Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już niebawem dostępna w sklepach BEIKS

0
Promocja
8 Luty 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Jednocalowy 15-megapikselowy sensor typu MOS, nowy kodek HEVC oraz HDR 4K, a także ulepszona łączność sieciowa do transmisji na żywo - to tylko kilka z cech zaawansowanej kamery Panasonic 4K AG-CX350, która już wkrótce będzie dostępna w ofercie BEIKS.

Panasonic 4K AG-CX350 to rozwiązanie nowej generacji, które rozszerza możliwości wykorzystania kamer przenośnych ponad konwencjonalne zastosowania związane z gromadzeniem i nagrywaniem materiałów, aby zaspokoić szeroki zakres profesjonalnych potrzeb - takimi słowami producent opisuje ten najnowszy model kierowany do najbardziej wymagających użytkowników.

Obraz 4K HDR w Twoich rękach

Kamera zapewnia 20-krotny zoom optyczny z najszerszym obiektywem w branży (24,5 mm w ustawieniu szerokokątnym), dzięki czemu umożliwia rejestrowanie obrazów szerokokątnych z minimalnym zniekształceniem bez użycia konwertera optycznego. Ponadto funkcja i.Zoom pozwoli na płynne powiększanie do 32x w rozdzielczości HD lub do 24x w rozdzielczości UHD - i to od trybu teleobiektywu bez pogorszenia rozdzielczości. Oczywiście AG-CX350 ma również 2-, 5- i 10-krotny zoom cyfrowy, co zagwarantuje jeszcze większe zbliżenia.

Jednocalowa matryca MOS o rozdzielczości około 15 030 000 pikseli ma gwarantować doskonałą równowagę pomiędzy jakością obrazu a czułością. Obsługuje wiele formatów, takich jak UHD (3840 × 2160), FHD, HD i SD oraz zapewnia obrazy bez kadrowania we wszystkich trybach. Ta matryca MOS charakteryzuje się również wysoką czułością F12 (60Hz)/F13 (50Hz) - zarówno w rozdzielczości UHD, jak i FHD w trybie wysokiej czułości. Natomiast dzięki HLG (Hybrid Log-Gamma) kamera AG-AC350 obsługuje standard HDR (High Dynamic Range), co pozwala uzyskać szeroki zakres dynamiki na monitorach telewizyjnych obsługujących tę technologię. Do tego skorzystać będziemy mogli z ośmiu trybów gamma (HD, SD, FILMLIKE 1, FILMLIKE 2, FILMLIKE 3, FILM-REC, VIDEO-REC, HLG)

Kamera może nagrywać filmy w 10-bitowym formacie UHD/60p na karcie pamięci SD. Korzysta również z nowego wydajnego kodeka HEVC (LongGOP, 10bitów, 4:2:0, MOV). Z kolei w jakości UHD możliwe jest nagrywanie ze zmienną liczbą klatek (VFR) - od 1 do 50 kl./s. Zaś w jakości FHD nagrywanie w zwolnionym tempie może odbywać się z prędkością do 100 kl./s. Oba tryby zapewniają wysokiej jakości, 10-bitowy, pełnoklatkowy obraz bez croppingu nawet przy dużej liczbie klatek na sekundę.

Modelu AG-CX350 można używać do transmisji na żywo z koncertów i wydarzeń sportowych, jak również do streamingu na żywo newsów. Do tego zapewnia wsparcie dla obsługi serwisów streamingowych takich jak Facebook, YouTube i innych. Poza tym, jak zapewnia producent, jest pierwszą w branży kamerą wyposażoną w tryb NDI | HX*4, który umożliwia transmisję obrazu i sterowanie kamerą przez połączenie IP bez użycia zewnętrznego konwertera. Kamera może zostać zintegrowana z większymi systemami i pracować razem z kamerami PTZ firmy Panasonic wyposażonymi w NDI oraz z systemem Live Production Center AV-HLC100.

Najważniejsze cechy

 • Wbudowana 5-osiowa hybrydowa stabilizacja obrazu
 • Inteligentne automatyczne ustawianie ostrości i wspomaganie ustawiania ostrości
 • Trzy pierścienie regulacji ręcznej
 • Możliwość bezprzewodowego i przewodowego zdalnego sterowania
 • Obsługa formatów plików MOV/AVCHD/P2 MXF*
 • Stop-klatka (robienie zdjęć)
 • Dwa gniazda kart pamięci poprawiają niezawodność zapisu
 • Bezprzewodowe sterowanie za pomocą tabletu lub smartfona
 • Wyjście równoległe SDI i HDMI;
 • Obsługa zsynchronizowanego nagrywania z użyciem wielu kamer
 • Funkcje regulacji jakości obrazu gotowego do transmisji
 • Nagrywanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości w 24-bitowym formacie PCM
 • Niskie zużycie energii i pojemność baterii, szybkie ładowanie
 • Jednoczesne wyświetlanie w jakości HD na jasnym ekranie LCD oraz ekranie OLED EVF o wysokiej rozdzielczości
 • Kompaktowa i lekka konstrukcja o masie 1,9 kg

Kamera Panasonic 4K AG-CX350 już wkrótce będzie dostępna w sprzedaży w BEIKS Machulski Sp.j. Warto również do odwiedzić stronę www.beiks.pl i śledzić informacje o nowościach, jak i innych produktach dostępnych w szerokiej bazie sklepu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1