Lomo'Instant Automat Glass Elbrus - osiągnij szczyt kreatywności

1
Michał Chrzanowski
25 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus to najnowsza limitowana edycja popularnego aparatu natychmiastowego firmy Lomography. Tym razem projektanci wizualnie zainspirowali się górą Elbrus - najwyższym szczytem Kaukazu.

Lomography po raz kolejny postanowiło odświeżyć wygląd jednego z bardziej zaawansowanych aparatów natychmiastowych, jaki możecie znaleźć w ofercie producenta. Pod względem technicznym zaprezentowany Lomo'Instant Automat Glass Elbrus w niczym nie odbiega od swoich starszych braci. Jednak wyróżnia go zupełnie nowy design.

Wyżyny kreatywnej fotografii natychmiastowej

Aparat natychmiastowy Lomography swoją nazwę bierze od potężnej góry Elbrus będącej najwyższym szczytem Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. Również wygląd to podkreśla. Nowy reprezentant Lomo’Instant został pokryty brązową ekologiczną skórą z fakturą, zaś całość odważnie uzupełnia czerwony pierścień, który dodaje charakteru i zadziorności. - To wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić swoją wyobraźnię. Przeniknij do świata natychmiastowej inspiracji - podkreśla producent.

Nowy wygląd, te same możliwości

Aparat został wyposażony w szklany obiektyw o ekwiwalencie 21 mm i przysłonie f/4.5, z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 30 cm. Na układ optyczny tej konstrukcji składa się 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Poza tym soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami, które mają poprawić pracę w warunkach kontrastowego oświetlenia. Zdjęcia natomiast mają charakteryzować się dobrą ostrością i wyrazistością. Ponadto nowa propozycja Lomography może pochwalić się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Przykładowo, na obudowie znajdziemy wskaźniki LED, które informują o dostępnej liczbie zdjęć. Z kolei zdejmowana osłona obiektywu jest także pilotem zdalnego sterowania.

Znajdziemy także dwa tryby pracy. Pierwszym jest tryb w pełni automatyczny (8s­ - 1/250s). Oznacza to, że nowy model sam dostosuje czas naświetlania, przysłonę czy moc wbudowanej lampy błyskowej. Drugim z trybów jest Bulb, dzięki której zyskujemy możliwość fotografowania z długimi czasami naświetlania - do 30 s. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wykonywać nocną fotografię lub zdjęcia z ciekawymi efektami, na przykład malowanie światłem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus jest już dostępny w sprzedaży. Za nową odsłonę natychmiastowego aparatu zapłacimy 199 euro. W zestawie znajdziemy także adapter do zdjęć makro oraz Splitzer - urządzenie za sprawą którego ze zdjęcia wyodrębnimy jedynie wybraną część kadru. Model ten współpracuje z wkładami Fujifilm Instax Mini.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie shop.lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7