Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już niebawem dostępna w sklepach BEIKS

8 Lut 2019
Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już niebawem dostępna w sklepach BEIKS

Jednocalowy 15-megapikselowy sensor typu MOS, nowy kodek HEVC oraz HDR 4K, a także ulepszona łączność sieciowa do transmisji na żywo - to tylko kilka z cech zaawansowanej kamery Panasonic 4K AG-CX350, która już wkrótce będzie dostępna w ofercie BEIKS.

Panasonic 4K AG-CX350 to rozwiązanie nowej generacji, które rozszerza możliwości wykorzystania kamer przenośnych ponad konwencjonalne zastosowania związane z gromadzeniem i nagrywaniem materiałów, aby zaspokoić szeroki zakres profesjonalnych potrzeb - takimi słowami producent opisuje ten najnowszy model kierowany do najbardziej wymagających użytkowników.

Obraz 4K HDR w Twoich rękach

Kamera zapewnia 20-krotny zoom optyczny z najszerszym obiektywem w branży (24,5 mm w ustawieniu szerokokątnym), dzięki czemu umożliwia rejestrowanie obrazów szerokokątnych z minimalnym zniekształceniem bez użycia konwertera optycznego. Ponadto funkcja i.Zoom pozwoli na płynne powiększanie do 32x w rozdzielczości HD lub do 24x w rozdzielczości UHD - i to od trybu teleobiektywu bez pogorszenia rozdzielczości. Oczywiście AG-CX350 ma również 2-, 5- i 10-krotny zoom cyfrowy, co zagwarantuje jeszcze większe zbliżenia.

Jednocalowa matryca MOS o rozdzielczości około 15 030 000 pikseli ma gwarantować doskonałą równowagę pomiędzy jakością obrazu a czułością. Obsługuje wiele formatów, takich jak UHD (3840 × 2160), FHD, HD i SD oraz zapewnia obrazy bez kadrowania we wszystkich trybach. Ta matryca MOS charakteryzuje się również wysoką czułością F12 (60Hz)/F13 (50Hz) - zarówno w rozdzielczości UHD, jak i FHD w trybie wysokiej czułości. Natomiast dzięki HLG (Hybrid Log-Gamma) kamera AG-AC350 obsługuje standard HDR (High Dynamic Range), co pozwala uzyskać szeroki zakres dynamiki na monitorach telewizyjnych obsługujących tę technologię. Do tego skorzystać będziemy mogli z ośmiu trybów gamma (HD, SD, FILMLIKE 1, FILMLIKE 2, FILMLIKE 3, FILM-REC, VIDEO-REC, HLG)

Kamera może nagrywać filmy w 10-bitowym formacie UHD/60p na karcie pamięci SD. Korzysta również z nowego wydajnego kodeka HEVC (LongGOP, 10bitów, 4:2:0, MOV). Z kolei w jakości UHD możliwe jest nagrywanie ze zmienną liczbą klatek (VFR) - od 1 do 50 kl./s. Zaś w jakości FHD nagrywanie w zwolnionym tempie może odbywać się z prędkością do 100 kl./s. Oba tryby zapewniają wysokiej jakości, 10-bitowy, pełnoklatkowy obraz bez croppingu nawet przy dużej liczbie klatek na sekundę.

Modelu AG-CX350 można używać do transmisji na żywo z koncertów i wydarzeń sportowych, jak również do streamingu na żywo newsów. Do tego zapewnia wsparcie dla obsługi serwisów streamingowych takich jak Facebook, YouTube i innych. Poza tym, jak zapewnia producent, jest pierwszą w branży kamerą wyposażoną w tryb NDI | HX*4, który umożliwia transmisję obrazu i sterowanie kamerą przez połączenie IP bez użycia zewnętrznego konwertera. Kamera może zostać zintegrowana z większymi systemami i pracować razem z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI oraz z systemem Live Production Center AV-HLC100.

Najważniejsze cechy

 • Wbudowana 5-osiowa hybrydowa stabilizacja obrazu
 • Inteligentne automatyczne ustawianie ostrości i wspomaganie ustawiania ostrości
 • Trzy pierścienie regulacji ręcznej
 • Możliwość bezprzewodowego i przewodowego zdalnego sterowania
 • Obsługa formatów plików MOV/AVCHD/P2 MXF*
 • Stop-klatka (robienie zdjęć)
 • Dwa gniazda kart pamięci poprawiają niezawodność zapisu
 • Bezprzewodowe sterowanie za pomocą tabletu lub smartfona
 • Wyjście równoległe SDI i HDMI;
 • Obsługa zsynchronizowanego nagrywania z użyciem wielu kamer
 • Funkcje regulacji jakości obrazu gotowego do transmisji
 • Nagrywanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości w 24-bitowym formacie PCM
 • Niskie zużycie energii i pojemność baterii, szybkie ładowanie
 • Jednoczesne wyświetlanie w jakości HD na jasnym ekranie LCD oraz ekranie OLED EVF o wysokiej rozdzielczości
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja o masie 1,9 kg

Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już wkrótce będzie dostępna w sprzedaży w BEIKS Machulski Sp.j. Warto również do odwiedzić stronę www.beiks.pl i śledzić informacje o nowościach, jak i innych produktach dostępnych w szerokiej bazie sklepu.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8