Lomo'Instant Automat Glass Elbrus - osiągnij szczyt kreatywności

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus - osiągnij szczyt kreatywności

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus to najnowsza limitowana edycja popularnego aparatu natychmiastowego firmy Lomography. Tym razem projektanci wizualnie zainspirowali się górą Elbrus - najwyższym szczytem Kaukazu.

Lomography po raz kolejny postanowiło odświeżyć wygląd jednego z bardziej zaawansowanych aparatów natychmiastowych, jaki możecie znaleźć w ofercie producenta. Pod względem technicznym zaprezentowany Lomo'Instant Automat Glass Elbrus w niczym nie odbiega od swoich starszych braci. Jednak wyróżnia go zupełnie nowy design.

Wyżyny kreatywnej fotografii natychmiastowej

Aparat natychmiastowy Lomography swoją nazwę bierze od potężnej góry Elbrus będącej najwyższym szczytem Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. Również wygląd to podkreśla. Nowy reprezentant Lomo’Instant został pokryty brązową ekologiczną skórą z fakturą, zaś całość odważnie uzupełnia czerwony pierścień, który dodaje charakteru i zadziorności. - To wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić swoją wyobraźnię. Przeniknij do świata natychmiastowej inspiracji - podkreśla producent.

Nowy wygląd, te same możliwości

Aparat został wyposażony w szklany obiektyw o ekwiwalencie 21 mm i przysłonie f/4.5, z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 30 cm. Na układ optyczny tej konstrukcji składa się 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Poza tym soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami, które mają poprawić pracę w warunkach kontrastowego oświetlenia. Zdjęcia natomiast mają charakteryzować się dobrą ostrością i wyrazistością. Ponadto nowa propozycja Lomography może pochwalić się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Przykładowo, na obudowie znajdziemy wskaźniki LED, które informują o dostępnej liczbie zdjęć. Z kolei zdejmowana osłona obiektywu jest także pilotem zdalnego sterowania.

Znajdziemy także dwa tryby pracy. Pierwszym jest tryb w pełni automatyczny (8s­ - 1/250s). Oznacza to, że nowy model sam dostosuje czas naświetlania, przysłonę czy moc wbudowanej lampy błyskowej. Drugim z trybów jest Bulb, dzięki której zyskujemy możliwość fotografowania z długimi czasami naświetlania - do 30 s. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wykonywać nocną fotografię lub zdjęcia z ciekawymi efektami, na przykład malowanie światłem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus jest już dostępny w sprzedaży. Za nową odsłonę natychmiastowego aparatu zapłacimy 199 euro. W zestawie znajdziemy także adapter do zdjęć makro oraz Splitzer - urządzenie za sprawą którego ze zdjęcia wyodrębnimy jedynie wybraną część kadru. Model ten współpracuje z wkładami Fujifilm Instax Mini.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie shop.lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7