Jutro DJI ma zaprezentować drona, który pchnie granice miniaturyzacji jeszcze dalej niż Mavic

Autor: Maciej Luśtyk

23 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Dronem Mavic Pro firma DJI pokazała, że można stworzyć kompaktowego, przyjaznego użytkownikowi drona, który dorównywał by specyfikacją topowym modelom. Jutro mamy poznać nowy model, który na nowo zdefiniuje pojęcie drona personalnego.

Gdy tylko kilka lat temu pierwsze drony zaczęły pojawiać się na niebie, przewidywaliśmy, że jednym z najciekawszych segmentów będą zapewne niewielkie konsumenckie drony personalne, skierowane do zwykłych użytkowników i łatwe w obsłudze i wyposażone w funkcje śledzenia tak, by pozwalały na nagranie ciekawego materiału bez pomocy osób trzecich.

Pierwszymi modelami, które niemal w pełni odpowiadały tym założeniom były pokazane niedawno modele GoPro Karma i DJI Mavic. Jednak mimo imponujących specyfikacji i niezaprzeczalnie małych rozmiarów, konstrukcje te nadal nie były na tyle kompaktowe, a przede wszystkim tanie, by wywołać rewolucję na rynku konsumenckim, zdominowanym przez niedrogie kamery sportowe. Wygląda jednak na to, że DJI ma jeszcze w rękawie prawdziwego asa.

 

Już od pewnego czasu słyszeliśmy plotki, na temat tego, że firma przygotowuje się do prezentacji miniaturowego drona DJI Spark, będącego młodszym bratem modelu Mavic Pro. Wygląda na to, że poznamy go już jutro, podczas specjalnej konferencji, która odbyć ma się w Nowym Jorku.

Co zobaczymy? Na razie firma nie zdradza żadnych szczegółów, ale pewne rzeczy możemy wywnioskować z filmiku zapowiadającego premierę. Dron na pewno będzie bardzo mały, co sugerowane jest przez bawiące się angielskim słowem “size” hasło kampanii promocyjnej “Seize the moment” i co zdają się potwierdzać ujęcia, w których dron przelatuje przez bardzo niewielkie przeszkody czy jest wyjmowany z damskiej torebki.

Możemy się spodziewać, że nowy model będzie oferował także sporo technologii znanych z innych dronów firmy. Czy doczekamy się systemu śledzenia? Tego na razie nie sposób stwierdzić. Jeśli jednak tak się stanie, a cena nowego drona będzie niewielka, możemy spodziewać się dużego zainteresowania ze strony blogerów i osób lubiących uwieczniać swoje wyczyny sportowe.

O wszystkim przekonamy się się już jutro około godziny 17:30.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem live.dji.com.

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm Instax Wide 400 - pierwszy od 10 lat nowy Instax na duże wkłady
Fujifilm prezentuje współczesna odsłonę aparatu natychmiastowego na duże wkłady Instax Wide. Nowy Wide 400 to m.in. unowocześniony design, ulepszony pomiar ekspozycji i...
15
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Pentax 17 - współczesny kompakt półklatkowy oficjalnie zaprezentowany
Po miesiącach zapowiedzi, Pentax zaprezentował wreszcie swój nowy aparat analogowy. Zgodnie z przewidywaniami jest to półklatkowy kompakt z...
10
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon Z6 III - uniwersalna pełna klatka najnowszej generacji
Nikon odświeża wreszcie podstawową serię uniwersalnych pełnych klatek systemu Z. Nikon Z6 III wyprzedza konkurencję pierwszą na rynku częściowo warstwową matrycą i możliwością...
32
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)