Sony FDR-AX43 - handycam wiecznie żywy

0

Autor: Maciej Luśtyk

26 Maj 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli myśleliście, że w dobie filmujących aparatów handycamy odeszły do lamusa, Sony ma dla was propozycję, które może zmienić wasze zdanie. Model FDR-AX43 to miniaturowa kamera 4K z 20-krotnym zoomem optycznym i wbudowanym gimbalem, która okazać ma się przydatna tak przy rejestracji chwil z życia rodzinnego jak i nagrywaniu vlogów.

Dziś rzadko kiedy widzimy już osoby filmujące tradycyjnymi kamerami cyfrowymi, niemniej jednak wciąż mają one dwie ważne zalety. Przede wszystkim oferują duży zakres zoomu, a przy okazji pozwalają na wygodniejszą obsługę i filmowanie niż w przypadku zwykłych aparatów.

Nową propozycją w tym temacie jest kamera Sony FDR-AX43, która stworzona została z myślą o o osobach „pragnących utrwalać podróże i życie rodzinne, ale będzie także wydajnym i uniwersalnym narzędziem w domowym studiu wideoblogera”.

Filmy 4K, długi zoom, wbudowany gimbal, zaawansowany mikrofon, dotykowy ekran i wydajna bateria - amatorzy powinni być zachwyceni

 

Choć za rejestrację obrazu odpowiada tu stosunkowo mały sensor w rozmiarze 1/2,5 cala (CMOS Exmor R), to pozwalać będzie on na rejestrację materiałów 4K z prędkością 25 kl./s i przepływnością 100 Mb/s (do 60 kl./s w trybie Full HD), a swobodę komponowania zapewni 20-krotny zoom optyczny (oraz 30-krotny zoom cyfrowy Clear Image Zoom). Dodatkowo kamera wyposażona jest specjalny stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot, który dzięki wbudowanemu mechanizmowi gimbala pozwalać ma na uzyskanie płynnych ujęć nawet w przypadku biegania czy filmowania w maksymalnym zbliżeniu, a filmowanie ułatwi także obracany, dotykowy ekran LCD.

Rejestrację filmów wspomoże także zaawansowany system AF oraz - podobnie jak w przypadku pokazanego dzisiaj aparatu ZV-1 - wbudowany mikrofon kierunkowy z trzema kapsułami, który zapewnić ma wysokiej jakości dźwięk bez konieczności korzystania z zewnętrznego rejestratora.

 

Oprócz tego, kamera oferować będzie wydajną baterię, która pozwoli na 235 minut ciągłej pracy, a urządzenie będzie można zasilać także bezpośrednio z sieci. Ciekawostką jest także funkcja "Kreator filmów z zaznaczenia", która umożliwi nam eksportowanie krótkich fragmentów nagranych materiałów tak, abyśmy mogli łatwo umieszczać je w serwisach społecznościowych, bez konieczności edycji.

Cena i dostępność

Kamera pojawi się w sprzedaży w lipcu 2020. Na zachodzie kamera wyceniona została na 850 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji o nowej kamerze znajdziecie na stronie sony.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R5 i R6 - powrót na szczyt
Canon EOS R5 i R6 - powrót na szczyt
Jeśli mieliście do tej pory wątpliwości czy aby na pewno Canon obudził się z kilkuletniego letargu, powinniście je porzucić. Producent prezentuje modele,...
90
8
Pixii - dalmierzowa "rewolucja" wreszcie trafia na rynek. Czy rzeczywiście nią jest?
Pixii - dalmierzowa "rewolucja" wreszcie trafia na rynek. Czy rzeczywiście nią jest?
Jest piękny, nowoczesny i jak na swoje możliwości, niestety koszmarnie drogi. Czy jedyny poza ofertą Leiki aparat dalmierzowy na rynku znajdzie dla siebie miejsce we...
22
4
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Aparaty Olympus z funkcją kamery internetowej. Nowe obiektywy na horyzoncie
Choć już niedługo dział obrazowania Olympusa przejdzie w inne ręce, producent cały czas zapowiada nowości. Nadchodzą nowe ciekawe szkła, a korpusów OM-D będziecie...
0
0
Powiązane artykuły