Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9

1
Redakcja Fotopolis
7 Listopad 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w pierwotnych specyfikacjach.

Lumix G9 jest największym beneficjentem akcji-aktualizacji, uzyskując 10-bitowe nagrywanie wideo z próbkowaniem 4:2:2 w rozdzielczości 4K przy 30 kl. / s i możliwość wyprowadzenia przez HDMI nagrań 50p i 60p z 10-bitową głębią kolorów. Aparat zyska również funkcję wideo VFR o zmiennej liczbie klatek na sekundę. O chęci zbliżenia funkcjonalności urządzenia do filmowych flagowców, świadczy też pojawiająca się możliwość zainstalowania płatnej aktualizacji, która dodaje profil V-Log L i monitorowanie zakresu tonalnego na wykresie waveform.

Modele GH5S i G9 zyskają oparty o sztuczną inteligencję tryb autofocusa z wykrywaniem zwierząt (możliwe jest rozpoznanie kotów, psów i ptaków). Zarówno w tych aparatach, jak i w Lumixie GH5 pojawią się opcje AF-On Near Shift i AF-ON Far Shift, nadające priorytet bliskim lub odległym obiektom.

Jeżeli chodzi o pełną klatkę, S1 i S1R zyskają kompatybilność z kartami pamięci CFexpress, a zacieśnienie współpracy w ramach L-mount Alliance podkreśla ulepszenie działania aparatów z adapterami Sigma (możliwe będzie przypisania funkcji do przycisków Fn
i poprawiona zostanie skuteczność stabilizacji w korpusie przy korzystaniu z adaptera Sigma MC-21). W Lumixie S1 rozwiązano również problemy pojawiające się podczas nagrywania video w trybie V-Log.

Wszystkie z pięciu aparatów zyskają kompatybilność z nadajnikami bezprzewodowymi firmy Profoto - potrzebne będzie jednak do tego dodatkowe zaktualizowanie oprogramowania transmiterów.

Aktualizacje firmware'u będą dostępne od 19 listopada 2019 r.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Canon EOS Ra - sięgając gwiazd
Canon EOS Ra - sięgając gwiazd
Canon wprowadza do swojej oferty flagowego bezlusterkowca w wersji przystosowanej do astrofotografii. Zmodyfikowany filtr podczerwieni pozwoli lepiej wydobyć piękno...
24
0
Powiązane artykuły