadal mamy ten sam 24-megapikselowy sensor APS-C, który pozwoli nam robić zdjęcia w zakresie ISO 100-25600, z prędkością 5 kl./s i rejestrować filmy Full HD z prędkością 60 kl./s. Pod tym względem nie ma co prawda na co narzekać, szkoda jednak, że autofokus ciągle opiera się na archaicznym 11-punktowym układzie. Szkoda też, że nie otrzymujemy dotykowego, lub chociaż obracanego ekranu. Należy jednak pamiętać, że jest to model budżetowy, nakierowany na zupełnie początkujących.

Tym przypadnie do gustu uproszczona wersja menu, która pokieruje użytkownika w gąszczu funkcji, a także o 30% bardziej wydajna bateria, która pozwoli na dłuższe eksperymentowanie, bez konieczności ładowania. W pełni naładowany akumulator wystarczyć ma na zrobienie aż 1550 zdjęć. Do tego otrzymujemy moduł łączności Bluetooth, za pośrednictwem którego możemy na bieżąco przesyłać zdjęcia na urządzenia mobilne i szybko dzielić się nimi w sieci.

Cena i dostępność

Co ciekawe, najnowsza amatorska lustrzanka jest tańsza niż jej poprzednika i to wcale nie mało. Na zachodzie aparat wyceniony został na 499 dolarów (około 1850 zł). W tej cenie otrzymamy zestaw z obiektywem kitowym 18-55 mm. Warto wspomnieć, że model D3400 w dniu premiery był aż o 150 dolarów droższy. Aparat ma być dostępny także w zestawie ze szkłem AF-P 70-300 mm f/4.5-6.3G ED w cenie 850 dolarów (około 3100 zł). Dokładnych polskich cen na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły