Instax Square SQ1 to kwadratowy format i prostota obsługi. Są też nowe czarno-białe wkłady

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Dwa lata po premierze pierwszego analogowego Instaxa Square, na rynek wchodzi nowy, uproszczony model. Jego zaleta ma być prostota i wygodny tryb selfie.

Pokazany przed kilkoma laty kwadratowy format wkładów Instax Square to prawdopodobnie największa rewolucja w historii Instaksa. Mimo to nadal w ofercie brakuje obsługującego je prostego modelu pokroju podstawowego aparatu Instaksa Mini 11. Teraz właśnie się to zmienia. Powitajcie model Instax Square SQ1.

Po prostu wciśnij spust migawki

Instax Square SQ1 to najprostszy możliwy Instax, który całą obsługę sprowadza właściwie jedynie do spustu migawki. Choć nie uświadczymy tu trybów podwójnej ekspozycji czy długich czasów naświetlania - ba, nie będziemy nawet w stanie wyłączyć lampy błyskowej - siłą aparatu mają być powtarzalne, zawsze dobre rezultaty, za które odpowiada system automatycznego pomiaru ekspozycji. Nie będziemy mieli więc do czynienia z sytuacjami w których zdjęcie nie wyjdzie, bo wybraliśmy niewłaściwy tryb, czy zapomnieliśmy przestawić odpowiednie pokrętło (obecne np. wcześniejszych modelach Mini).

Do tego otrzymujemy tryb selfie i makro, uruchamiany poprzez przekręcenie obiektywu, w którym ostrość ustawiania będzie w odległości 0,3-0,5 metra od aparatu. W kadrowaniu pomoże zaś znane nam już dobrze lusterko.

Aparat zasilany jest dwoma bateriami CR2, które wystarczą na wykonanie około 30 wkładów Instax Square, zawierających po 10 arkuszy filmu. Sam aparat oferuje też minimalistyczne wzornictwo i przyjemne dla oka warianty kolorystyczne (Glacier Blue, Terracotta Orange i Chalk White). Aparat jest też stosunkowo niewielki - Instax Square SQ1 mierzy 130,7 x 118,6 x 57,5 mm przy wadze 390 g.

Nowe kwadratowe wkłady

Razem z nowym modelem Square na rynku debiutuje wkłady Instax Square Monochrom, które wreszcie pozwolą fotografować w kwadratowym formacie w czerni i bieli. Oprócz tego pojawia się też standardowy kolorowy film w wariancie Rainbow, z tęczową obramówką.

Cena i dostępność

Prosty, podstawowy model z serii Square był potrzebny, pewnym zaskoczeniem jest jedynie jego cena. Na polskim rynku za aparat zapłacimy 559 zł. Za raptem 30-40 zł więcej możemy kupić bardziej zaawansowany model instax Square SQ6.

Wkłady Instax Square Monochrom i Instax Square Rainbow kupimy w cenach 55 zł i 47 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie instax.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO9 Black - 20-megapikselowa matryca, filmy 5K i dodatkowy ekran z przodu
GoPro HERO9 Black - 20-megapikselowa matryca, filmy 5K i dodatkowy ekran z przodu
Nowa kamerka sportowa oferuje duży skok rozdzielczości, jeszcze lepszą stabilizację, drugi ekran, a także otwiera przed użytkownikami świat wymiennych obiektywów....
15
2
Olympus robi ważny krok w stronę wideo. Zapis filmów RAW na rekorderach Atomos Ninja V jeszcze w tym roku
Olympus robi ważny krok w stronę wideo. Zapis filmów RAW na rekorderach Atomos Ninja V jeszcze w...
Niedawno prezes JIP zapewniał, że pod nowym przewodnictwem Olympus rozwinie możliwości filmowe systemu Mikro Cztery Trzecie. Właśnie otrzymujemy tego pierwszą...
7
2
Sony A7C - uniwersalna pełna klatka, którą będzie trudno pokochać
Sony A7C - uniwersalna pełna klatka, którą będzie trudno pokochać
Długo wyczekiwana „amatorska” pełna klatka Sony wreszcie trafia na rynek. Model A7C kierowany jest raczej do filmujących, ale ma też wszystko, by sprawdzić się w pracy...
25
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)