Lomo'Instant Automat Glass Elbrus - osiągnij szczyt kreatywności

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus - osiągnij szczyt kreatywności

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus to najnowsza limitowana edycja popularnego aparatu natychmiastowego firmy Lomography. Tym razem projektanci wizualnie zainspirowali się górą Elbrus - najwyższym szczytem Kaukazu.

Lomography po raz kolejny postanowiło odświeżyć wygląd jednego z bardziej zaawansowanych aparatów natychmiastowych, jaki możecie znaleźć w ofercie producenta. Pod względem technicznym zaprezentowany Lomo'Instant Automat Glass Elbrus w niczym nie odbiega od swoich starszych braci. Jednak wyróżnia go zupełnie nowy design.

Wyżyny kreatywnej fotografii natychmiastowej

Aparat natychmiastowy Lomography swoją nazwę bierze od potężnej góry Elbrus będącej najwyższym szczytem Kaukazu o wysokości 5642 m n.p.m. Również wygląd to podkreśla. Nowy reprezentant Lomo’Instant został pokryty brązową ekologiczną skórą z fakturą, zaś całość odważnie uzupełnia czerwony pierścień, który dodaje charakteru i zadziorności. - To wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić swoją wyobraźnię. Przeniknij do świata natychmiastowej inspiracji - podkreśla producent.

Nowy wygląd, te same możliwości

Aparat został wyposażony w szklany obiektyw o ekwiwalencie 21 mm i przysłonie f/4.5, z minimalną odległością ostrzenia wynoszącą 30 cm. Na układ optyczny tej konstrukcji składa się 6 elementów rozmieszczonych w 4 grupach. Poza tym soczewki zostały pokryte specjalnymi powłokami, które mają poprawić pracę w warunkach kontrastowego oświetlenia. Zdjęcia natomiast mają charakteryzować się dobrą ostrością i wyrazistością. Ponadto nowa propozycja Lomography może pochwalić się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Przykładowo, na obudowie znajdziemy wskaźniki LED, które informują o dostępnej liczbie zdjęć. Z kolei zdejmowana osłona obiektywu jest także pilotem zdalnego sterowania.

Znajdziemy także dwa tryby pracy. Pierwszym jest tryb w pełni automatyczny (8s­ - 1/250s). Oznacza to, że nowy model sam dostosuje czas naświetlania, przysłonę czy moc wbudowanej lampy błyskowej. Drugim z trybów jest Bulb, dzięki której zyskujemy możliwość fotografowania z długimi czasami naświetlania - do 30 s. Ta opcja szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom, którzy chcą wykonywać nocną fotografię lub zdjęcia z ciekawymi efektami, na przykład malowanie światłem.

Oficjalne zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Lomo'Instant Automat Glass Elbrus jest już dostępny w sprzedaży. Za nową odsłonę natychmiastowego aparatu zapłacimy 199 euro. W zestawie znajdziemy także adapter do zdjęć makro oraz Splitzer - urządzenie za sprawą którego ze zdjęcia wyodrębnimy jedynie wybraną część kadru. Model ten współpracuje z wkładami Fujifilm Instax Mini.

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie shop.lomography.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8